reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Hej hej ❤️ czy mogłybyście zerknąć na wyniki męża? Nie orientuję się w tym ani trochę, a że jestem z tych niecierpliwych to chciałabym mniej więcej wiedzieć co i jak :)
 

Załączniki

  • D23F8828-0AC7-4456-A683-6DC870695EC5.jpeg
    D23F8828-0AC7-4456-A683-6DC870695EC5.jpeg
    999,4 KB · Wyświetleń: 55
reklama
Zapewne chodzi o możliwość krwawień. Stosowanie acardu chyba zwiększa ryzyko powstawania krwiaków. I jeśli ktoś je ma w swojej historii. to może wówczas się nie zaleca?
Spytam mojego gina następnym razem. Ja miałam krwiaka w ciąży nr 2. Ale sam się wchłonął szybko.
Hmm czyli co lekarz to opinia..mój z kolei też mówił, że od pozytywnego acard i heparyna.
Ja już więcej nie chodze po lekarzach 🙊🤣 trzymam się mojego i odwiedzę go najszybciej jak będzie pozytywny test ciążowy ...czyli niedługo 😁🤣
Ja biorę acard przed snem, a heparynę mam brać od 14-16. I tych godzin trzeba pilnować. Mi te zalecenia dała profesor Jerzak i ja jej bezgranicznie ufam. Myślę, że dzięki jej zaleceniom teraz się udało nam zajść. Zobaczymy jak z utrzymaniem będzie.
@marsi ja się już wyspecjalizowałam w tych zastrzykach i nic mnie nie boli ani nie mam siniaków. Serio nie ma sie co bac.
To jest najważniejsze jak się uda lekarzowi. Też gdzieś czytałam o tych odstępach, acard na bank na noc. Mój tato bierze acard ale on zawsze rano bierze🤔
 
To może wizyta w ramach wideokonsultacji? jak szukałam hematologa to niektórzy lekarze mieli taką opcję :)
Do endokrynologa ide jutro. Znalazłam też jakiegos dietetyka przez wyszukiwarkę na tej stronie co podałaś. Zobacze co jutro się dowiem.
A jakie jest Twoje stanowisko do przyjmowania metforminy?
 
Dziewczyny ja akurat wracam od genetyka. I mam takie mieszane odczucia wam powiem. Powiedziała że tę moje mutacje hetero to pikuś i że ma je 60% osób. Zanegowała zdanie mojego gina bo powiedziała, że o ile acard od pozytywnego testu ok to przy tych mutacjach heparyna jest zbędna, tym bardziej, że wyglada na to, że na żadną ciążę te mutacje nie wpłynęły. Teraz przed staraniami i podczas ciąży kazała mi już brać ten prena*len uno(nie wiem czy dobrze pisze) i nic poza tym. Co pół roku badać homocysteine choć powiedziała że ten wynik (8,3) jest dobry, ale unikać mięsa a więcej warzyw jeść. Mówiłam jej że mnie nogi bolały po szczepieniu na covid to powiedziała że przed kolejną dawką tydzień przed i miesiąc po brać zapobiegawczo acard.
Powiedziała też że może nam lekarz rodzinny wystawić skierowanie do poradni genetycznej i żeby przyjechać do nich to za darmo n zrobią badania kariotypow bo po drugim poronieniu można zrobić na NFZ. Ale powiem wam, że trzech ginow mi powiedzielo że skoro już mam zdrowe dziecko i poprzednie badania prenatalne też były ok to nie ma sensu robić tych badań. I też nie wiem czy chce mi się teraz tym zajmować, no zastanowię się.
Jeszcze mi powiedziała że wszyscy teraz te badania na trombofilie robią a stanowisko polskiego towarzystwa ginekologicznego jest takie, że te badania nic nie wnoszą 🤷
Także no mieszane uczucia
No w sumie mój ostatni gin też mnie zbył z wynikami trombifili i powiedział, że to że wyszły to nie znaczy że będą aktywne kiedykolwiek 🤷‍♀️😱
Zapewne chodzi o możliwość krwawień. Stosowanie acardu chyba zwiększa ryzyko powstawania krwiaków. I jeśli ktoś je ma w swojej historii. to może wówczas się nie zaleca?
Ja w razie ciąży mam od pozytywnego testu clexane a acard od początku starań. Możliwe, że gdy się krwawi co jest prawdopodobne po acardzie odstawiają.
A mam pytanie, skoro mam brać acard od owulacji a nie będę miała w tym miesiącu monitoringu więc tylko testy owu pomocniczo to czy jeśli wezmę go 2 dni przed owulacją lub po owulacji to coś się stanie? Ma to jakiś wpływ np na ewentualną ciążę? Wydaje mi się, ze skoro niektórzy mogą brać cały cykl to nie ma to aż takiego znaczenia czy zacznę chwile przed czy po owulacji ale mogę się mylić...
Nie będzie miało wpływu
Oj tu nie pomogę bo nigdy nie brałam tego leku. Może ktoraś z Dziewczyn ma doświadczenie.
Ja biorę metforminę i co ci powiem, że jeśli zajdziesz na niej w ciąży to znajdź od razu takiego lekarza który poprowadzi ci ciąże z tym lekiem.
 
No to też jest to ważny parametr - bo jeśli jest dużo plemników, ale morfologia wynosi 0%, to może być problem. A u Was jest problem z zajściem czy donoszeniem? Czy jedno i drugie?
 
reklama
Zerkniecie też na badanie nasienia mojego męża? Warto robić to dokładniejsze badanie fragmentacji dna plemników? Ten rok nas przeczołgał... Puste jajo i 2 ciąże biochemiczne a domyślam się że nawet może i 3 ale jedna niepotwierdzona..
 

Załączniki

  • Screenshot_20211104_185035.jpg
    Screenshot_20211104_185035.jpg
    135,5 KB · Wyświetleń: 51
  • Screenshot_20211104_184957.jpg
    Screenshot_20211104_184957.jpg
    125,1 KB · Wyświetleń: 54
  • Screenshot_20211104_184924.jpg
    Screenshot_20211104_184924.jpg
    126,6 KB · Wyświetleń: 54
Do góry