reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

A ja mam jakieś mieszane odczucia do obu teorii... Mój mąż zawsze biadoli że mam myśleć pozytywnie, nie zamartwiać się i nie snuć czarnych scenariuszy. W czasie starań mówił żebym się nie nakręcała bo jak odpuszczę to zaskoczy. A prawda jest taka że przed obecną ciążą byłam na usg w 9dc, gdzie moje cykle były teraz dość długie bo trwały 30/31 dni. Lekarz powiedział że pęcherzyk jest już duży i mamy działać w weekend (wizyta była w piątek). Mąż był ze mną w gabinecie bo omawialiśmy wyniki mojego nieprawidłowego kariotypu. No i zaraz po wyjściu od lekarza zarezerwowalismy noclegi w górach, wyjechaliśmy na cały weekend. Mąż chciał się bzykać 3x na dzień a ja sie spinałam że plemniki będą za słabe i nic z tego nie wyjdzie. Więc też ciągle analizowałam, stresowałam się moimi wynikami i na pewno nie oczyściłam głowy 🙄 a mimo to jest ciąża. Wydaje mi się że jak człowiek działa w okolicach owulacji i wszystko dobrze hula w organizmie to uda się zajść niezależnie od tego czy człowiek o tym myśli i ma parcie czy ma za przeproszeniem wyje**ne 🤨 takie moje przemyślenia
Zgadzam się z Tobą w 100% 🙂 jak zaszłam to też miałam myśli, czy ja mogę wypić drinka, bo przecież potencjalnie mogłabym być w ciąży (po 2 latach bezowocnych starań 😂) 🙈 i co ? I byłam... Mimo myślenia, że może znajdę, może jestem 🤷 także teraz mam w nosie gadanie wszystkich ludzi 🙂
 
reklama
Wiadomo najlepiej jest odpuścić, przestać to wszystko kontrolować i analizować ale to nie jest takie proste. Znam to uczucie bo ja za każdym cyklem myślałam że to akurat ten szczęśliwy 😁 wiecie co? Te wszystkie nasze doświadczenia są po to że jak się już uda to żeby to docenić na 1000%

Z innej beczki, któraś robiła w domu test na trombofilie ze strony TESTDNA?
Ja wczoraj zamówiłam 🙈 jutro powinnam dostać wymazówkę. Analizowałam trochę, czy nie robić z krwi ale DNA to DNA 🙂 będzie mi łatwiej zrobić w domu. Druga kwestia u nas robią z krwi tylko w klinice leczenia niepłodności
 
A to Twój pierwszy biochem? Ja po biochemicznej zaszlam w fajna zdrowa ciążę, mam nadzieję, że i Ty się szybko doczekasz
Ja tez jestem po biochemicznej na początku października i juz się staramy dajesz nadzieję:)
Ciąża po poronieniu jest ciężka... 😞 sama nie potrafię odetchnąć ani na chwilę. Nie udzielałam się dawno na tym wątku ale dzisiaj szukam pocieszenia gdzie się da 🥺 wg OM jestem w 5+0. W poniedziałek na USG pęcherzyk ciążowy 0,58cm. Wczoraj wieczorem myślałam że piersi odpadną mi z bólu a dzisiaj od rana zero bólu, są miękkie i nie takie rozpalone jak do tej pory 😞 myślę już o najgorszym... Wiem ze objawy mogą znikać i wracać ale na ten moment jestem załamana 😓
Tak właśnie sama mowie ze po poronieniu ciaza juz nie jest taka sama. Pierwsza moja zdrowa ciaza byla bezproblemowa nie balam się niczego. Cieszyłam się każda wizytą u gina. Druga ciaza tez taka zaczynała być ale cóż poronienie itd. Trzecia to już była pełna strachu i okazał się biochem. Nastepna tez pewno będzie pełna obaw. Ale nastawiam się pozytywnie se zajdę i nie może być źle musze urodzić za tym trzecim razem juz nie przyjmuje do wiadomości żadnych biochemow i poronien. I kropka ;)
Mój mąż dzisiaj stwierdził że dwa poronienia to znak że drugie dziecko nam niepisane i on już nie chce się dalej starać widząc ile nas to nerwów kosztuje...
Moje pierwsze słowa po poronieniu takie były. Ale otrzaslam się i będę się starać do upadłego. Będę miała drugie dziecko i już. Maz pewnie też się z tym prześpi przemyśli .

