reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

Hej dziewczyny. Ja jestem po 2 poronieniach. 2 dni temu zrobiłam test i wyszedł pozytywny.. Zdecydowałam, że nie będę robić bety ani badań. Umowie się na wizytę za 3 tygodnie. Mam nadzieję, że do tej pory nic się nie wydarzy... Ostatnia ciążę poronilam 28 września. Martwi mnie tylko ta jasna kreska na teście, bo zrobiłam test w dniu spodziewanej miesiączki (test o czułości 10 ml). Jednak jestem pełna nadziei i mam nadzieję, że po prostu owulacja się przesunela. Tym bardziej, że 5 dni wcześniej robiłam bete hcg i wynosiła 0 (ginekolog kazała sprawdzić czy beta z poprzedniej ciąży spadła do 0). Dołączam wam zdjęcie testu.
Kochana, wszystko zrozumiałe ;*
Na początku - gratuluję i trzymam mocno kciuki!!

Ja też pierwsze testy miałam takie słabe kreseczki, ale tak jak sama piszesz - owulacja mogła się przesunąć, więc tym się nie zamartwiaj :* :)
 
reklama
Dziewczyny czy któraś z Was się orientuje jak wyglada sprawa zwolnienia lekarskiego w ciąży i macierzyńskiego, gdy pracując na umowę o prace na czas nieokreślony w Polsce chce wyjechać za granice do męża, który tam mieszka? Jeśli zajdę w ciąże, to przypuszczam, ze mój gin da mi od razu zwolnienie ze względu na poprzednie poronienia. A moj mąż w grudniu zaczyna prace za granica na stałe. Wolałabym być z nim, niż siedzieć sama w domu. Będziemy miec super pakiet socjalny z pracy męża. I teraz co mnie zastanawia - czy będę musiała co 2-3 tyg lecieć do Polski żeby mój gin przedłużał mi zwolnienie? Czy będę mogła rodzic tam? Jak na to zareaguje nasz ZUS? Może ktoś coś wie na ten temat?
 
Kochana, wszystko zrozumiałe ;*
Na początku - gratuluję i trzymam mocno kciuki!!

Ja też pierwsze testy miałam takie słabe kreseczki, ale tak jak sama piszesz - owulacja mogła się przesunąć, więc tym się nie zamartwiaj :* :)
Dziękuję. Nawet nie wiesz ile te słowa dla mnie znaczą. Tym bardziej, że nikomu o ciąży nie mówiłam. Nawer narzeczonemu. Żeby nie denerwować i nie robić nadziei. Dziękuję jeszcze raz.
 
Dziewczyny czy któraś z Was się orientuje jak wyglada sprawa zwolnienia lekarskiego w ciąży i macierzyńskiego, gdy pracując na umowę o prace na czas nieokreślony w Polsce chce wyjechać za granice do męża, który tam mieszka? Jeśli zajdę w ciąże, to przypuszczam, ze mój gin da mi od razu zwolnienie ze względu na poprzednie poronienia. A moj mąż w grudniu zaczyna prace za granica na stałe. Wolałabym być z nim, niż siedzieć sama w domu. Będziemy miec super pakiet socjalny z pracy męża. I teraz co mnie zastanawia - czy będę musiała co 2-3 tyg lecieć do Polski żeby mój gin przedłużał mi zwolnienie? Czy będę mogła rodzic tam? Jak na to zareaguje nasz ZUS? Może ktoś coś wie na ten temat?
Ja mieszkam za granicą więc mogę pomóc. Tylko pytanie czy wracasz jeszcze do Pl czy nie? Czy z mężem będziesz już na stałe za granicą?
 
