reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@M@lly trzymam kciuki. Brzuszki się zwalniają, to teraz pora na najwytrwalsze z naszego grona [emoji6]

@młoda1994 zatestuj żesz, bo ta niepewność jest porażająca. I oczywiście nie rezygnuj z wizyty u gina.
Nie mam testu w domu. Powiem mężowi żeby kupił dzisiaj jak będzie jechał na miasto ale z drugiej strony boję się że zaś te kreski będą takie same Blado niebieskie. Będę się stresować denerwować a do gin jeszcze tydzień. Jadę i do gin i do kliniki.
 
reklama
Ja bym pojechała bo nie wiadomo czy w klinice zrobią Ci USG czy tylko wywiad. A tym bardziej, że nie chcesz mówić że byłaś już w ciążach.

Wczoraj zrobiłam test i jest pozytywny. Cieszę się ale jednak strach jest góra. Byłam na będzie i czekam na wyniki.
Brała któraś z was insulinę w ciąży od samego początku? Jak tam to czy od II kresek czy później?
Brałam od 5 tygodnia ciąży. Niestety poroniłam. Jakoś nie przyjemna dla mnie ta insulina. Dziwnie pachnie...
Ale ja bez ciąży mam cukier na czczo 105, obecnie biorę metformine i mam poniżej 100. A jak zajde w ciążę to będę mieć dylemat pomiędzy insuliną, metformina a niczym...
 
Muszę iść do sekretariatu i będą mi wystawiać na 2 dni zwolnienie dopóki nie urodze. A moja Blania uparta i nie spieszy się jej z wyjściem już bym chciała urodzić. Mąż wraca z zagranicy w czwartek będzie w domu A my jeszcze w szpitalu będziemy mogę się założyć. Dzisiaj zrobię gorący prysznic może coś ruszy bardziej.
 
A jest możliwość że owu była szybciej albo bliźniaki?

W rodzinie nie było. Ale może. Jak dla mnie mogą byc i 6raczki byle zdrowe.

Brałam od 5 tygodnia ciąży. Niestety poroniłam. Jakoś nie przyjemna dla mnie ta insulina. Dziwnie pachnie...
Ale ja bez ciąży mam cukier na czczo 105, obecnie biorę metformine i mam poniżej 100. A jak zajde w ciążę to będę mieć dylemat pomiędzy insuliną, metformina a niczym...
A przed ciążą już byłaś na metforminie?
Miałaś obciążenie glukoza przed wydaniem decyzji o insulinie?
 
W dwóch poprzednich, które poroniłam miałam wysoki cukier. W drugiej miałam obciążenie miałam przez 2tyg próbować dietą wyregulować ale poroniłam. I tamten diabetolog mówił że w kolejnej od razu insulina. Ale nie mogę się do niego dodzwonić. Wiec skontaktowalam się z moim lekarzem pierwszego kontaktu, która też jest diabetologiem. Jutro mam iść na cukier i jeśli wyjdzie powyżej 5 to w środę ogtt (miałam w zeszłym roku 2 razy). I dopiero insulina. Po prostu pytam bo boje się czy jak będę tak zwlekać to czy sytuacja z poronieniem znów się nie powtórzy. Niby mam teraz leki ale wysoki cukier też mógł powodować poronienie.
I nie wiem czy jej ufać i czekać czy próbować się dodzwonić do tamtego. Ta jest na NFZ i badania na NFZ tamten prywatnie.
Mam wynik jest strasznie wysoki. 3041,7. Jak na 5+0. Wizytę mam dopiero 2 czerwca
Gratuluję pięknej bety :) może owu była troszkę wcześniej i stąd taki wynik. Kiedy masz gina?
A co do cukru, brałaś coś przed ciąża? Mete czy glucko? Bo jeśli tak to na pewno odstawienie już nie jest najlepszym pomysłem....
 
reklama
Do góry