reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Szczerze nie trafiłam jeszcze ja gastrologa który by się tym zajął. Każdy tylko chce wycinać polipy które nota bene niestety sporej wielkości teraz mam w jelitach. Ostatni gastrolog z cudownymi opiniami, u którego byłam nie chciał ich wycinac bo przecież nic narazie nie boli a covid jest...mało tego jak powiedzialam że leczę się w klinice niepłodności i zależy mi bo chce w ciążę zajść to on normalnie prawie mnie wywalił z oburzeniem że dziecko ma 50/50 szans obciążenia tą samą chorobą co i ja. [emoji25] Ja to wiem ja będę z tym żyć. Przecież ludzie mają różne choroby i mają dzieci i to często zdrowe! A ja to co wadliwą jestem to trzeba unicestwić takich ? :(
Jeśli masz polipy w jelitach to usuwaj je jak najszybciej. Im mniejsze tym lepiej z takich zmian mogą rozwijać się nowotwory. Miałam jeden usunięty przed ciążą. Zmiana złośliwa. Teraz po ciążach aż się boje kolejnej kolonoskopii. Najpierw zadbaj o siebie, a potem myśl o dziecku
 
reklama
Jeśli masz polipy w jelitach to usuwaj je jak najszybciej. Im mniejsze tym lepiej z takich zmian mogą rozwijać się nowotwory. Miałam jeden usunięty przed ciążą. Zmiana złośliwa. Teraz po ciążach aż się boje kolejnej kolonoskopii. Najpierw zadbaj o siebie, a potem myśl o dziecku
Tak to prawda najpierw zadbać o swoje zdrowie, bo potem żeby się to nie nasilo ani nie ukatywnilo w ciąży. Ja mam stan bakteryjny w siódemce i też miałam mieć rwana dopiero pod koniec czerwca bo nic się nie dzieje, nie boli ale na szczęście zwolnił się termin na 25 maja. Jakby się nie zwolnił przelozylabym starania bo mam już dość stanów zapalnych w ciąży.
 
Dziewczyny doradźcie jakie badania zrobić, mam trombofilie wrodzoną, strasznie mnie bolą nogi ostatnio, są ciężkie i tak jakby na zmiane pogody, nie wiem czy dlatego, że mam okres ale jestem wieczorami taka jakby "spuchnięta".
 
Czesc, nie mogę znaleźć nigdzie na forum wiec pewnie ponawiam pytanie.. za co z góry przepraszam. W czwartek dostalam skierowanie na łyżeczkowanie, ciąża obumarła w 9tygodniu. Jutro chce iść do szpitala. Mam do Was pytania: czy mam się przygotować normalnie jak na pobyt? Piżama, szlafrok, artykuły higieniczne? Jak wygląda cala procedura? I druga sprawa: czy skoro mam skierowanie do szpitala to mogę pojechać do innego miasta? Ze swoim oddziałem mam bardzo zle przeżycia i nie chce przeżywać straty w tym miejscu.
 
Dziewczyny doradźcie jakie badania zrobić, mam trombofilie wrodzoną, strasznie mnie bolą nogi ostatnio, są ciężkie i tak jakby na zmiane pogody, nie wiem czy dlatego, że mam okres ale jestem wieczorami taka jakby "spuchnięta".

USG Doppler nóg. Z krwi d-dimery. A bierzesz acard? Tabletki "na żylaki" (diosmina, dobezylan, ruszczyk)? Smarujesz maścią heparynowa (Lioton, fortiven)? Hormony w cyklu miesięcznym mają wpływ na zatrzymywanie wody w organizmie. Także to może nie mieć związku z krzepliwością.


