reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Daję znać. Miałam znowu usg teraz przyszedł na noc nowy skład. Pan doktor zawołał mnie na usg. Mieli mi robić laparoskopię więc od 15 nie jadłam. Ale okazało się że zrobili bete i była 2900 a wczoraj ponad 3000 była. Więc lekarz powiedział że mam zjeść ze obserwujemy. Że rano zrobią morfologię 🤷‍♀️
Eh czyli dalej nic nie wiadomo. Ale widać nie działają pochopnie tylko badają, obserwują. Trzymaj się tam 😘
 
reklama
@Gonzi a ja uważam że ten spadek może dobrze wróżyć bo może byla by szansa że ciąża już sama obumiera i oczyścisz się sama. Ja tak miałam przy CP - beta zaczęła spadać i mój organizm są ją usunął. Oczywiście miałam wybór czy leki czy czekamy ale moja gin uważała że warto poczekać bo właśnie beta spada. Miałam tylko kontrolować betę i w razie jakikolwiek bolu zgłosić się do szpitala.
Nie miałam zabiegu, oba jajowody zachowane i oba drożne.
Głowa do góry, dobrze że jesteś w szpitalu
 
@Gonzi a ja uważam że ten spadek może dobrze wróżyć bo może byla by szansa że ciąża już sama obumiera i oczyścisz się sama. Ja tak miałam przy CP - beta zaczęła spadać i mój organizm są ją usunął. Oczywiście miałam wybór czy leki czy czekamy ale moja gin uważała że warto poczekać bo właśnie beta spada. Miałam tylko kontrolować betę i w razie jakikolwiek bolu zgłosić się do szpitala.
Nie miałam zabiegu, oba jajowody zachowane i oba drożne.
Głowa do góry, dobrze że jesteś w szpitalu
Właśnie jutro poważnie pogadam z lekarzem. Bo też mi się wydaje że branie tylu leków nie ma sensu. Bo np nadal mam heparynę encorton i luteinę oraz accofil. Bo co każdego pytam to mówi „poki nie ma diagnozy prosze brac”. No ale teraz widac ze beta nie rosnie wiec mysle ze moze jak to wszystko odstawie to sie pojawi krwawienie.
 
Właśnie jutro poważnie pogadam z lekarzem. Bo też mi się wydaje że branie tylu leków nie ma sensu. Bo np nadal mam heparynę encorton i luteinę oraz accofil. Bo co każdego pytam to mówi „poki nie ma diagnozy prosze brac”. No ale teraz widac ze beta nie rosnie wiec mysle ze moze jak to wszystko odstawie to sie pojawi krwawienie.
Też bym myślała o odstawieniu. Ciąży nie widać a beta taka, że powinna być widoczna. Na dodatek teraz jest niewielki spadek, więc raczej ciąża się nie rozwija.
Zwłaszcza luteina może sztucznie podtrzymywać ciążę. Może po odstawieniu luteiny szybciej by samo poszło.
A lekarz, karze brać jeszcze leki?
 
Też bym myślała o odstawieniu. Ciąży nie widać a beta taka, że powinna być widoczna. Na dodatek teraz jest niewielki spadek, więc raczej ciąża się nie rozwija.
Zwłaszcza luteina może sztucznie podtrzymywać ciążę. Może po odstawieniu luteiny szybciej by samo poszło.
A lekarz, karze brać jeszcze leki?

Dopiero wczoraj wieczorem okazało się że beta delikatnie spadła. Dzisiaj przed chwilą był obchód to zapytałam i ustaliliśmy z lekarzem że odstawiam te leki. Mówi że dziś nic nie zrobią. Jutro rano zrobią znowu betę ale mówił coś o tym że może to być poronienie trąbkowe ale nie wiadomo. Nie wiem tylko za bardzo co to jest.
 
@Gonzi Tzn. że poronienie następuje do otrzewnej (do jamy brzusznej). Jeśli lekarz się nie myli, to jest to w Twojej trudnej sytuacji jednak dobra wiadomość, bo uniknęłabyś operacji. Być może i tak wykonają łyżeczkowanie i zrobią hist.pat. - by upewnić się, że tej ciąży jednak w macicy nie było.
 
@Gonzi Tzn. że poronienie następuje do otrzewnej (do jamy brzusznej). Jeśli lekarz się nie myli, to jest to w Twojej trudnej sytuacji jednak dobra wiadomość, bo uniknęłabyś operacji. Być może i tak wykonają łyżeczkowanie i zrobią hist.pat. - by upewnić się, że tej ciąży jednak w macicy nie było.
Rozumiem. No narazie chcą właśnie obserwować tą betę. Tylko w internecie czytała że poronienie trąbkowe rzadko występuje bez krwawienia. A ja nie krwawię hmm
 
reklama
@Gonzi Przyjmując luteinę mogłaś w ten sposób oszukiwać organizm, który wciąż myślał, że ciąża jest. Jak teraz odstawiłaś leki, to krwawienie może się pojawić.

Rozumiem. Lekarz też tak zasugerował że jak odstawimy to krwawienie może się pojawić. Zobaczymy w takim razie co przyniesie dzień. Oby ta beta spadała w takim razie.
 
Do góry