reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Hej, czy któraś z Was jest z Krakowa i może polecić ginekologa,który zainteresuje się problemami z poronieniami a także innymi jak np endometrioza? Przez lata chodziłam do ginekologa,który nic sobie nie robił z moich licznych torbieli, potem pojawił się mięśniak, też nic z nim nie robił, ogólnie podchodził do wszystkiego lajtowo. Przy problemach z moją ciąża też uważał,że nic nie trzeba włączać, żadnych dodatkowych badań nie robic, nic nie trzeba.. Zdenerwowałam się i zmieniłam na panią ginekolog z dobrymi opiniami w internecie ale byłam u niej tylko 3 razy, a gdy okazało się że ciąża obumarła zostawiła mnie samą sobie z choć pracowała w szpitalu uniwersyteckim,nie zaoferowała jednak żadnego wsparcia i pomocy więc się zaraziłam. Nie mam żadnego ginekologa teraz i nie wiem do kogo uderzyć [emoji17]
 
reklama
Hej, czy któraś z Was jest z Krakowa i może polecić ginekologa,który zainteresuje się problemami z poronieniami a także innymi jak np endometrioza? Przez lata chodziłam do ginekologa,który nic sobie nie robił z moich licznych torbieli, potem pojawił się mięśniak, też nic z nim nie robił, ogólnie podchodził do wszystkiego lajtowo. Przy problemach z moją ciąża też uważał,że nic nie trzeba włączać, żadnych dodatkowych badań nie robic, nic nie trzeba.. Zdenerwowałam się i zmieniłam na panią ginekolog z dobrymi opiniami w internecie ale byłam u niej tylko 3 razy, a gdy okazało się że ciąża obumarła zostawiła mnie samą sobie z choć pracowała w szpitalu uniwersyteckim,nie zaoferowała jednak żadnego wsparcia i pomocy więc się zaraziłam. Nie mam żadnego ginekologa teraz i nie wiem do kogo uderzyć [emoji17]
Z tego co kojarzę to @Destino ma jakiego fajnego gina z Krakowa właśnie ;)
 
Hej, czy któraś z Was jest z Krakowa i może polecić ginekologa,który zainteresuje się problemami z poronieniami a także innymi jak np endometrioza? Przez lata chodziłam do ginekologa,który nic sobie nie robił z moich licznych torbieli, potem pojawił się mięśniak, też nic z nim nie robił, ogólnie podchodził do wszystkiego lajtowo. Przy problemach z moją ciąża też uważał,że nic nie trzeba włączać, żadnych dodatkowych badań nie robic, nic nie trzeba.. Zdenerwowałam się i zmieniłam na panią ginekolog z dobrymi opiniami w internecie ale byłam u niej tylko 3 razy, a gdy okazało się że ciąża obumarła zostawiła mnie samą sobie z choć pracowała w szpitalu uniwersyteckim,nie zaoferowała jednak żadnego wsparcia i pomocy więc się zaraziłam. Nie mam żadnego ginekologa teraz i nie wiem do kogo uderzyć [emoji17]
Dziękuję @roki_1991 [emoji9]

@Talala6 chodziłam do dr. Milewicza. On mnie diagnozował i obstawiał lekami. Walczył o maluchy do końca. Odbierał telefon nawet na wakacjach za granicą. Jednak to bardzo specyficzny gość i mało kto umie przy nim być.
Większość osób chodziło do Rajtar Ciosek. Ona uczyła się pod skrzydłami Milewicza. Podobno jest miła, ciepła i zaangażowana. Natomiast kogoś od endometriozy w Krakowie jeszcze nie znalazłam. Leczyłam się w Zabrzu.
 
Ja się boje i zachorować i zaszczepić 😩 nie rozmawiałam jeszcze o tym z żadnym lekarzem ale przy okazji zapytam o zdanie.
Wiem, że dużo kobiet w ciąży się szczepi ale jedyne czego się boje to nieprzewidzianych konsekwencji dla mojego synka :(
Ja to nawet nigdy na grupę nie byłam szczepiona.
Właśnie Ty Magda jestes przykładem jak ciężko można zachorować ....
Bo tak mieszają w głowie. Raz plusy szczepienia za chwilę minusy szczepienia i człowiek nie wie. Niemniej jednak historia Magdy przeważyła szale i ja się zaszczepiłam przed ciążą
No ja miałam w ciąży uszkodzenie płuc i gorączkę powyżej 39stopni przez ponad tydzień. Łącznie 3tyg męczarni i miesiąc dochodzenia do siebie więc wiem o czym piszesz 😅
Teraz nie zastanawiam czy się szczepić tylko kiedy.🙂
Oj Madzia dobrze że już to za tobą. Który tydzień wam leci ?
 
