reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Tak sobie zerknęłam w ulotkę i nie ma tam nic na temat działań niepożądanych, o których piszesz.
Wśród osób, które znam a zaszczepiły się Pfizerem - też nic takiego nie miało miejsca (albo o tym nie wiem).
Ja bym zgłosiła się na wszelki wypadek z tym do lekarza. Bo nawet jeśli to nie NOP, to warto sprawdzić, co się dzieje. A przyjmujesz acard?
 
Tak sobie zerknęłam w ulotkę i nie ma tam nic na temat działań niepożądanych, o których piszesz.
Wśród osób, które znam a zaszczepiły się Pfizerem - też nic takiego nie miało miejsca (albo o tym nie wiem).
Ja bym zgłosiła się na wszelki wypadek z tym do lekarza. Bo nawet jeśli to nie NOP, to warto sprawdzić, co się dzieje. A przyjmujesz acard?
Nie. Można brać acard profilaktycznie?
 
Musiałabym poszperać, ale z tego co czytałam to można nim więcej szkód zrobić - być może się mylę, nie chciałabym wprowadzić w błąd (ale gdzieś mi z tyłu głowy siedzi, że ostatnio gdzieś pisali, że to nie jest dobry pomysł, a wcześniej była mowa, że warto brać).
Ogólnie biorąc acard można się zaszczepić. Zastanawiałam się tylko czy przypadkiem nie zaczęłaś go brać i stąd pajączki (ale jak widać można to wykluczyć).
 
Ja się szczepiłam Moderną i ewidentnie czuje to w żyłach też :/

Też szukałam takich NOPów i producenci ich nie uwzględniają, moja przyjaciółka mówiła, ze jej żyły zareagowały identycznie na Moderne, jak na tabletki antykoncepcyjne - obie brałysmy je 6 miesięcy i odstawiłysmy przez problem z żyłami, ja po tym epizodzie dalej walcze z żylakami.

U mnie po szczepieniu ewidentne wybrzuszenie żył na rękach i nogach, ból żył pod kolanem i drętwienie kończyn, przeszło po ok 2 dniach. Badam teraz zakrzepicę i APS, może coś mi dolega - chociaż lekarze upierają się u mnie, że "problem z żyłami to nie problem z krwią" ;)

BTW co do acardu - czytałam w badaniach, ze na ew zakrzepy po szczepieniach nie pomoże tak niska dawna aspiryny, która jest dostępna w aptekach.
 
Hejka Dziewczyny!
Wiem, ze o Acardzie juz bylo duzo. Ale chcialam dopytac. Po inseminacji lekarz powiedzial, ze jedna tabletke 75 sobie brac i wiem, ze na ogol, wiekszosc z Was brala chyba na noc. Mam prace siedzaca przy komputerze i dopiero po poludniu sie wiecej ruszam. Dlatego bralam i rano ten acard, ale pomyslalam sobie ze moze dwa razy na dzien to za duzo?
 
Hejka Dziewczyny!
Wiem, ze o Acardzie juz bylo duzo. Ale chcialam dopytac. Po inseminacji lekarz powiedzial, ze jedna tabletke 75 sobie brac i wiem, ze na ogol, wiekszosc z Was brala chyba na noc. Mam prace siedzaca przy komputerze i dopiero po poludniu sie wiecej ruszam. Dlatego bralam i rano ten acard, ale pomyslalam sobie ze moze dwa razy na dzien to za duzo?
Trzymaj się zaleceń lekarza.
Jak się czujesz po inseminacji?
 
Trzymaj się zaleceń lekarza.
Jak się czujesz po inseminacji?
Dzis mija tydzien i nic nie czuje wlasnie, 22 dc. Szczerze mowiac, nie mysle za duzo o tym, po inseminacji sie bardzo uspokoilam w tym temacie, mam na glowie zaraz urlop i imprezke urodzinowa u taty, wesela chrzciny. I jakos tak nie mysle natretnie o tym, nie doluje jak wczesniej. Takze psychicznie czuje sie duuuuzo lepiej. A co z tego wyniknie nie wiem.
Dzieki, ze pytasz :)
 
reklama
Moje Drogie, wy wszystko wiecie. Męczę się strasznie po szczepieniu. Zrobiły mi się pajączki na nogach, bolą żyły na udach. Przejmować się? Nękać lekarza?
Chcę być w ciąży i nie musieć brać drugiej dawki :/
Ale wiesz że ja ci powiem że mnie też po szczepieniu nogi bolały. Od kolan w dół. To bardziej taki reumatyczny ból, jakby na zmianę pogody. Pajączki też mam na nogach ale to je mam prawdopodobnie od siedzącej pracy, od obcasów. Po drugiej dawce jest lepiej. Szczepilam się astra.
Boli cię cały czas? Bo mnie raz boli raz nie więc nie ruszam tego.
Za dzieciaka też miałam takie bóle ale nic nie wykazały badania. Kazali się więcej ruszać i spokój miałam aż do teraz.
 
Do góry