reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
😍😍😍
IMG_20210605_141955.jpg
 
Naprawdę większość wad to mozaiki i to Nifty nic nie znaczy? O kurde, nie spodziewalam się.
Nie tylko mozaik nie wykrywa.
Małych delecji czy duplikacji też. A z taką wada dziecko rodzi się chore.
Nifty tylko poważniejsze wady wykrywa. Najlepiej robić aminopunkcje z mikromacierzami, chociażby to też nie wykrywa wszystkiego.
 
Nie tylko mozaik nie wykrywa.
Małych delecji czy duplikacji też. A z taką wada dziecko rodzi się chore.
Nifty tylko poważniejsze wady wykrywa. Najlepiej robić aminopunkcje z mikromacierzami, chociażby to też nie wykrywa wszystkiego.
To czemu to Nifty takie drogie😑 myślałam, że już mogę być spokojna. Ile kosztuje amniopunkcja? Jak w czw na usg prenatalnym coś wyjdzie nie tak to sobie też amnio zrobię.
 
Dziewczyny mam badanie z testdna.
Wynik nieprawidłowy w 3 poniższych:
Czynnik V leiden FV L_1691G>A UKLAD HETEROZYGOTYCZNY
MTHFR MTHFR_677C>T UKLAD HETEROZYGOTYCZNY
PAI-1 plazminogen PAI-1 4G UKLAD HOMOZYGOTYCZNY
mocno źle? Pomożecie ? Co to znaczy?
Ja mam dokładnie takie same mutacje genetyczne i mogę Ci powiedzieć, że nie jest aż tak źle 😊
Polecam wybrać się do hematologa, to, czy masz trombofilie mogą wykazać bardziej wnikliwe badania. Przynajmniej moj hematolog tak twierdzi, bo te wyniki, to jeszcze niewiele.
Ja jestem na acardzie i heparynie od pozytywnego testu, więc u Ciebie na pewno też będzie dobrze 😊
 
To czemu to Nifty takie drogie😑 myślałam, że już mogę być spokojna. Ile kosztuje amniopunkcja? Jak w czw na usg prenatalnym coś wyjdzie nie tak to sobie też amnio zrobię.
Dziewczyno, czy ty w ogóle wiesz co to jest amniopinkcja? To badanie inwazyjne, które niesie za sobą ryzyko poronienia, bo lekarz wbija igłę i pobiera płyn owodniowy. To badanie robi się tylko w przypadku gdy badania prenatalne wskazują na duże ryzyko wady genetycznej. Nie nawet nie wiem czy jest szansa zrobić to prywatnie, na widzimisię. Nie nastawiaj się że coś wyjdzie źle, popatrz ile ta twoja kruszynka już zniosła :) jakby miała jakaś wadę genetyczna to moim zdaniem nie przetwalaby tego covida
 
reklama
Dziewczyno, czy ty w ogóle wiesz co to jest amniopinkcja? To badanie inwazyjne, które niesie za sobą ryzyko poronienia, bo lekarz wbija igłę i pobiera płyn owodniowy. To badanie robi się tylko w przypadku gdy badania prenatalne wskazują na duże ryzyko wady genetycznej. Nie nawet nie wiem czy jest szansa zrobić to prywatnie, na widzimisię. Nie nastawiaj się że coś wyjdzie źle, popatrz ile ta twoja kruszynka już zniosła :) jakby miała jakaś wadę genetyczna to moim zdaniem nie przetwalaby tego covida
Dlatego napisałam, że zrobię tylko jeśli coś na usg wyszłoby źle. Jestem po prostu zaskoczona ile wad Nifty nie wykrywa, mój lekarz polecał mi to badanie. Tak na widzi mi się nie mam zamiaru brzucha kłuć igłą.
 
Do góry