No nadrobiłam obiecuje zaglądać tu codziennie bo później godzinę nadrabiam. Poprawie się:)

Gratuluje kreseczek bo tu wysyp widze :) a za resztę trzymam kciuki

A co u mnie zaczęliśmy się starać tylko ja już na spokojnie nie liczę nie sprawdzam owulacji itd wole nie wiedzieć. Chociaż w pon mialam owu bo jajnik lewy mnie bolał tragicznie.tak jak mówił mi tydz temu gin że z lewego będzie owu bo pęcherzyk widzi. Także zobaczymy co będzie
 
A wyszło ci coś nieprawidłowego? Zastanawiam się czy wymaz z policzka jest wiarygodny
Tak, jest wiarygodny, jest to standardowy sposób pobierania materiału do badań. Ja i moje dziecko robiliśmy różne badania genetyczne, niektóre z krwi, inne z wykazu z policzka, czasami zakres się pokrywał i była zgodność wyników. Jeśli chcesz zbadać te mutacje genetyczne na trombofilie, to TestDNA ma potrzebne certyfikaty i wynik jest honorowany. Setki dziewczyn na tym forum robiły ten wymaz.


@marsi89 Ty masz jakieś wyniki badań? Bo nie wiem, czy już zapomniałam, czy przeoczyłam, czy nie pisałaś?
 
Tak, jest wiarygodny, jest to standardowy sposób pobierania materiału do badań. Ja i moje dziecko robiliśmy różne badania genetyczne, niektóre z krwi, inne z wykazu z policzka, czasami zakres się pokrywał i była zgodność wyników. Jeśli chcesz zbadać te mutacje genetyczne na trombofilie, to TestDNA ma potrzebne certyfikaty i wynik jest honorowany. Setki dziewczyn na tym forum robiły ten wymaz.


@marsi89 Ty masz jakieś wyniki badań? Bo nie wiem, czy już zapomniałam, czy przeoczyłam, czy nie pisałaś?
Robiłam zespół antyfosfolipidowy i homocysteine. Dziś mąż mi wyniki odbierze jak pojedzie krew oddać. I dam znać 😁
 
Wiadomo najlepiej jest odpuścić, przestać to wszystko kontrolować i analizować ale to nie jest takie proste. Znam to uczucie bo ja za każdym cyklem myślałam że to akurat ten szczęśliwy 😁 wiecie co? Te wszystkie nasze doświadczenia są po to że jak się już uda to żeby to docenić na 1000%

Z innej beczki, któraś robiła w domu test na trombofilie ze strony TESTDNA?

A wyszło ci coś nieprawidłowego? Zastanawiam się czy wymaz z policzka jest wiarygodny
Ja robiłam wyszły nieprawidłowe, ale sama procedura ok
 
A wyszło ci coś nieprawidłowego? Zastanawiam się czy wymaz z policzka jest wiarygodny
Mi wyszedł nieprawidłowy gen PAI 1 hetero. Tylko to. Są to badania genetyczne więc nie ma znaczenia czy ze śliny czy z krwi. W razie gdyby pobrana samodzielnie próbka była niewystarczajaca to wtedy przysyłają gratis kolejny pakiet.
 
Dziewczyny mam wyniki na zespół antyfosfolipidowy . Któraś pomoże z.interpretacja ? Bo ja nic z tego nie kumam.
Aha a homocysteine chyba w normie bo wynik mam 8,3 a norma jest 3-15
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-10-28-10-06-25-241_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-10-28-10-06-25-241_com.miui.gallery.jpg
    271,4 KB · Wyświetleń: 60
  • Screenshot_2021-10-28-10-04-04-521_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-10-28-10-04-04-521_com.miui.gallery.jpg
    174,5 KB · Wyświetleń: 63
  • IMG_20211028_100049.jpg
    IMG_20211028_100049.jpg
    1 MB · Wyświetleń: 59
Byłem wczoraj u gin. Usg nie zrobił, bo za wcześnie, powodów plamienia nie widzi - wczoraj cały dzień czysto, dziś znowu ale tylko lekko zabarwiony sluz... Dostałam dodatkowo Acard i będę brać od dziś, duphaston 2x1 mogę brać 3x1, beta i progesteron wyglądają bardzo dobrze ale mam się nie cieszyć jeszcze bo po 2ch stratach 3cia jest bardzo prawdopodobna.... nie ma to jak optymizm lekarza, ehh. Wizyta na NFZ 9.11. Na 2go muszę iść do diabetologa bo mam mega przekroczenia cukru na czczo i chce insulinę, żeby mieć spokojną głowę.
 
reklama
Dziewczyny mam wyniki na zespół antyfosfolipidowy . Któraś pomoże z.interpretacja ? Bo ja nic z tego nie kumam.
Aha a homocysteine chyba w normie bo wynik mam 8,3 a norma jest 3-15
Nie masz podstaw do stwierdzenia zespołu antyfosfolipidowego. Masz podwyższone aptt, warto to sprawdzić przy okazji kolejnych badań (samo aptt już nie Antykoagulat). Ta homocysteina to tak na granicy, do staran i ciąży lepsza jest niższa.
 
Do góry