reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Ja miałam laparoskopię diagnostyczną, więc na pewno trochę inaczej niż u Ciebie. Mam dwie dziurki: jedną w pępku i drugą na dole po lewej (Ty będziesz miała na pewno po prawej skoro tam się zagnieździł zarodek, może zrobią też trzecią by przy okazji sprawdzić drugi jajowód). Na każdej są po dwa szwy. Same dziurki nie bolą. Boli brzuch w okolicach pępka i klatka piersiowa, bo muszą wtłoczyć gaz, żeby unieść powłoki brzuszne. Mnie niczego nie usuwali, Ty pewnie będziesz czuła dyskomfort w okolicach usuniętego jajowodu, jeśli go usuną). Jestem dziś czwarty dzień po i czuję się w miarę OK. Dostałam aż 4 tygodnie zwolnienia, ale standardem jest raczej ok 2 tygodnie.
Rozumiem. Czyli możliwe że mi też dadzą zwolnienie lekarskie jakieś. Bo martwiłam się bo w pracy muszę sporo po schodach nosić i latać góra dół i się o to tylko martwię.
 
Rozumiem. A powiedz mi czy miałaś później zwolnienie? Główkuję jak to będzie. Mam teraz od tego lekarza zwolnienie do środy. Od tego co dał mi skierowanie do szpitala. Ale w srode i czwartek mam w pracy nocki. Teoretycznie jesli dzis mi zrobia zabieg to moze w srode mnie wypuszcza rano. Jesli tak to zastanawiam sie czy mi każą isc w srode do pracy. W sensie czy wtedy skoro to nocka to od północy w czwartek muszę iść do pracy hmm?
Oczywiście zwolnienie się należy. Ja byłam wtedy w Irlandii to inaczej było że zwolnieniem
 
Rozumiem. Czyli możliwe że mi też dadzą zwolnienie lekarskie jakieś. Bo martwiłam się bo w pracy muszę sporo po schodach nosić i latać góra dół i się o to tylko martwię.
Na 100% dostaniesz zwolnienie. Przy wypisie zapytają na jak długo byś chciała. U mnie lekarz sam zasugerował 4 tygodnie, bo na kontrolę może mnie przyjąć dopiero 8 lipca.
 
Na 100% dostaniesz zwolnienie. Przy wypisie zapytają na jak długo byś chciała. U mnie lekarz sam zasugerował 4 tygodnie, bo na kontrolę może mnie przyjąć dopiero 8 lipca.
Rozumiem. A podpowiecie jeszcze tylko jak to jest. Czy ja mam im mowic ze mam zwolnienie od lekarza teraz do srody. Bo oni w szpitalu pewnie mi wystawia na caly pobyt tutaj w sensie od poczatku i nie wiem czy jedno drugiemu tutaj nie przeszkadza jakos hmm.
 
Rozumiem. A powiedz mi czy miałaś później zwolnienie? Główkuję jak to będzie. Mam teraz od tego lekarza zwolnienie do środy. Od tego co dał mi skierowanie do szpitala. Ale w srode i czwartek mam w pracy nocki. Teoretycznie jesli dzis mi zrobia zabieg to moze w srode mnie wypuszcza rano. Jesli tak to zastanawiam sie czy mi każą isc w srode do pracy. W sensie czy wtedy skoro to nocka to od północy w czwartek muszę iść do pracy hmm?
Oj, raczej nie będziesz mogła iść do pracy. Jeżeli w szpitalu nie dadzą zwolnienia to koniecznie poproś ginekologa. Ja bym ciągnęła zwolnienie jakiś czas, żebyś w pełni doszła do siebie. To jednak zabieg.

Zwolnienia w ZUS się nie zdublują. Możesz powiedzieć, ale oni i tak wystawia z data pobytu w szpitalu. To niczemu nie przeszkadza.
 
Oj, raczej nie będziesz mogła iść do pracy. Jeżeli w szpitalu nie dadzą zwolnienia to koniecznie poproś ginekologa. Ja bym ciągnęła zwolnienie jakiś czas, żebyś w pełni doszła do siebie. To jednak zabieg.

Zwolnienia w ZUS się nie zdublują. Możesz powiedzieć, ale oni i tak wystawia z data pobytu w szpitalu. To niczemu nie przeszkadza.
Oki chodziło mi tylko o to żebym później nie musiała jeździć i odkręcać tego zwolnienia jeśli tak nie można czy coś. Ale jak tak to spoko. Dzięki.
 
reklama
Jasne dam znać jak będę wiedziała czy dziś czy jutro o ile będę miała do tego głowę bo już się stresuję tym znieczuleniem ogólnym buuu.
Gonzi nic się nie bój. Miałam 3 znieczulenia ogólne i za każdym razem już po znieczuleniu dawali rurkę i wyciągali nim się obudziłam. W razie czego poproś żeby dali i wyciągnęli rurkę jak jeszcze będziesz pod narkoza. Ja tak poprosiłam jak mnie cewnikowali, żeby cewnik założyli już jak śpię bo kurde nieprzyjemne to w cholerę. .. i tak zrobili. Co do laparoskopii to robią 3 małe dziurki w pępku i po bokach. Pokazałabym ci mój brzuch ale raz że zdjęcia nie idzie wrzucić a dwa że ja dodatkowo po tym wyrostku co spoerdzielili miałam brzuch cały na pół rozcinany i wygląda to strasznie. Ale sama laproskopia jest lajtowa. Powinni ci dać z 2 tyg. Chorobowego ale dodatkowo poproś o nie bo mi po dwóch poważnych operacjach i to jeszcze w ciąży z wielką lacha dali 2 tyg. Chorobowego, dopiero gin dał więcej. Ale mój szpital jest do bani, ty widać w fajnym leżysz
 
Do góry