Cześć dziewczyny
Nie jestem w stanie przeczytać wszystkich postów, ale liczę, że może mi jakoś pomożecie.
Wczoraj miałam drugie poronienie w 12tc, okazało się że serce przestało nic w 10tc.. Była to ciąża po in vitro. Mam swoje przypuszczenia odnośnie powodu, ale dopiero badania genetyczne płodu pokażą, czy doszło do tego jeszcze coś innego. Brałam encorton i 4 dni po jego odstawieniu serce przestało bic..
W pierwsza ciążę, tez po in vitro, zaszłam we wrześniu 2020, a poronilam w 9tc, wtedy było puste jajo, nie brałam wcale encortonu.
Wiecie może czy tak wczesne odstawienie encortonu mogło doprowadzić do poronienia?
Jakie badania mogłabym jeszcze wykonać any wykluczyc jak najwięcej powodów poronienia?
 
Hej, czy któraś z Was jest z Krakowa i może polecić ginekologa,który zainteresuje się problemami z poronieniami a także innymi jak np endometrioza? Przez lata chodziłam do ginekologa,który nic sobie nie robił z moich licznych torbieli, potem pojawił się mięśniak, też nic z nim nie robił, ogólnie podchodził do wszystkiego lajtowo. Przy problemach z moją ciąża też uważał,że nic nie trzeba włączać, żadnych dodatkowych badań nie robic, nic nie trzeba.. Zdenerwowałam się i zmieniłam na panią ginekolog z dobrymi opiniami w internecie ale byłam u niej tylko 3 razy, a gdy okazało się że ciąża obumarła zostawiła mnie samą sobie z choć pracowała w szpitalu uniwersyteckim,nie zaoferowała jednak żadnego wsparcia i pomocy więc się zaraziłam. Nie mam żadnego ginekologa teraz i nie wiem do kogo uderzyć [emoji17]
Możesz powiedzieć do jakiego lekarza chodziłaś? Warto wiedzieć kogo unikać.
 
Cześć dziewczyny
Nie jestem w stanie przeczytać wszystkich postów, ale liczę, że może mi jakoś pomożecie.
Wczoraj miałam drugie poronienie w 12tc, okazało się że serce przestało nic w 10tc.. Była to ciąża po in vitro. Mam swoje przypuszczenia odnośnie powodu, ale dopiero badania genetyczne płodu pokażą, czy doszło do tego jeszcze coś innego. Brałam encorton i 4 dni po jego odstawieniu serce przestało bic..
W pierwsza ciążę, tez po in vitro, zaszłam we wrześniu 2020, a poronilam w 9tc, wtedy było puste jajo, nie brałam wcale encortonu.
Wiecie może czy tak wczesne odstawienie encortonu mogło doprowadzić do poronienia?
Jakie badania mogłabym jeszcze wykonać any wykluczyc jak najwięcej powodów poronienia?

Komórki nk i ANA na to generalnie działa encorton. Więc warto byłoby zbadać. Heparyna byłaś zabezpieczona to chyba bym nie badała już spraw krzepliwości bo tu leczenie jest takie samo. Jeśli jednak to trombofilia z www.testdna.pl.
 
reklama
Cześć dziewczyny
Nie jestem w stanie przeczytać wszystkich postów, ale liczę, że może mi jakoś pomożecie.
Wczoraj miałam drugie poronienie w 12tc, okazało się że serce przestało nic w 10tc.. Była to ciąża po in vitro. Mam swoje przypuszczenia odnośnie powodu, ale dopiero badania genetyczne płodu pokażą, czy doszło do tego jeszcze coś innego. Brałam encorton i 4 dni po jego odstawieniu serce przestało bic..
W pierwsza ciążę, tez po in vitro, zaszłam we wrześniu 2020, a poronilam w 9tc, wtedy było puste jajo, nie brałam wcale encortonu.
Wiecie może czy tak wczesne odstawienie encortonu mogło doprowadzić do poronienia?
Jakie badania mogłabym jeszcze wykonać any wykluczyc jak najwięcej powodów poronienia?



Komórki nk i ANA na to generalnie działa encorton. Więc warto byłoby zbadać. Heparyna byłaś zabezpieczona to chyba bym nie badała już spraw krzepliwości bo tu leczenie jest takie samo. Jeśli jednak to trombofilia z www.testdna.pl.

Dodałabym od siebie profil limfocytarny, tam są też komórki nk. Do tego badanie KIR. Na to masz accofil. Mi brakuje 2/3 kirów implantacyjnych, mam zalecenia od transferu do 12 tc co dwa dni 13 mln jednostek. Ponadto accofil dziala też immunosupresyjnie.
Na komórki nk działają też wlewy z intralipidu. W klinikach leczenia niepłodności robią takie wlewy, ale są drogie.
Poczytaj też o szczepieniach limfocytami partnera (ja osobiście bym się nie zdecydowała), albo wlewach z immunoglobulin przy problemach immunologicznych.
 
Do góry