reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny jak u was objawiało się twardnienie brzucha czy ewentualne skurcze? Dzisiaj mam ciągłe uczucie ciężkości w brzuchu i w żołądku i nie wiem czy jakoś reagować , wzięłam magnez i leżę. Nie jest to jakieś cykliczne tylko ciągle czuję brzuch i czuję jakby był tam w środku kamień. Ale jak dotykam to palec w brzuchu się Zagłębia więc chyba nie jest taki twardy. Ehhh. Poradzicie coś?
Czy jak bym poszła na IP to doradzą coś więcej niż tylko leżenie?
 
reklama
Dziewczyny jak u was objawiało się twardnienie brzucha czy ewentualne skurcze? Dzisiaj mam ciągłe uczucie ciężkości w brzuchu i w żołądku i nie wiem czy jakoś reagować , wzięłam magnez i leżę. Nie jest to jakieś cykliczne tylko ciągle czuję brzuch i czuję jakby był tam w środku kamień. Ale jak dotykam to palec w brzuchu się Zagłębia więc chyba nie jest taki twardy. Ehhh. Poradzicie coś?
Czy jak bym poszła na IP to doradzą coś więcej niż tylko leżenie?
Ale to dosłownie brzuch czy np macica ? Ja miałam takie uczucie jak np sobie szlam że moja macica waży 5 razy więcej i tak ciągnie jakoś w dół jakby, aż się bałam, a jak szłam siku to myślałam że ja wysikam [emoji16][emoji16] mialam tak ze 3 tyg potem juz nie, taki etap ciąży [emoji4] jakoś 17-19 tydzień coś takiego Ale napewno nie później
 
Ale to dosłownie brzuch czy np macica ? Ja miałam takie uczucie jak np sobie szlam że moja macica waży 5 razy więcej i tak ciągnie jakoś w dół jakby, aż się bałam, a jak szłam siku to myślałam że ja wysikam [emoji16][emoji16] mialam tak ze 3 tyg potem juz nie, taki etap ciąży [emoji4] jakoś 17-19 tydzień coś takiego Ale napewno nie później
No właśnie jestem na przełomie 18 i 19 tygodnia i dodatkowa mam bardzo silne zaparcia. Zjadłam też dość duży obiad i może to wszystko się nasiliło sama nie jestem w stanie stwierdzić czy to jest jakiś cykliczne. Po prostu mam uczucie takiego ciężkiego i teoretycznie twardego brzucha ale w dotyku jest całkiem miękki. 🙂 czasem jakby uczucie przechodzi na żołądek a czasami na dół brzucha czasami na macicę. Więc nie wiem przypadkiem czy to nie jelita. Głubie się z tym wszystkim. Może po prostu macica rośnie i tak to odczuwam. Ale odczuwam to dzisiaj cały dzień i nawet jak odpoczywam czy leżę to nie do końca to przechodzi.
 
No właśnie jestem na przełomie 18 i 19 tygodnia i dodatkowa mam bardzo silne zaparcia. Zjadłam też dość duży obiad i może to wszystko się nasiliło sama nie jestem w stanie stwierdzić czy to jest jakiś cykliczne. Po prostu mam uczucie takiego ciężkiego i teoretycznie twardego brzucha ale w dotyku jest całkiem miękki. [emoji846] czasem jakby uczucie przechodzi na żołądek a czasami na dół brzucha czasami na macicę. Więc nie wiem przypadkiem czy to nie jelita. Głubie się z tym wszystkim. Może po prostu macica rośnie i tak to odczuwam. Ale odczuwam to dzisiaj cały dzień i nawet jak odpoczywam czy leżę to nie do końca to przechodzi.
Myślę że to nic niepokojącego [emoji4] pamiętaj pić min 2 l wody dziennie, jedz warzyw sporo i dostarczaj błonnik, dziewczyny na lutowkach piły ta acitivie ze śliwką, niektóre polecaly jakis kefir do tego śliwki, jogurt naturalny plus śliwki, poprobuj co ci podpasuje. Ja nieraz sobie zalewalam suszone śliwki wrzątkiem A rano wypijalam ta wodę i zjadalam śliwki. Ważne jest próbować żeby nie było zaparc, w razie co to może kup czopki glicerynowe lub laktuloze ?
 
Myślę że to nic niepokojącego [emoji4] pamiętaj pić min 2 l wody dziennie, jedz warzyw sporo i dostarczaj błonnik, dziewczyny na lutowkach piły ta acitivie ze śliwką, niektóre polecaly jakis kefir do tego śliwki, jogurt naturalny plus śliwki, poprobuj co ci podpasuje. Ja nieraz sobie zalewalam suszone śliwki wrzątkiem A rano wypijalam ta wodę i zjadalam śliwki. Ważne jest próbować żeby nie było zaparc, w razie co to może kup czopki glicerynowe lub laktuloze ?
Myślałam się że bez tego obejdę tak samo jak bez tego syropu z pingwinkiem z apteki dla dzieci. P ponieważ chwilowo zaparcia minęły ale teraz wrócił ze zdwojoną siłą. Wydaje mi się że to przez to że w drugim trymestrze czuję czekoladę z kilometra 🙂👍 a w pierwszym trymestrze w ogóle nie mogłam patrzeć na słodycze i nikt nie chciało mi się ich. A tutaj były Mikołajki i zaczęły się czekoladowe szaleństwo
 