@Iza35 Lekarz się nie popisał. Po pierwsze niezbyt wierzę, żeby 50% szansy przekazania potomstwu to były dane medyczne, nie zdziwiłabym się, gdyby to był "skrót myślowy". Brutalny i niepotrzebny skrót myślowy. Po drugie, mądry lekarz powie jakie jest ryzyko przekazania i jakie będzie postepowanie profilaktyczne u dziecka (czy specjalistyczne USG ciąży, czy badania dziecka po porodzie, czy jakieś specjalne postępowanie, aby choroba się nie rozwinęła) i u Ciebie-ciezarnej (kontrole, dieta itp.)
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny doradźcie jakie badania zrobić, mam trombofilie wrodzoną, strasznie mnie bolą nogi ostatnio, są ciężkie i tak jakby na zmiane pogody, nie wiem czy dlatego, że mam okres ale jestem wieczorami taka jakby "spuchnięta".
Na pewno idź do hematologa. Warto też obejrzeć żyły. Ja w takich momentach robię ddimery. Jednak wiem, że to za mało. Dbaj o higienę nóg. Jak siedzisz, to nie podkulaj pod siebie. Nie zakładaj nogi na nogę. Najlepiej lekko unieś to góry by ułatwić odpływ krwi. Warto też nocą w pozycji bocznej wkładać małego jaśka między nogi, a na plecach czy brzuchu mieć mała poduszkę pod nogami. Jak stoisz, to najlepiej obciążają obydwie nogi jednocześnie. Nie używaj wysokich obcasów. Noś rajstopy uciskowe i zadbaj o kondycję nóg. Im lepsze mięśnie, tym lepsze podparcie dla żył płytkich i głębokich. Możesz używać maści i żele z kasztanowca. Np. aescin (są inne, ale ten znam bo używałam. Są też z heparyna, ale uważam, że tu lepiej skonsultować się z lekarzem. Do tego dbaj o odpowiednie nawodnienie ciała. Zaobserwuj też, czy bardziej nie bolą cię nogi przed @. Mnie przed @ niestety gestnieje krew i czasem nawet potrzebuje brać heparynę. A przed ciążą tak nie miałam.
A i u mnie nie trabofilie, a aps. To takie doraźne rzeczy, które możesz robić. Reszte zaleceń najlepiej dostać od lekarza.
 
Jeśli masz polipy w jelitach to usuwaj je jak najszybciej. Im mniejsze tym lepiej z takich zmian mogą rozwijać się nowotwory. Miałam jeden usunięty przed ciążą. Zmiana złośliwa. Teraz po ciążach aż się boje kolejnej kolonoskopii. Najpierw zadbaj o siebie, a potem myśl o dziecku
Ja wiem ale ja mam w jelicie cienkim. W tym jest większy problem. W kolonoskopii nic nie wychodzi. Tylko w tomografii jamy brzusznej. Lekarze mówią że te w cienkim w mojej chorobie - zespół Peutz Jeghersa - dużo rzadziej zmieniają się w nowotwór.
 
Ja wiem ale ja mam w jelicie cienkim. W tym jest większy problem. W kolonoskopii nic nie wychodzi. Tylko w tomografii jamy brzusznej. Lekarze mówią że te w cienkim w mojej chorobie - zespół Peutz Jeghersa - dużo rzadziej zmieniają się w nowotwór.
Myślałam, że to w grubym. Co się robi z cienkim to nie wiem jeszcze. Wszystko niestety przede mną.
Tak czy inaczej miło wiedzieć, że jesteś w miarę bezpieczna.
 
reklama
USG Doppler nóg. Z krwi d-dimery. A bierzesz acard? Tabletki "na żylaki" (diosmina, dobezylan, ruszczyk)? Smarujesz maścią heparynowa (Lioton, fortiven)? Hormony w cyklu miesięcznym mają wpływ na zatrzymywanie wody w organizmie. Także to może nie mieć związku z krzepliwością.


@Iza35 Lekarz się nie popisał. Po pierwsze niezbyt wierzę, żeby 50% szansy przekazania potomstwu to były dane medyczne, nie zdziwiłabym się, gdyby to był "skrót myślowy". Brutalny i niepotrzebny skrót myślowy. Po drugie, mądry lekarz powie jakie jest ryzyko przekazania i jakie będzie postepowanie profilaktyczne u dziecka (czy specjalistyczne USG ciąży, czy badania dziecka po porodzie, czy jakieś specjalne postępowanie, aby choroba się nie rozwinęła) i u Ciebie-ciezarnej (kontrole, dieta itp.)
Dokładnie. Czy przy zakrzepicy występuje skłonność do żylaków nóg? Ja mam tą skłonność. Czy można sobie test na trombofilie zamówić i zrobić w domu?
 
Do góry