reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Rozumiem. A czy mąż bierze jakies suplementy na poprawę nasienia ? Podobna proszek macy jest skuteczny. Może warto spróbować
Tak, bierze suplementy profertil i dzięki temu udało nam się zajść w maju w ciążę :) poczekam kilka dni i w sobotę pójdę na bete bo ktoś gdzieś pisał że testy wychodziły negatywne a w ciąży się było.
 
Tak, bierze suplementy profertil i dzięki temu udało nam się zajść w maju w ciążę :) poczekam kilka dni i w sobotę pójdę na bete bo ktoś gdzieś pisał że testy wychodziły negatywne a w ciąży się było.
Nam kiedys ktoś, juz nie pamiętam kto polecił taki suplement dla mężczyzn supramen i też po 2 miesiącach zaszłam w ciążę, niestety biochemiczna...ale teraz mąż przed każdymi staraniami bierze :p nie wiem czy pomaga czy nie ;) u nas się sprawdziło.
 
@agaaataaaa ja robiłam na test dna oprócz badan materiały, Pakiet NIEPŁODNOŚĆ PLUS dla pary (AZF, CFTR fdel508, dele 2,3 + ANXA5 + kariotyp u dwóch osób + trombofilia wrodzona + immunofenotyp + konsultacja z genetykiem), dodatkowo cytomegalia i zespół antyfosfolipidowy plus poniższe przeciwciała w Diagnostyce:
  • c. przeciwjądrowe ANA, AMA, ASMA met. IIF
  • P/c. p. antygenom łożyska met. IIF
  • P/c. p. plemnikom met. IIF
 
Dziewczyny, mam wynik z test.dna

Czynnik V (R2) FV R2_4070A>G Układ heterozygotyczny
MTHFR* MTHFR_677C>T Układ heterozygotyczny
MTHFR* MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
PAI-1** PAI-1 4G Układ heterozygotyczny

Czy jesteście w stanie powiedzieć o co kaman? Oczywiscie pokażę wynik gin swojemu, tylko czy będzie wiedział nie wiem.

Celiaklii nie stwierdzono, chociaż jest obecna DQA1*02 - podjednostka α - podejrzewam, że to jakaś nietolerancja do dalszej diagnostyki pewnie.
 
Dziewczyny, mam wynik z test.dna

Czynnik V (R2) FV R2_4070A>G Układ heterozygotyczny
MTHFR* MTHFR_677C>T Układ heterozygotyczny
MTHFR* MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
PAI-1** PAI-1 4G Układ heterozygotyczny

Czy jesteście w stanie powiedzieć o co kaman? Oczywiscie pokażę wynik gin swojemu, tylko czy będzie wiedział nie wiem.

Celiaklii nie stwierdzono, chociaż jest obecna DQA1*02 - podjednostka α - podejrzewam, że to jakaś nietolerancja do dalszej diagnostyki pewnie.
Nie wiem czy ten czynnik leiden nie świadczy już o trombofili ( nie chce wprowadza w błąd), jest to czynnik krzepnięcia ale nie jestem pewna czy żeby stwierdzić trombofilie nie trzeba jeszcze poszerzyć diagnostyki.
Takie coś znalazłam:
czynnik V Leiden (mutacja genu V czynnika krzepnięcia krwi) sprzyja powstawaniu zakrzepicy żylnej i tętniczej, zawału serca czy udaru mózgu. Uważa się, że homozygotyczni nosiciele mutacji są obciążeni większym ryzykiem rozwoju zakrzepicy niż heterozygoty. W literaturze znajdują się liczne doniesienia potwierdzające znaczenie mutacji czynnika V Leiden w rozwoju zakrzepicy żył głębokich, głównie u osób należących do rasy kaukaskiej. Są również dowody na związek mutacji czynnika V Leiden z występowaniem poronień nawracających,

Mutacje MTHFR to wiadomo - upośledzają wchłanianie kwasu foliowego i mogą powodować kumulację homocysteiny - brałaś może jej poziom ?

PAI z kolei może powodować problemy z zagnieżdżeniem zarodka.

Moim zdaniem to kwalifikuje się do heparyny ale jak wiemy to wszystko zależy od lekarza.
 
Dziewczyny, mam wynik z test.dna

Czynnik V (R2) FV R2_4070A>G Układ heterozygotyczny
MTHFR* MTHFR_677C>T Układ heterozygotyczny
MTHFR* MTHFR_1298A>C Układ heterozygotyczny
PAI-1** PAI-1 4G Układ heterozygotyczny

Czy jesteście w stanie powiedzieć o co kaman? Oczywiscie pokażę wynik gin swojemu, tylko czy będzie wiedział nie wiem.

Celiaklii nie stwierdzono, chociaż jest obecna DQA1*02 - podjednostka α - podejrzewam, że to jakaś nietolerancja do dalszej diagnostyki pewnie.
Ja z podobnymi wynikami dostałam heparynę i acard do brania w ciąży.
 
Nie wiem czy ten czynnik leiden nie świadczy już o trombofili ( nie chce wprowadza w błąd), jest to czynnik krzepnięcia ale nie jestem pewna czy żeby stwierdzić trombofilie nie trzeba jeszcze poszerzyć diagnostyki.
Takie coś znalazłam:
czynnik V Leiden (mutacja genu V czynnika krzepnięcia krwi) sprzyja powstawaniu zakrzepicy żylnej i tętniczej, zawału serca czy udaru mózgu. Uważa się, że homozygotyczni nosiciele mutacji są obciążeni większym ryzykiem rozwoju zakrzepicy niż heterozygoty. W literaturze znajdują się liczne doniesienia potwierdzające znaczenie mutacji czynnika V Leiden w rozwoju zakrzepicy żył głębokich, głównie u osób należących do rasy kaukaskiej. Są również dowody na związek mutacji czynnika V Leiden z występowaniem poronień nawracających,

Mutacje MTHFR to wiadomo - upośledzają wchłanianie kwasu foliowego i mogą powodować kumulację homocysteiny - brałaś może jej poziom ?

PAI z kolei może powodować problemy z zagnieżdżeniem zarodka.

Moim zdaniem to kwalifikuje się do heparyny ale jak wiemy to wszystko zależy od lekarza.
Dzięki za podpowiedź, zaczęłam zgłębiać temat i też mi wychodzi problem z krzepliwością, może to było przyczyną obumarcia tzn jakiś mikroskrzep. Teraz chyba muszę poszukać genetyka na konsultację.
Homocysteiny nie badałam ale zbadam, jest pakiet w alabie, wychodzi taniej. I zamówiłam aliness methyl b-50 zamiast zwykłego b-kompleks.
Cholerne geny ale jest punkt zaczepienia.
 
reklama
Do góry