reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

Skierowanie na badania prenatalne dostałam od pani doktor która potwierdziła ciąże w 6 tyg. Na chwilę obecną powiedział, że jeszcze za wcześnie żeby się umawiać bo i tak muszę mnie wcisnąć między 11+6 a 13+6 tyg.
Ale wydaje mi się że jeśli chcesz zrobić te badania musisz podzwonić i dopytać się o terminy bo to różnie bywa z tym.
A masz już z góry założone gdzie będziesz mieć wykonane?
 
reklama
Ten lekarz jest jakis dziwny. Przecież jak masz potwierdzona ciążę to wiesz kiedy będziesz w 12tc - możesz się umawiać od razu na termin. I to do niego masz iść na te prenatalne? Zawsze mi się wydawało, że jak jest skierowanie na NFZ do programu, to możesz sobie sama wybrać placówkę, która ma na to umowę.
Skierowanie mam do Salve Medica w Łodzi, wiem od znajomej, że mają super sprzęt każda kosteczkę widać. Polecono mi doktora Krzeszowskiego aby do niego się zapisać.
 
Ten lekarz jest jakis dziwny. Przecież jak masz potwierdzona ciążę to wiesz kiedy będziesz w 12tc - możesz się umawiać od razu na termin. I to do niego masz iść na te prenatalne? Zawsze mi się wydawało, że jak jest skierowanie na NFZ do programu, to możesz sobie sama wybrać placówkę, która ma na to umowę.
Mnie się wydaje że to powinno być tak że jak dziewczyna ma skierowanie wybiera sobie sama placówkę i można już dzwonić i się umawiać wstępnie żeby później nie było że nie ma terminów. No nie wiem nie znam się na tym.
Ja miałam wszystko załatwione przez panią doktor jedynie musiałam jechać do niej do poradni przyszpitalnej po to skierowanie i ona podała mi miejsce godzinę i czas.
 
Ale wydaje mi się że jeśli chcesz zrobić te badania musisz podzwonić i dopytać się o terminy bo to różnie bywa z tym.
A masz już z góry założone gdzie będziesz mieć wykonane?
Przychodni Salve w Łodzi jest kilka, zdecyduje się na tą na ulicy Rzgowskiej jest blisko i tam właśnie przyjmuje lekarz którego mi polecono.
 
Skierowanie mam do Salve Medica w Łodzi, wiem od znajomej, że mają super sprzęt każda kosteczkę widać. Polecono mi doktora Krzeszowskiego aby do niego się zapisać.
My w Łodzi byliśmy pierwszy raz u genetyka ale to chyba była poradnia Genos jak dobrze pamiętam.
Mnie kartiotyp źle wyszedł i Pan doktor powiedział że mam z marszu przyjść jak tylko zajde w ciążę bo mnie się to należy.
Ale byliśmy na tych badaniach prenatalnych w Instytucie Matki I Dziecka w Warszawie z polecenia pani doktor.
 
Mnie się wydaje że to powinno być tak że jak dziewczyna ma skierowanie wybiera sobie sama placówkę i można już dzwonić i się umawiać wstępnie żeby później nie było że nie ma terminów. No nie wiem nie znam się na tym.
Ja miałam wszystko załatwione przez panią doktor jedynie musiałam jechać do niej do poradni przyszpitalnej po to skierowanie i ona podała mi miejsce godzinę i czas.
Tak właśnie zrobię żeby właśnie się nie okazało, że terminu nie ma. To prawda, że przy umawianiu wizyty w rejestracji panie same obliczają wiek ciąży na podstawie om i same wybierają najlepszy termin?
 
Tak właśnie zrobię żeby właśnie się nie okazało, że terminu nie ma. To prawda, że przy umawianiu wizyty w rejestracji panie same obliczają wiek ciąży na podstawie om i same wybierają najlepszy termin?
Szczerze nie mam pojęcia.
Musisz zadzwonić i się dopytać.
Ja tak jak mówiłam byłam u pani doktor 2 maja ona prosiła mnie żebym się zgłosiła za tydzień do niej do szpitala da mi skierowanie ale już w tedy powiedziała że zaklepała mi termin na 12 bodjaze maja jedynie nie pamiętała godziny i powiedziała że mi poda jak będę już u niej po to skierowanie.
Ja byłam na usg prenatalne pierwszego trymestru w 13 tyg plus 3 dni.
 
reklama
My w Łodzi byliśmy pierwszy raz u genetyka ale to chyba była poradnia Genos jak dobrze pamiętam.
Mnie kartiotyp źle wyszedł i Pan doktor powiedział że mam z marszu przyjść jak tylko zajde w ciążę bo mnie się to należy.
Ale byliśmy na tych badaniach prenatalnych w Instytucie Matki I Dziecka w Warszawie z polecenia pani doktor.
Ja byłam w Genosie też po poronieniu żeby skonsultować wyniki małego po biopsji. Też miałam badany kariotyp, krew pobrana tego samego dnia i po miesiącu wynik, mój kariotyp prawidłowy.
 
Do góry