reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Destino dziękuję za tak szczegółowe wyjaśnienie. W ciążach brałaś heparyne?
Powoli może uda nam się wrócić do starań. Przez ostatnie dwa miesiące mąż brał zastrzyki z testosteronem na początku co 2 tydz, a ostatni miesiąc co tydzień podwójna dawkę. We wtorek wizyta u androloga i badania testosteronu może już jest lepiej nawet widzę po samopoczuciu męża, że jest lepiej 😉 Teraz bierze witaminy na poprawę nasienia i zobaczymy czy coś się ruszy w tej kwestii. Ja pracuje zawodowo prawie rok, przenieśli mnie bliżej domu chociaż w tej kwestii jest dobrze 😉
A co tam u Ciebie? Jak dzieciaczki?


@gigi_ początki zawsze są ciężkie z czasem będzie lepiej 😘 wyżej opisałam co u mnie 😅
 
reklama
@Takaja123 Dziękuję za Twoją opinie, dla mnie każda jest pomocna 😉 Jesteście dziewczyny naprawdę mądre w tych sprawach.
Tak dostałam zielone światło od dwóch ginekologów po tej miesiączce, a dziś właśnie ją dostałam. Dodatkowo po zaleceniu ginekologa na początku miesiąca zaszczepiłam się przeciwko grypie. Mam nadzieję, że wszystko się uda i doczekam się szczęśliwego urodzenia dzidziusia, tak o tym marzę, mąż i córcia również.
 
@Charlotte21 my kończymy 27 wrzesnia 4 miesiace. Wrzesien jakiś taki ten miesiąc upierdliwy. Mala bardzo krzykliwa i tylko na rękach ja nosić nic nie da się zrobić. Jak przestało się malo ulewają to teraz na nowo coraz więcej. W domu to juz chodzę w starych ubraniach bo nie nadrabiam z przebieraniem siebie a jej w szczególności. A automat prawie codziennie chodzi.
Ostatnio to wysiadam mam dość wszystkie najchętniej bym wyszła z domu i nie wróciła. Te macierzyństwo mnie wykancza.
@Takaja123 a jak tam u ciebie starania ruszyło cos? Wyżej opisakam co u mnie
Moja dzisiaj 18 tygodni skonczyla. Czas leci. A twoja ma juz ponad 3.5 miesiaca ! Duza dzoewczyna. I na pocieszenie ci powiem ze wlasnie pomiedzy 3.5 a 4 miesiącem moja miala kryzys. Przechodził sama siebie.Juz pakowałam ja do okna zycia 🙈🤷‍♀️ a tak na poważnie to niestety takich chwil jest dużo. Szczególnie z przemęczenia. Jak jest niewyspana, mala wstawała co 2 h na piers i potem 3p minut usyoiania,m przespi 30 i znowu to samo, to maszyna nawet wysiądzie a co dopiero czlowiek. Moja propozycja to odespać. Po prostu. Znajdź kogos kto pomoedzy karmieniami ci się nią zajmie i wyśpij ile możesz. Niestety z niewysoania podnosi się poziom kortyzolu. A on nie działa za dobrze na nasze samopoczucie. I co najważniejsze, te emocje mina. Przyjdzie lepszy dzien. Ciężko uwoerzyc sle tak jest. Ja juz bylam tak przemęczona ze jak sie do mnie w nocy o 4 nad razem smiala bo sie wyspała to płakałam. Tak po ludzku. Nie wiem czy masz Mala na piersi czy butelce. Ale jeżeli na piersi to niech maz/partner/babcia/ciocia. Ktoś, kim mala lubi być. Niec ci ja z rana wezmą na 2 h i pośpij. A jak na butli to jeszcze prostsze. Możesz dać chlopu a ty spij. 👍 uwierz mi. Sen działa cuda.
No chyba ze nie masz takiej możliwości to spij z mala. U mnie Miłka jest nieodkladalna. Często w nocy mi sie zdarzało miec ja na rekach na lozku i spac na wpół lezaco bo ma czujnik odłożenia. Teraz, jest leoiej. Nigdy nienusnela sama gdziekolwiek. Zawsze rece. I trudno. Kregoslup wysiada ale Kocham tego małego szkraba. Czasem az mi para z nosa leci ze zdenerwowania ale bywa i tak. 😅 napisz coś więcej. Chętnie pomożemy. dzoeeczynki są blisko siebie 😄

Ps. Chodzr w starych rshirtach meza. 🙈

Z ukrwaniem warto skonsultowac z lekarzem. Ale podobno jak przybiera to nic z tym nie robia.
 
