reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny wzięłam po przebudzeniu tabletkę progesteronu i jakieś 20minut później zwymiotowalam. Czy myślicie że lek zdążył się wchłonąć czy powinnam powtórzyć dawkę? Zaczęły się u mnie mega mdłości od kilku dni a od wczoraj wymioty, lekarz dopiero 9.01, boję się że jak będę tak wymiotować to leki nie będą się wchlaniac bo z wymiotami u mnie w pierwszej ciąży była tragedia, kilka razy dziennie i o różnych porach , mam nadzieję,ze teraz aż tak nie będzie ale zaczyna się podobnie.
 
reklama
Dziewczyny wzięłam po przebudzeniu tabletkę progesteronu i jakieś 20minut później zwymiotowalam. Czy myślicie że lek zdążył się wchłonąć czy powinnam powtórzyć dawkę? Zaczęły się u mnie mega mdłości od kilku dni a od wczoraj wymioty, lekarz dopiero 9.01, boję się że jak będę tak wymiotować to leki nie będą się wchlaniac bo z wymiotami u mnie w pierwszej ciąży była tragedia, kilka razy dziennie i o różnych porach , mam nadzieję,ze teraz aż tak nie będzie ale zaczyna się podobnie.
Może uda Ci się wstrzymać wymioty max przez 1 godzinę aby tabletka się wchłonie. Mi się udawało ale nie zawsze.
 
A jakiś spacer na świeżym powietrzu nie pomaga może to spróbuj
Wczoraj wieczorem wyszłam bo już mnie tak mdliło że ledwo wytrzymywałam to wróciłam po 10 minutach bo czułam się jeszcze gorzej. Ja czuję że robi się tak samo jak w pierwszej ciąży a wtedy uwierz mi większość dnia spędzałam w łóżku bo nie byłam w stanie normalnie funkcjonować, zmieniałam lokalizację jedynie do toalety, do sklepu jak wchodziłam to musiałam od razu wychodzić tak mnie mdliło od zapachów, lodówki nie mogłam często otworzyć bo az mnie odrzucało. Ale w normalnym stanie jestem zupełnie niewrazliwa na większość rzeczy, nie choruje prawie wcale, rzadko mnie cokolwiek boli więc dla mnie jest to zmiana życia o 180 stopni ;) zostało mi kilka dni pracy to mnie trochę martwi,ale najwyżej wezmę urlop. w międzyczasie szkolenie z którego raczej będę musiała zrezygnować . Mam jednak nadzieję że może mi to przejdzie szybciej niż myśle :)
 
Nic się nie stresuj. Mierzy się kość udową, główkę i rączkę bodajże kość łokciową i na tej podstawie wylicza się masę i długość chociaż ja jej nigdy nie miałam podawanej. To jest wyliczenie i czasem niewiele ma wspólnego z rzeczywistą wielkością [emoji23] Maksiu na podstawie tych wyliczeń miał mieć 3600 a urodził się 4190g [emoji2960] ważne są przepływy i tego pilnuj żebyś miała sprawdzane
Mierzy sie główkę brzuszek i udko [emoji4] A co do tych przepływów to ja miałam ostatnio sprawdzane na ostatnich prenatalnych bo mój gin nie ma doplera hmm nieraz o tym mysle że kurcze lepiej gdyby miał i mógł sprawdzić. A sprawdzanie przepływów na każdej wizycie to norma ?
 
Dziewczyny wzięłam po przebudzeniu tabletkę progesteronu i jakieś 20minut później zwymiotowalam. Czy myślicie że lek zdążył się wchłonąć czy powinnam powtórzyć dawkę? Zaczęły się u mnie mega mdłości od kilku dni a od wczoraj wymioty, lekarz dopiero 9.01, boję się że jak będę tak wymiotować to leki nie będą się wchlaniac bo z wymiotami u mnie w pierwszej ciąży była tragedia, kilka razy dziennie i o różnych porach , mam nadzieję,ze teraz aż tak nie będzie ale zaczyna się podobnie.
Może powinnaś brać go przed snem ? Wtedy większą szansa że dłużej będzie w żołądku i się wchłonie.
 
Może powinnaś brać go przed snem ? Wtedy większą szansa że dłużej będzie w żołądku i się wchłonie.
Właśnie problem w tym że mam brać dwa razy dziennie, biorę więc przed snem i rano po przebudzeniu-tak zalecił lekarz. Mam też sporo innych leków, letrox biorę nad ranem, nastawiam budzik, biorę i idę dalej spać na godzinę więc tu nie ma problemu ale mam też acard wieczorem, glucophage, heparyna rano ale to zastrzyki to chyba nie muszę się martwić o wchłanialność, do tego witaminy które też biorę dwa razy w ciągu dnia . Trochę się tego uzbierało . Stąd moje obawy
 
Właśnie problem w tym że mam brać dwa razy dziennie, biorę więc przed snem i rano po przebudzeniu-tak zalecił lekarz. Mam też sporo innych leków, letrox biorę nad ranem, nastawiam budzik, biorę i idę dalej spać na godzinę więc tu nie ma problemu ale mam też acard wieczorem, glucophage, heparyna rano ale to zastrzyki to chyba nie muszę się martwić o wchłanialność, do tego witaminy które też biorę dwa razy w ciągu dnia . Trochę się tego uzbierało . Stąd moje obawy
Może napisz do gina SMS? On najlepiej doradzi. Trzymam kciuki
 
reklama
Właśnie problem w tym że mam brać dwa razy dziennie, biorę więc przed snem i rano po przebudzeniu-tak zalecił lekarz. Mam też sporo innych leków, letrox biorę nad ranem, nastawiam budzik, biorę i idę dalej spać na godzinę więc tu nie ma problemu ale mam też acard wieczorem, glucophage, heparyna rano ale to zastrzyki to chyba nie muszę się martwić o wchłanialność, do tego witaminy które też biorę dwa razy w ciągu dnia . Trochę się tego uzbierało . Stąd moje obawy
No a nie możesz brać progesteronu rano jak ten letrox ? Współczuję bo to kolejne dylematy i obawy tylko, mnie w tej ciazy nie zemdlilo ani razu nawet , sama nie wiem jak to możliwe.
 
Do góry