reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
@Aksamitka28 trzymam kciuki zeby jednak nie przyszła 😉 no chyba że byś wolala i czegoś nie doczytałam 😉
@Porannelatte ja w tym cyklu przyjelam drugą dawkę i przytulalismy sie bez zabezpieczenia. W straconej ciazy bardzo na siebie uważałam, a skończyła sie i tak niepomyślnie. Co ma byc to i tak bedzie.
 
Ja byłam u dwóch i wiedzieli tylko podstawowe rzeczy, natomiast oni patrzą na kwas foliowy i na B12 jako na witaminy, które biorą udział w procesach krwiotwórczych i antyzakrzepowych, więc są w stanie powiedzieć, czy homocysteina i poziomu witamin we krwi są OK. Natomiast największą wiedzę o MTHFR to jednak spotkałam u osób przeszkolonych w genomice. Przy czym zrobiłam dziecku badanie szersze niż to z TestDNA i "genomik" rozpracował na tej podstawie różne suplementy dla niego. Myślę, że Twoje dawki są tak nietypowe a bycie w ciąży jest wyjątkowa okolicznością, że nie masz co liczyć na rzetelne opinie oparte o dowody czy chociaż podejrzenia naukowe :(
Spać już przez to nie mogę. Homocysteina 6.6 i zrobiłam ten kwas mimo że to było bez sensu ale wynik to >40 przy normie do 26 :(
Mam ochotę przestać brać ten zwykły kwas ale boje się sama podejmować decyzji. Zresztą ten zmetylowany też bym zmniejszyla

Dziękuję za Twoje odpowiedzi :)
 
W tym ,,naszym” life extention homocysteine Resis jest już kwas foliowy jako kwas metylowany ?
Tak, w tym jest metylowany kwas i metylowanej B12. Dlatego pisałam, że Life warto, żebyś spróbowała (a Solgar i Swanson nie). Actifolin ja bym odstawiła, pisałaś, że już Ci się kończy. Teraz jak najmniej kombinuj. Weź ten Life, bierz D3 i chelat żelaza (ten bez kwasu) i sprawdź za kilka tygodni homocysteine. Coś jeszcze supelmentujesz?
 
Spać już przez to nie mogę. Homocysteina 6.6 i zrobiłam ten kwas mimo że to było bez sensu ale wynik to >40 przy normie do 26 :(
Mam ochotę przestać brać ten zwykły kwas ale boje się sama podejmować decyzji. Zresztą ten zmetylowany też bym zmniejszyla

Dziękuję za Twoje odpowiedzi :)
Homocysteina jest OK, ale za bardzo nie powinnaś mieć wyzszej. Napiszę wprost, że ja nie wierzę, że nadmiar kwasu foliowego u matki = autyzm u dziecka. Czytałam te doniesienia i moim zdaniem tam jest korelacja, ale coś innego spina te przypadki, chocby dziedzicznosc genów związanych z metylacja i z autyzmem. Myślę, że Twoja profesor też w to się wgryzła i dlatego uważa, że trzeba brać mix. Ty zaraz masz drugi trymestr. Zrób sobie listę obaw i nadziei związanych z suplementacja folianami i B12. Profilaktyka rozszczepu kręgosłupa już w tym tygodniu ciazy jest chyba "odhaczona". Ale zostaję kwestia zakrzepowa i gospodarka żelazowa. Oboje moi hematolodzy mówili, że to jest ważne w ciąży. Może poszukaj preparatów Life Extension z mniejszą dawka folianow, wydrukuj i spytaj pani profesor o opinie, czy możesz na to przejść i powtórzyć po kilku tygodniach homocysteine. Oni nie mają jakiegoś preparatu wielowitamiowego dla ciężarnych?
 
reklama
Tak, w tym jest metylowany kwas i metylowanej B12. Dlatego pisałam, że Life warto, żebyś spróbowała (a Solgar i Swanson nie). Actifolin ja bym odstawiła, pisałaś, że już Ci się kończy. Teraz jak najmniej kombinuj. Weź ten Life, bierz D3 i chelat żelaza (ten bez kwasu) i sprawdź za kilka tygodni homocysteine. Coś jeszcze supelmentujesz?
Nie tylko d3 żelazo bez kwasu i teraz ten będę brać life homocysteine resist, acard rano
 
Do góry