@Destino dziękuję za tak szczegółowe wyjaśnienie. W ciążach brałaś heparyne?
Powoli może uda nam się wrócić do starań. Przez ostatnie dwa miesiące mąż brał zastrzyki z testosteronem na początku co 2 tydz, a ostatni miesiąc co tydzień podwójna dawkę. We wtorek wizyta u androloga i badania testosteronu może już jest lepiej nawet widzę po samopoczuciu męża, że jest lepiej [emoji6] Teraz bierze witaminy na poprawę nasienia i zobaczymy czy coś się ruszy w tej kwestii. Ja pracuje zawodowo prawie rok, przenieśli mnie bliżej domu chociaż w tej kwestii jest dobrze [emoji6]
A co tam u Ciebie? Jak dzieciaczki?


@gigi_ początki zawsze są ciężkie z czasem będzie lepiej [emoji8] wyżej opisałam co u mnie [emoji28]
Dopiero w 3 i 4 ciazy

Mam nadzieję, że już niedługo będziecie mogli realizować marzenie o rodzicielstwie z żywym zdrowym różowym maluszku... Może nawet dwoch [emoji8]

A moje maluchy? Oskarek bawi się z Helenka. Pięknie się na nich patrzy. Helenka jeździ na hulajnodze i motorku biegowym. Rosną zdecydowanie za szybko [emoji3526] oczywiście cieszę się, jednocześnie czas gdy byli niemowlaczkami był wyjątkowy. Oni są wyjątkowymi dziećmi w każdej chwili [emoji3059]
 
Ostatnia edycja:
@Takaja123
W wyniku z badania histopatologicznego łożyska wyszło: Nasilone zaburzenia w krążeniu matczynym i płodowym. Brak jednej tętnicy w pępowinie.
Lekarze: jeden powiedział, że ten brak tętnicy mógł być powodem, drugi, że łożysko nie miało odpowiednich warunków, ale obaj zgodnie stwierdzili oraz pielęgniarka, która 9 lat pracowała w położnictwie, że dziecko mogło mieć jakąś wadę. Ja nie mam tarczycy, toksoplazmozy też nie miałam, wszystkie wyniki były ok. Nie mam pojęcia co się mogło stać. W piątek ok. 12.00 byłam u lekarza i widziałam na USG mojego synka, po badaniu stwierdził, że jest ok. A w sobotę ok. 21.00 odeszły mi wody płodowe i poroniłam.

A mi przychodzi do głowy parwowirus... bo niestety on też powoduje problemy z przepływami u dziecka, robią się obrzęki i w końcu umiera... ale to nie jest podstawowe badanie i mało który lekarz ma jakiekolwiek pojęcie o tym...
 
@Charlotte21 my kończymy 27 wrzesnia 4 miesiace. Wrzesien jakiś taki ten miesiąc upierdliwy. Mala bardzo krzykliwa i tylko na rękach ja nosić nic nie da się zrobić. Jak przestało się malo ulewają to teraz na nowo coraz więcej. W domu to juz chodzę w starych ubraniach bo nie nadrabiam z przebieraniem siebie a jej w szczególności. A automat prawie codziennie chodzi.
Ostatnio to wysiadam mam dość wszystkie najchętniej bym wyszła z domu i nie wróciła. Te macierzyństwo mnie wykancza.
@Takaja123 a jak tam u ciebie starania ruszyło cos? Wyżej opisakam co u mnie

Bo macierzyństwo nie jest łatwe, zwłaszcza jak dostaniesz ciężkie w obsłudze dziecko... wiem coś o tym, moja starsza przez 3 lata swojego życia miała być jedynaczka, tak mi dała do wiwatu...
obie moje córki ulewały... starsza do 8msca, a młodsza dzisiaj kończy 10mscy i dalej jej się zdarza po porannym mleku, z tym że reszta dnia jest już na normalnych posiłkach i pewnie dlatego nie ulewa. Spróbuj Bebilon Nutriton u nas było po tym duuuuuuuużo lepiej.
 
@Destino Dzieci rosną zdecydowanie za szybko dopiero była taka malutka 🥰 cieszę się, że u Was wszystko w porządku i dzieciaczki zdrowe ❤️ będziesz wysyłać je do przedszkola?
 
reklama
@Jivka ja to w ogóle myślałam, że pęcherz sobie przeziębiłam bo dużo biegałam do łazienki, materiały mnie bóle i skurcze w dole brzucha dlatego poszłam do lekarza w piątek. Podczas badania i USG usłyszałam, że wszystko jest ok i nic nie zagraża ciąży, a na drugi dzień poroniłam. Totalny szok dla mnie! Do dzisiaj tego nie rozumiem!😔
 
Do góry