reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Byłam dziś u diabetologa prywatnie. Notabena u tego co byłam w poprzedniej ciąży i stwierdził że jak by się doszukiwać to można uznać że jestem zaraz na granicy io ale on mi metforminy nie włączy. Ale gdyby gin chciał to nie widzi większych przeciwskazan i też jest przeciwko w sytuacji gdy nie mam pcos. I nie sądzi by io u mnie było powodem do poronień. Jedynie stwierdził że od razu jak będę w ciąży to mam zrobić ogtt i się do niego zgłosić po insulinę.

Zaleca ćwiczenia bo mam lekką nadwagę 2-4kg i mini oponkę.

Nie wiem czy szukać dalej diabetologa który mi da metformine czy odpuścić i poczekać na wizytę do gina co mi powie. Wizytę mam 4 dni przed planowanym terminem @. Chciałabym by się w końcu udało zajść i donosić.
 
reklama
Nie wiem jak daleko masz do KRK. Ale na Kopernika miałam termin za 5-7tc jakoś tak. Mógłbyc wcześniej ale nie chciałam. W gruncie rzeczy nie poszłam więc nie wiem jak to wygląda u nich
Dzięki, Krakow odpada, mieszkam w Gdyni. Mój gin polecił Kościerzynę, Kartuzy, Gdansk Copernicus i Wejherowo
 
Czyli myślisz, ze nadzerka jest jakoś powiązania z polipami?
Tego nie wiem, ale mi polipy zrobiły się dopiero w ciąży. Przynajmniej tak mi jeden ginekolog powiedział, że mam polipa. :) Ja miałam dwa razy łyżeczkowanie, więc może gdzieś jakies mikrouszkodzenia się zrobiły. Trzeba by było poszukać inromacji na necie i potem zapytac ginekologa o to :D
 
Orientujecie sie może jak długo czeka się na wynik cytologii? Zastanawiam się czy szybciej będzie jak zrobie u mojego gina i on to wysle do laboratorium czy lepiej zrobić w lux med?
 
Orientujecie sie może jak długo czeka się na wynik cytologii? Zastanawiam się czy szybciej będzie jak zrobie u mojego gina i on to wysle do laboratorium czy lepiej zrobić w lux med?
Mi zawsze gin kazał czekać 6tyg chyba że by źle wyszła to wtedy dzwoni i trzeba przyjść wcześniej.
 
Orientujecie sie może jak długo czeka się na wynik cytologii? Zastanawiam się czy szybciej będzie jak zrobie u mojego gina i on to wysle do laboratorium czy lepiej zrobić w lux med?
Hallo dziewczyny co za zapędy! Polip a nadżerka to dwie różne rzeczy i jedno na drugie nie ma żadnego wpływu. Ja miałam nadżerkę przed ciążą, którą zresztą usunęłam i nie miałam żadnych polipów. Ponadto @mohaaa gdzie masz umiejscowiony ten polip? I to raczej niemożliwe żebyś miała go od 5lat, a gin dopiero go zauważył. Według mnie to świeża sprawa, a Twój gin nie ma bladego pojęcia skąd są te plamienia i tylko zasugerował, że to może być przyczyną. Ale według mnie nie jest. Taką masz urodę jeśli chodzi o plamienia, ewentualnie może tak jak mi ginka proponowała powinnaś położyć się na oddział endokrynologiczny i zrobić wnikliwe badania hormonalne, tzn. o różnych porach dnia i nocy. To mogłoby wyjaśnić skąd te plamienia. Obstawiam, że polip nie ma z nimi nic wspólnego, ale nie zmienia to faktu, że trzeba z nim zrobić porządek.
Co do cytologii zależy gdzie robisz. Prywatnie wyniki są po 2-3tyg. Najdłużej czeka się na wynik jak robi się na NFZ z tego ich programu przesiewowego (półtora miesiąca do dwóch nawet).
Powodzenia @mohaaa , wszystko będzie dobrze.
 
Hallo dziewczyny co za zapędy! Polip a nadżerka to dwie różne rzeczy i jedno na drugie nie ma żadnego wpływu. Ja miałam nadżerkę przed ciążą, którą zresztą usunęłam i nie miałam żadnych polipów. Ponadto @mohaaa gdzie masz umiejscowiony ten polip? I to raczej niemożliwe żebyś miała go od 5lat, a gin dopiero go zauważył. Według mnie to świeża sprawa, a Twój gin nie ma bladego pojęcia skąd są te plamienia i tylko zasugerował, że to może być przyczyną. Ale według mnie nie jest. Taką masz urodę jeśli chodzi o plamienia, ewentualnie może tak jak mi ginka proponowała powinnaś położyć się na oddział endokrynologiczny i zrobić wnikliwe badania hormonalne, tzn. o różnych porach dnia i nocy. To mogłoby wyjaśnić skąd te plamienia. Obstawiam, że polip nie ma z nimi nic wspólnego, ale nie zmienia to faktu, że trzeba z nim zrobić porządek.
Co do cytologii zależy gdzie robisz. Prywatnie wyniki są po 2-3tyg. Najdłużej czeka się na wynik jak robi się na NFZ z tego ich programu przesiewowego (półtora miesiąca do dwóch nawet).
Powodzenia @mohaaa , wszystko będzie dobrze.
No właśnie tez tak mysle, ze to dwie osobne kwestie. Wczoraj gin go zobaczył, bo po raz pierwszy badał mnie na tydzień przed miesiączka. Po miesiączce mógłby go nie zauważyć, a w drugiej części cyklu on pęcznieje i wówczas go widać. Moja koleżanka miała identyczna sytuacje - miała takie plamienia jak ja, wyszedł jej polip, usunęła go i plamien nie ma, wiec to by się zgadzało.
Miałam nadzieje, ze gdzieś się uda uzyskać wynik cyto nieco wcześniej, ale chyba nie ma szans :(
 
reklama
A czy lekarz Ci ja pobrał od razu na wizycie czy najpierw dał skierowanie i musiałaś dopiero się na nia umówić? Dawno nie robiłam w lux med
Od razu na wizycie, poszlam do luxmedu jakoś w 8tc bo chciałam sobie zrobić badania za darmo te wstępne wszystkie skoro już mam tam pakiet i babka spytała kiedy była cytologia no i mówię że kwiecień to ona że od razu pobierze wymaz. I z tymi wymianami sobie poszłam już do doktora P.
 
Do góry