reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Nie masz podstaw do stwierdzenia zespołu antyfosfolipidowego. Masz podwyższone aptt, warto to sprawdzić przy okazji kolejnych badań (samo aptt już nie Antykoagulat). Ta homocysteina to tak na granicy, do staran i ciąży lepsza jest niższa.
Ok dziękuję ci kochana . Pójdę jeszcze oczywiście z wynikami do gina ale to dopiero po okresie który nie wiem kiedy nadejdzie 🤔
No to podwyższone aptt mialam też właśnie w poprzedniej ciąży jak mi zrobili to badanie przed wycięciem wyrostka. Nie wiem czemu wydawało mi się ze antykoagulant tocznia i glikoproteine mam zły wynik. Ale jak pisałam kompletnie się n tym nie znam a ty widzę
masz wiedzę .
A ta homocysteine czym można zbić?
 
reklama
Daj link do jakiejś apteki internetowej jaki bierzesz i jakie witaminy brałaś w ciąży.
W ciąży brałam pregna plus i zuravitu tabletki na.pecherz moczowy. A teraz biorę zwykły kwas foliowy ten co w załączniku i zuravit.
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-10-28-11-13-13-225_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-10-28-11-13-13-225_com.android.chrome.jpg
    103,4 KB · Wyświetleń: 37
@marsi89 może przestaw się na kwas foliowy w formie folianu, zacznij brać metylowana B12? Jeśli masz mutacje Mthfr,to twój organizm nie radzi sobie z wchłanianiem ich zwykłych form i wpływa to też na podwyższona homocysteine. Poziom homocysteiny do max 8 powinien być, ale warto trzymać bezpieczny dystans od tej wartości granicznej. Też mialam z tym problem :)
 
W ciąży brałam pregna plus i zuravitu tabletki na.pecherz moczowy. A teraz biorę zwykły kwas foliowy ten co w załączniku i zuravit.
Tego Biottera nie warto brać. Możliwe, że on Ci trochę zawyza homocysteine. Ale tak poza tym obstawiam brak równowagi pomiędzy kwasem foliowym a B12 i warto, żebyś się przestawiła teraz na jakiś modulator homocysteiny albo metylowy b-complex. Nie tylko pod kątem starań w nowym roku a po prostu dla zdrowia. Zakwas z buraka jak najbardziej też. Jesli przerażają Cię preparaty wielowitaminowe, to możesz spróbować sam folian albo folian+B12.
 
reklama
Nie masz nieprawidłowego mthfr?
No wlasnie nie wiem. A to wychodzi przy badaniu na trombofilie tak? Planuje je zrobić w następnym miesiącu
Tego Biottera nie warto brać. Możliwe, że on Ci trochę zawyza homocysteine. Ale tak poza tym obstawiam brak równowagi pomiędzy kwasem foliowym a B12 i warto, żebyś się przestawiła teraz na jakiś modulator homocysteiny albo metylowy b-complex. Nie tylko pod kątem starań w nowym roku a po prostu dla zdrowia. Zakwas z buraka jak najbardziej też. Jesli przerażają Cię preparaty wielowitaminowe, to możesz spróbować sam folian albo folian+B12.
Pani w aptece doradziła mi taki jak w załączniku ale teraz patrzę że o ile te B12, b6 jest tak kwas foliowy jest zwykły a nie jakiś metylowany chyba. Ale pisze że wpływa na utrzymanie prawidłowej homocysteiny hmmm...
Będzie to dobre? Czy coś oprócz tego kupić ? Polećcie coś bo ja zielona w tym jestem
 

Załączniki

  • IMG_20211028_121050.jpg
    IMG_20211028_121050.jpg
    1,1 MB · Wyświetleń: 35
Do góry