reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ja korzystam, może będę mogła coś podpowiedzieć 🙂
Słuchaj bo ja ogólnie chodzę prywatnie do gina ale byłam dwa razy podczas tej ciąży w lux medzie bo skoro mam pakiet to przynajmniej chciałam skorzystać z darmowych badań ;p no i na pierwszą wizytę poszłam jako konsultacja ginekologiczna-prowadzenie ciąży (taka opcja do wyboru na portalu pacjenta) a później już przed tym jak szłam na drugą wizytę pojawiła się też inna opcja obok konsultacji ginekologicznej - USG w tyg (18-22 na przykład). No ale poszłam w dalszym ciągu na tą pierwszą jako konsultacja i tam nie miałam zrobionego takiego normalnego USG tylko lekarka powiedziała że sprawdzi tylko czynnosc serca i tak zrobiła i na tym koniec. Czy to oznacza że na USG trzeba się zapisywać osobno??? Może to głupie pytanie ale na pierwszej wizycie miałam normalnie USG stąd zgłupiałam
 
reklama
Słuchaj bo ja ogólnie chodzę prywatnie do gina ale byłam dwa razy podczas tej ciąży w lux medzie bo skoro mam pakiet to przynajmniej chciałam skorzystać z darmowych badań ;p no i na pierwszą wizytę poszłam jako konsultacja ginekologiczna-prowadzenie ciąży (taka opcja do wyboru na portalu pacjenta) a później już przed tym jak szłam na drugą wizytę pojawiła się też inna opcja obok konsultacji ginekologicznej - USG w tyg (18-22 na przykład). No ale poszłam w dalszym ciągu na tą pierwszą jako konsultacja i tam nie miałam zrobionego takiego normalnego USG tylko lekarka powiedziała że sprawdzi tylko czynnosc serca i tak zrobiła i na tym koniec. Czy to oznacza że na USG trzeba się zapisywać osobno??? Może to głupie pytanie ale na pierwszej wizycie miałam normalnie USG stąd zgłupiałam
To właśnie ten minus który mi się tam nie podoba. Bo jak się zapisuje na konsultacja ginekologa-prowadzenie ciąży, to jest tylko konsultacja plus badanie na fotelu. Nigdy nie miałam na konsultacji usg. Dopiero gin wypisuje skierowanie na usg, na które się umawia osobno. Przynajmniej u mnie tak to działa w luxie. Czytałam kiedyś chyba na innym wątku, że w dziewczyny mają normalnie konsultacje z usg, ale były z innego rejonu. Więc nie wiem czy to zależy od miasta, teoretycznie wszędzie powinna być ta sama polityka, a jak to działa w praktyce...
 
To właśnie ten minus który mi się tam nie podoba. Bo jak się zapisuje na konsultacja ginekologa-prowadzenie ciąży, to jest tylko konsultacja plus badanie na fotelu. Nigdy nie miałam na konsultacji usg. Dopiero gin wypisuje skierowanie na usg, na które się umawia osobno. Przynajmniej u mnie tak to działa w luxie. Czytałam kiedyś chyba na innym wątku, że w dziewczyny mają normalnie konsultacje z usg, ale były z innego rejonu. Więc nie wiem czy to zależy od miasta, teoretycznie wszędzie powinna być ta sama polityka, a jak to działa w praktyce...
No to ja takie skierowanie mam właśnie na portalu pacjenta a tak jak mówisz na konsultacji było badanie na fotelu. Dobra w takim razie wątpliwości rozwiane ;) dzięki :)
 
Mam identyczne mutacje. Witaminy z grupy B w tym kwas foliowy w formie metylowej bardziej przyswajalny do tego ja mam mieć wdrażana heparyne do 12tc później zmiana na inne leki, które działają na krzepliwość. Niektóre dziewczyny biorą całą ciąża, inne wcale. Zależy od lekarza. Dodatkowo acard przy staraniach. Białko c i s to dobry pomysł. A czy robiłaś wskaźniki krzepnięcia krwi?

Acard już przy staraniach? W jakich dawkach?
 
Słuchaj bo ja ogólnie chodzę prywatnie do gina ale byłam dwa razy podczas tej ciąży w lux medzie bo skoro mam pakiet to przynajmniej chciałam skorzystać z darmowych badań ;p no i na pierwszą wizytę poszłam jako konsultacja ginekologiczna-prowadzenie ciąży (taka opcja do wyboru na portalu pacjenta) a później już przed tym jak szłam na drugą wizytę pojawiła się też inna opcja obok konsultacji ginekologicznej - USG w tyg (18-22 na przykład). No ale poszłam w dalszym ciągu na tą pierwszą jako konsultacja i tam nie miałam zrobionego takiego normalnego USG tylko lekarka powiedziała że sprawdzi tylko czynnosc serca i tak zrobiła i na tym koniec. Czy to oznacza że na USG trzeba się zapisywać osobno??? Może to głupie pytanie ale na pierwszej wizycie miałam normalnie USG stąd zgłupiałam
Ja się wkurzam bo nigdy terminu nie mogę złapać w luxmed [emoji23]
 
Dziewczyny czy któraś z Was korzystała z prywatnej opieki medycznej w luxmedzie będąc w ciąży? Bo mam pytanie techniczne dotyczące internetowego portalu pacjenta ;)
Słuchaj bo ja ogólnie chodzę prywatnie do gina ale byłam dwa razy podczas tej ciąży w lux medzie bo skoro mam pakiet to przynajmniej chciałam skorzystać z darmowych badań ;p no i na pierwszą wizytę poszłam jako konsultacja ginekologiczna-prowadzenie ciąży (taka opcja do wyboru na portalu pacjenta) a później już przed tym jak szłam na drugą wizytę pojawiła się też inna opcja obok konsultacji ginekologicznej - USG w tyg (18-22 na przykład). No ale poszłam w dalszym ciągu na tą pierwszą jako konsultacja i tam nie miałam zrobionego takiego normalnego USG tylko lekarka powiedziała że sprawdzi tylko czynnosc serca i tak zrobiła i na tym koniec. Czy to oznacza że na USG trzeba się zapisywać osobno??? Może to głupie pytanie ale na pierwszej wizycie miałam normalnie USG stąd zgłupiałam
Potwierdzam, osobno na usg się trzeba umawiać i generalnie są tylko 3 w czasie ciąży... Ewentualnie jak lekarz prowadzący ma gest i przypadkowo usg w gabinecie to zrobi turbo sprawdzenie serduszka. Przynajmniej tak jest w Gdyni [emoji4]
 
reklama
@Paula919191 duzo zależy od lekarza też. Ja chodzę prywatnie do luxmedu i mi na każdej wizycie w sumie robi usg i nie każe się zapisywać na usg bo to dodatkowo płatna usługa. Jedynie płatne badania usg jest to szczegółowe 12tc i po 20tc.
 
Do góry