reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

Hej dziewczyny
Mam pytanie czy mogę brać luteine teraz na podtrzymanie boję się że poleci A chyba coś jest
Resized_20191206_152659.jpeg
 
reklama
Dziewczyny mam pytanie o wynik cytomegalii. W załączeniu foto. Powiedźcie czy to groźne. Wizytę mam dopiero 18.12. i trochę się zestresowałam a może niepotrzebnie?
 

Załączniki

  • Screenshot_20191206-154821~2.png
    Screenshot_20191206-154821~2.png
    135,6 KB · Wyświetleń: 73
Dziewczyny mam pytanie o wynik cytomegalii. W załączeniu foto. Powiedźcie czy to groźne. Wizytę mam dopiero 18.12. i trochę się zestresowałam a może niepotrzebnie?

To może oznaczać ze przechodziłas wcześniej ta chorobę lub możesz być jej nosicielką.
Niestety w ciąży to nic dobrego :(
Powinnaś powtórzyć badania raz jeszcze oznaczając przeciwciała IgM i IgG.
Z interpretacja jest trochę tak jak w przypadku toxoplazmozy.

ujemne IgM i IgG oznacza brak zakażenia;
dodatnie IgM i ujemny IgG – niedawne zakażenie;
dodatnie IgM i IgG – cytomegalia jest właśnie przechodzona;
ujemny IgM i dodatni IgG - stan po przebyciu choroby, a wirus pozostaje w uśpieniu.
 
A ja mam głupie pytanie :D czy jak bolą Was piersi, to bolą przy dotyku czy „w środku”?
Dziś mnie trochę bolą, ale jak dotknę to nic. Ból pochodzi ze środka. Ja w ciągu całego cyklu nie ma nigdy problemów z bólem piersi, dlatego mnie to dziwi
 
To może oznaczać ze przechodziłas wcześniej ta chorobę lub możesz być jej nosicielką.
Niestety w ciąży to nic dobrego :(
Powinnaś powtórzyć badania raz jeszcze oznaczając przeciwciała IgM i IgG.
Z interpretacja jest trochę tak jak w przypadku toxoplazmozy.

ujemne IgM i IgG oznacza brak zakażenia;
dodatnie IgM i ujemny IgG – niedawne zakażenie;
dodatnie IgM i IgG – cytomegalia jest właśnie przechodzona;
ujemny IgM i dodatni IgG - stan po przebyciu choroby, a wirus pozostaje w uśpieniu.
No właśnie mam tylko to IGG, samo nic nam nie powie? Czy powinnam szybciej udać się na wizytę? Hmmm to czemu dał mi tylko na to jedno...
 
No właśnie mam tylko to IGG, samo nic nam nie powie? Czy powinnam szybciej udać się na wizytę? Hmmm to czemu dał mi tylko na to jedno...

Toxo i różyczkę zawsze określa się na parametrach dwóch przeciwciał. Indoeuropejskie wtedy można zinterpretować wynik, bo istnieją formy chorób utajone. Czyli nie wiemy o tym, ze je mamy lub przechodzimy.

Ja powtarzałam cytomegalie po dwóch tygodniach od pierwszych badań.

Myśle, ze powinnaś je powtórzyć
 
Toxo i różyczkę zawsze określa się na parametrach dwóch przeciwciał. Indoeuropejskie wtedy można zinterpretować wynik, bo istnieją formy chorób utajone. Czyli nie wiemy o tym, ze je mamy lub przechodzimy.

Ja powtarzałam cytomegalie po dwóch tygodniach od pierwszych badań.

Myśle, ze powinnaś je powtórzyć
A też miałaś cytomegalie dodatnią?
 
reklama
A też miałaś cytomegalie dodatnią?

A dostałaś skierowanie na to badanie z jakiego powodu jeśli mogę spytać?
Nie należy ono do standardowych badań ciężarnych. Ja musiałam sama powiedzieć o sytuacji i dopiero poszłam na badanie. Tak to nie spotkałam się, żeby sami lekarze kierowali.
Oczywiście dobrze, ze dał Ci takie badanie
 
Do góry