reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Dziewczyny ja akurat wracam od genetyka. I mam takie mieszane odczucia wam powiem. Powiedziała że tę moje mutacje hetero to pikuś i że ma je 60% osób. Zanegowała zdanie mojego gina bo powiedziała, że o ile acard od pozytywnego testu ok to przy tych mutacjach heparyna jest zbędna, tym bardziej, że wyglada na to, że na żadną ciążę te mutacje nie wpłynęły. Teraz przed staraniami i podczas ciąży kazała mi już brać ten prena*len uno(nie wiem czy dobrze pisze) i nic poza tym. Co pół roku badać homocysteine choć powiedziała że ten wynik (8,3) jest dobry, ale unikać mięsa a więcej warzyw jeść. Mówiłam jej że mnie nogi bolały po szczepieniu na covid to powiedziała że przed kolejną dawką tydzień przed i miesiąc po brać zapobiegawczo acard.
Powiedziała też że może nam lekarz rodzinny wystawić skierowanie do poradni genetycznej i żeby przyjechać do nich to za darmo n zrobią badania kariotypow bo po drugim poronieniu można zrobić na NFZ. Ale powiem wam, że trzech ginow mi powiedzielo że skoro już mam zdrowe dziecko i poprzednie badania prenatalne też były ok to nie ma sensu robić tych badań. I też nie wiem czy chce mi się teraz tym zajmować, no zastanowię się.
Jeszcze mi powiedziała że wszyscy teraz te badania na trombofilie robią a stanowisko polskiego towarzystwa ginekologicznego jest takie, że te badania nic nie wnoszą 🤷
Także no mieszane uczucia
 
@marsi89 To w sumie dowiedziałaś się dokładnie to, co dziewczyny już Ci napisały :*
Co do heparyny - jak będziesz spokojniejsza jak będziesz ją brać, to tak zrób. Spokojna głowa w ciąży też jest ważna.
A jeśli chodzi o kariotypy, to chyba bym zrobiła z czystej ciekawości ;p
Tak tu masz rację, a nawet więcej od dziewczyn się dowiedziałam niż od tej genetyk. Także dziewczyny proszę o numery kont zaraz zrobię przelewy 🤣😁
Co do heparyny to ja właśnie wolałbym jej unikać ale mój lekarz powiedział że acard o heparyna od pozytywnego testu i koniec kropka
No i też mówiłam jej że kupiłam te metylowane witaminy z alliness co wyście mi tu je polecaly A ona że nie mam ich brać tylko ten prena*len uno bo to jest lek, który ma atesty a tamto nie wie co to jest 🤷
 
Tak tu masz rację, a nawet więcej od dziewczyn się dowiedziałam niż od tej genetyk. Także dziewczyny proszę o numery kont zaraz zrobię przelewy 🤣😁
Co do heparyny to ja właśnie wolałbym jej unikać ale mój lekarz powiedział że acard o heparyna od pozytywnego testu i koniec kropka
No i też mówiłam jej że kupiłam te metylowane witaminy z alliness co wyście mi tu je polecaly A ona że nie mam ich brać tylko ten prena*len uno bo to jest lek, który ma atesty a tamto nie wie co to jest 🤷
Teraz to i ja mam wątpliwości. 😅 moje 2 panie ginekolog powiedziały, że w żadnym wypadku nie wolno brać acardu w 1 trymestrze, tylko heparyna i jeśli chce to mogę acard brać do starań ale po pozytywnym teście odstawić i przejść na heparyne. 🙈
 
Teraz to i ja mam wątpliwości. 😅 moje 2 panie ginekolog powiedziały, że w żadnym wypadku nie wolno brać acardu w 1 trymestrze, tylko heparyna i jeśli chce to mogę acard brać do starań ale po pozytywnym teście odstawić i przejść na heparyne. 🙈
To ja też już nic nie kumam. Ale czemu nie można acardu w pierwszym trymestrze ? Kogo tu słuchać. ? Zwariować idzie
 
To ja też już nic nie kumam. Ale czemu nie można acardu w pierwszym trymestrze ? Kogo tu słuchać. ? Zwariować idzie
Mi powiedziały, że acard może spowodować kolejne poronienie. Można go stosować ale dopiero w 2 i 3 trymestrze jeśli jest potrzeba. W pierwszym tylko heparyna.
 
reklama
Do góry