No właśnie jestem na przełomie 18 i 19 tygodnia i dodatkowa mam bardzo silne zaparcia. Zjadłam też dość duży obiad i może to wszystko się nasiliło sama nie jestem w stanie stwierdzić czy to jest jakiś cykliczne. Po prostu mam uczucie takiego ciężkiego i teoretycznie twardego brzucha ale w dotyku jest całkiem miękki. [emoji846] czasem jakby uczucie przechodzi na żołądek a czasami na dół brzucha czasami na macicę. Więc nie wiem przypadkiem czy to nie jelita. Głubie się z tym wszystkim. Może po prostu macica rośnie i tak to odczuwam. Ale odczuwam to dzisiaj cały dzień i nawet jak odpoczywam czy leżę to nie do końca to przechodzi.
Wydaje mi się że miałam coś takiego zwłaszcza jak więcej pochodziłam. Ja w drugim trymestrze brałam 400mg magnezu. 4 tabletki magne b6 forte. Jak się robi twarde a nie czujesz bólu to jest ok. Jak boli to bierz no spe doraźnie. Tak mi powiedziała lekarka na ip jak byłam.
 
Wydaje mi się że miałam coś takiego zwłaszcza jak więcej pochodziłam. Ja w drugim trymestrze brałam 400mg magnezu. 4 tabletki magne b6 forte. Jak się robi twarde a nie czujesz bólu to jest ok. Jak boli to bierz no spe doraźnie. Tak mi powiedziała lekarka na ip jak byłam.
Też jak ostatnio byłam co okazało się że mam zapalenie pęcherza to zapisała mi zalecenie. Magnez ASMAG forte i jak już będzie bardzo bolało to nospe doraźnie. ;) także słodycze stop! Bo po nich mnie tak rozlozylo. Teraz byłam na uczelni sobotę i niedzielę. Wysoedzialam się w złej pozycji. Widocznie wszystko wpłynie na taki coś. ;)

Dzięki dziewczyny 🙂👍jak zwykle można na was liczyć.
 
Dziewczyny jak u was objawiało się twardnienie brzucha czy ewentualne skurcze? Dzisiaj mam ciągłe uczucie ciężkości w brzuchu i w żołądku i nie wiem czy jakoś reagować , wzięłam magnez i leżę. Nie jest to jakieś cykliczne tylko ciągle czuję brzuch i czuję jakby był tam w środku kamień. Ale jak dotykam to palec w brzuchu się Zagłębia więc chyba nie jest taki twardy. Ehhh. Poradzicie coś?
Czy jak bym poszła na IP to doradzą coś więcej niż tylko leżenie?

Ja miałam dokładne odczucia jak dzoana.. uczucie ciężkości macicy i tez w toalecie myślałam ze ja wysikam, nie wiem czy tak nisko była czy co...
Na zaparcia polecam błonnik. Gdyby nie dawał rady, to czopki eva qu. A w ostateczności syrop coś jak laktuloza (w aptekach jest dużo różnych dla kobiet w ciąży) z tym ze uważać z syropem, bo rozleniwia jelita...
 
@enej spokojnie nie unos sie dziewczyno, nie pisalas, ze na wlasna reke, a ja nie wnioskuje, tylko przytaczam moj blad. Nadal mimo wszystko polecam skonsultowac z lekarzem i jemu zadac nurtujace Cie pytania, i to nie obojetnie jakiemu lekarzowi, tylko Twojemu ginowi prowadzacemu. @MalyGosc, bardzo Ci wspolczuje i dziekuje za podzielenie sie swoja historia. Niby wiemy, ze wczene poronienia sa czeste i glowna przyczynansa wady, ktore po prostu sa letalne, to jest nam przykro, bo staramy sie o te ciaze niejednokrotnie bardzo dlugo. Trzeba sie pocieszyc, ze jedno czy 2 wczesne poronienia nie przesadzaj jeszcze o niczym.
 
Ostatnia edycja:
reklama
dupka bierze się po potwierdzonej owulacji...
wcześniej może blokować owu
poza tym prawidłowa owulacja to ciałko żółte wytworzy odpowiednią ilość progesteronu a jak nie wytworzy to znaczy że komórka jajowa słaba i wiadro proga nie pomoże...

progesteron tak naprawdę działa na plamienia itd.i głowę pacjentki że coś bierze ale nie jest magicznym lekiem na podtrzymanie ciąży...
są na to badania...

Ale większość ginow zleca jak cukierki na zasadzie nie pomoże ale i nie zaszkodzi....

Dokladnie, kilka dni temu natrafilam na ciekawy artykul na ten temat. Najpierw zdziwilo mnie to, ze duphaston i gynorest sa niedostepne w Stanach, potem wlasnie znalazlam badania, ktore jakoby obalaja teze o wplywie progesteronu przyjmowanego z zewnatrz na poddtrzymanie ciazy. Poszukam czegos wiecej na ten temat, bo mnie to zagadnienie zainterwsowalo. Napisane bylo natomiast, ze witamina E w towarzystwie wysokiej dawki kwasu askorbinowego przyjmowana przed zajsciem w ciaze moze zniejszac ryzyko poronienia we wczesnej ciazy.
 
Do góry