reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Mam identyczne mutacje. Witaminy z grupy B w tym kwas foliowy w formie metylowej bardziej przyswajalny do tego ja mam mieć wdrażana heparyne do 12tc później zmiana na inne leki, które działają na krzepliwość. Niektóre dziewczyny biorą całą ciąża, inne wcale. Zależy od lekarza. Dodatkowo acard przy staraniach. Białko c i s to dobry pomysł. A czy robiłaś wskaźniki krzepnięcia krwi?
Własnie o tym czytałam . To Inr tak? Zrobię czy tym białku . A czy homocysteine bada się w określonym dniu?
 
reklama
Badanie crp nic nie wnosi. W sensie może być w normie a może się coś już w organizmie dziać. I dlatego lekarze nie zalecają tego badania przed szczepieniem. Poza tym, ja szczepilam tymi podstawowymi szczepionkami, czyli do 7 miesiąca byłam na szczepieniu 9 razy. Myślisz że ktoś zlecilby wice crp tak często?? Nie sądzę....
Temat szczepień jest trudny, każda mama musi podjąć decyzję sama i każda będzie musiała w razie czego ponieść konsekwencje.
Ja dz nie biorę pod uwagę nieszczepienia, bo te choroby są o wiele gorsze, ale coś czuje że szczepienie na mmr które mamy mieć w kwietniu, będę przesuwać póki się nie upewnie że neurologicznie jest wszystko okej u córki.....

Ja bym to crp robiła prywatnie, nawet nie pomyślałam ze ktoś dałby mi na to skierowanie [emoji28]🤭 a powiedz mi co to znaczy neurologicznie wszystko Ok? A dlaczego miałoby nie być ok? I w jaki sposób planujesz się tego dowiedzieć ? Pytam z ciekawości ...[emoji848][emoji6]
 
Potwierdzam, osobno na usg się trzeba umawiać i generalnie są tylko 3 w czasie ciąży... Ewentualnie jak lekarz prowadzący ma gest i przypadkowo usg w gabinecie to zrobi turbo sprawdzenie serduszka. Przynajmniej tak jest w Gdyni [emoji4]
No dobra to już jedno USG na pewno pominęłam bo widziałam że miałam takie skierowanie bodajże 11-13tc ale to olałam 😂, teraz mam na 18-22 ale kurde zapisałam się jakoś na 17tc bo jak później patrzę terminy to na kwiecien 0 dostępnych w Gdańsku 😂😂 mam nadzieję że mnie nie pogoni jak przyjdę w tym 17 xd
 
No dobra to już jedno USG na pewno pominęłam bo widziałam że miałam takie skierowanie bodajże 11-13tc ale to olałam 😂, teraz mam na 18-22 ale kurde zapisałam się jakoś na 17tc bo jak później patrzę terminy to na kwiecien 0 dostępnych w Gdańsku 😂😂 mam nadzieję że mnie nie pogoni jak przyjdę w tym 17 xd
Po moich obserwacjach portalu pacjenta stwierdzam, że warto wejść sobie raz na jakiś czas, zobaczyć czy się jakiś termin nie zwolnił, który nam lepiej pasuje i wtedy sobie zamienić 🙂 ja już nie raz tak robiłam 😉 polecam sprawdzanie wcześnie rano ok 7 albo późnym wieczorem, bo w trakcie dnia to wizyty często znikają na bieżąco 😉
 
Ja też brałam już przy staraniach. Mi dr mówiła, żeby brać dawkę 150, ale niektóre dziewczyny piszą, że przy staraniach 75 a po pozytywnym teście 150.

W takim razie będę musiała kupić organizer na leki...
Teraz, z racji odpuszczenia starań w tym cyklu, łykam tylko witaminki. Ale jak widzę, to od przyszłego cyklu będę dostawać powiadomienie co godzina żeby nie zapomnieć tabletki :p
A mam jeszcze jedno pytanie o ten Acard. Sprawdzałam go na necie i czy on jest w ogóle jeszcze w produkcji? Bo wyskakiwały mi jakieś zamienniki
 
W takim razie będę musiała kupić organizer na leki...
Teraz, z racji odpuszczenia starań w tym cyklu, łykam tylko witaminki. Ale jak widzę, to od przyszłego cyklu będę dostawać powiadomienie co godzina żeby nie zapomnieć tabletki [emoji14]
A mam jeszcze jedno pytanie o ten Acard. Sprawdzałam go na necie i czy on jest w ogóle jeszcze w produkcji? Bo wyskakiwały mi jakieś zamienniki
Jest, jest dziś kupowałam. I też biorę 150
 
reklama
No dobra to już jedno USG na pewno pominęłam bo widziałam że miałam takie skierowanie bodajże 11-13tc ale to olałam [emoji23], teraz mam na 18-22 ale kurde zapisałam się jakoś na 17tc bo jak później patrzę terminy to na kwiecien 0 dostępnych w Gdańsku [emoji23][emoji23] mam nadzieję że mnie nie pogoni jak przyjdę w tym 17 xd
Hmm no może być trochę szybko jak na połówkowe [emoji848] Zawsze mi robili jakoś w okolicach 21tc [emoji848] Ale jest problem z takimi badaniami w luxmed bo dużo babeczek i się nie zwalniają terminy [emoji3525]
 
Do góry