reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dzięki. A jak to jest z tym robieniem komórek NK? Powinno się robić w drugiej fazie cyklu. A ja jestem cztery tygodnie po łyżeczkowaniu. W każdym momencie mogę dostać @. Dopóki nie dostanę mogę robić?
 
reklama
I czy jakieś inne z tych moich badań ma jakieś wskazania kiedy należy je robić? Immunolog powiedział mi tylko że rzetelnie wyjdzie jak zrobię do 6 tygodni od poronienia. I dopiero jak zapytałam to potwierdził że w 2 fazie cyklu NK więc wolę Was dopytać czy o czymś nie zapomniał.
 
Dziewczyny jak suplementujecie kwasy omega 3? Myślałam że ogarnę to rybami ale chyba coś mi się pozmieniało bo nie daję rady ich przełknąć :/

Ja tabsy niestety 🤦‍♀️
 

Załączniki

  • Screenshot_20201208_203111_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20201208_203111_com.android.chrome.jpg
    215,8 KB · Wyświetleń: 33
1. Antykoagulant toczniowy
2. Subpopulacja limfocytów z poziomem komórek NK
3. Antytrombina III
4. Bialko C aktywność
5. Bialko S wolne
6. P/C antykardiolipinowe IGM IGG
7. P/C p beta glikoproteinie IGG IGM łącznie
8. P/C transglutaminazie tkankowej anty- tGT w kl. IGG IGA met. Elisa
9. P/C przeciw jądrowe i przeciw cytoplazmatyczne ANA 1 test przesiewowy met. IIF

[emoji2356][emoji2356][emoji2356]
Większość z tych badań mogłaś dostać do zrobienia z NFZ. Wtedy w ogóle nie musisz za nie płacić. Może to zlecić np. hematolog
 
Większość z tych badań mogłaś dostać do zrobienia z NFZ. Wtedy w ogóle nie musisz za nie płacić. Może to zlecić np. hematolog
I macie doświadczenia że po pierwszym poronieniu lekarze to dają na NFZ? Nawet nie próbowałam bo pewnie czas oczekiwania na wizytę/teleporadę wynosi minimum kilka miesiecy [emoji3064] Czy się mylę?
 
Dziewczyny jak suplementujecie kwasy omega 3? Myślałam że ogarnę to rybami ale chyba coś mi się pozmieniało bo nie daję rady ich przełknąć :/
Ja brałam tabsy. Te co w załączniku, 2 kapsułki
Też mysle, że już najlepiej w jednym laboratorium za jednym zamachem. Też robiłam w zeszły czwartek białka, antykoagulant i Leiden w diagnostyce i od razu babka dała mi kartę na -5%. Ale i tak było drogo. Wiem, że w luxmedzie te badania były tańsze, ale znowu nie mieli wszystkich w ofercie. Ja zadzownilam do diagnostyki i zapytałam o ceny i czy są dostępne, dzień wcześniej. W sumie też możesz podzwonic czyna stronach popatrzeć i zobaczyć gdzie wyjdzie Ci najtaniej, bo podjerzewam , że sporo Ci uszczupli kieszeń taka lista badań...
Serio? To mi zawsze w luxmed wychodzi drożej niż w diagnostyce bezpośrednio. A najlepsze jest to, ze luxmed to robi właśnie przez nich. Wiec mając skierowanie od gina z luxmed, robiłam u nich, a wynik i tak widziałam po zalogowaniu na swoje konto w diagnostyce. Aaa i diagnostyka jest na pewno tańsza niż bruss
 

Załączniki

  • 32FD7899-055B-48A1-9085-A3A7801796C3.png
    32FD7899-055B-48A1-9085-A3A7801796C3.png
    94,2 KB · Wyświetleń: 49
Ja brałam tabsy. Te co w załączniku, 2 kapsułki

Serio? To mi zawsze w luxmed wychodzi drożej niż w diagnostyce bezpośrednio. A najlepsze jest to, ze luxmed to robi właśnie przez nich. Wiec mając skierowanie od gina z luxmed, robiłam u nich, a wynik i tak widziałam po zalogowaniu na swoje konto w diagnostyce. Aaa i diagnostyka jest na pewno tańsza niż bruss
Tak u mnie np. przeciwciała na covid w diagnostyce 180 zł a w luxmedzie 160zl, bialka też o 10 zł tańsze i antykoagulant. Niestety nie robili V Leiden, dlatego już darowalam sobie te 30 zł i zorbilam w jednym miejscu... Ja zawsze większość badań to Luxmed tylko i wyłącznie. W zasadzie pierwszy raz robiłam w diagnostyce tyle badań. Może to od miasta też zależy, nie wiem. Lublin jest przez Luxmed opanowany, jest ich chyba z 6 takich ogromnych.
 
Tak u mnie np. przeciwciała na covid w diagnostyce 180 zł a w luxmedzie 160zl, bialka też o 10 zł tańsze i antykoagulant. Niestety nie robili V Leiden, dlatego już darowalam sobie te 30 zł i zorbilam w jednym miejscu... Ja zawsze większość badań to Luxmed tylko i wyłącznie. W zasadzie pierwszy raz robiłam w diagnostyce tyle badań. Może to od miasta też zależy, nie wiem. Lublin jest przez Luxmed opanowany, jest ich chyba z 6 takich ogromnych.
Dokładnie, może chodzi o miasto. Ja jestem z 3city i tu jest wszystko drogie 😛
 
reklama
Do góry