Dziewczyny czy któraś z Was się orientuje jak wyglada sprawa zwolnienia lekarskiego w ciąży i macierzyńskiego, gdy pracując na umowę o prace na czas nieokreślony w Polsce chce wyjechać za granice do męża, który tam mieszka? Jeśli zajdę w ciąże, to przypuszczam, ze mój gin da mi od razu zwolnienie ze względu na poprzednie poronienia. A moj mąż w grudniu zaczyna prace za granica na stałe. Wolałabym być z nim, niż siedzieć sama w domu. Będziemy miec super pakiet socjalny z pracy męża. I teraz co mnie zastanawia - czy będę musiała co 2-3 tyg lecieć do Polski żeby mój gin przedłużał mi zwolnienie? Czy będę mogła rodzic tam? Jak na to zareaguje nasz ZUS? Może ktoś coś wie na ten temat?
To zależy od lekarza prowadzącego na ile wystawi zwolnienie, ja dostałam odrazu na 2 miesiace, a jeśli chodzi o pobyt za granicami kraju to pisemnie informujesz ZUS o miejscu Twojego pobytu i jego okresie i nie ma problemu [emoji4]
 
Dziewczyny czy któraś z Was się orientuje jak wyglada sprawa zwolnienia lekarskiego w ciąży i macierzyńskiego, gdy pracując na umowę o prace na czas nieokreślony w Polsce chce wyjechać za granice do męża, który tam mieszka? Jeśli zajdę w ciąże, to przypuszczam, ze mój gin da mi od razu zwolnienie ze względu na poprzednie poronienia. A moj mąż w grudniu zaczyna prace za granica na stałe. Wolałabym być z nim, niż siedzieć sama w domu. Będziemy miec super pakiet socjalny z pracy męża. I teraz co mnie zastanawia - czy będę musiała co 2-3 tyg lecieć do Polski żeby mój gin przedłużał mi zwolnienie? Czy będę mogła rodzic tam? Jak na to zareaguje nasz ZUS? Może ktoś coś wie na ten temat?
A lekarz np nie powinien wystawić w takiej sytuacji zwolnienia na miejsce pobytu??
Coś kojarzę że słyszałam że jakbym chciała wyjechać do rodziców na jakiś czas, bo dajmy na to mąż jedzie w delegację, to lekarz powinien wystawić mi zwolnienie na adres pobytu....
Najlepiej byłoby podpytać kogos kto ma dojście do informacji w zusie...
Dziękuję. Nawet nie wiesz ile te słowa dla mnie znaczą. Tym bardziej, że nikomu o ciąży nie mówiłam. Nawer narzeczonemu. Żeby nie denerwować i nie robić nadziei. Dziękuję jeszcze raz.
Domyślam się, mnie osobiście mąż zmusił do wykonania testu, więc wiedział od razu. Ale też trochę trzymalismy to w tajemnicy. Do tej pory wie niewiele osób, poza najbliższą rodzina i najbliższym gronem przyjaciół, a to już 15 tc :)
Mam nadzieję że i u Ciebie teraz wszystko pójdzie zgodnie z planem [emoji3590] trzymam mocno mocno kciuki. A teraz dbaj o siebie i o fasolkę i staraj się jak najmniej stresować, to maleństwu ani Tobie na pewno nie pomoże ;*
 
@mohaaa ZUS z tego co mi wiadomo uznaje zwolnienia wystawione przez zagranicznych lekarzy. Z tymże - jeśli mąż przebywa w kraju UE, to nie potrzebujesz by je tłumaczyć. Natomiast jeśli jest poza UE - musi być tłumaczenie. Masz 7 dni na dostarczenie zwolnienia do pracodawcy- decyduje data stempla pocztowego.
Oprócz tego ZUS może wezwać Cię do stawienia się na komisji - ale podejrzewam, że tego nie zrobi, bo jeśli wezwanie byłoby niezasadne, to musiałby Ci zwrócić za koszty podróży.
 
A lekarz np nie powinien wystawić w takiej sytuacji zwolnienia na miejsce pobytu??
Coś kojarzę że słyszałam że jakbym chciała wyjechać do rodziców na jakiś czas, bo dajmy na to mąż jedzie w delegację, to lekarz powinien wystawić mi zwolnienie na adres pobytu....
Najlepiej byłoby podpytać kogos kto ma dojście do informacji w zusie... Domyślam się, mnie osobiście mąż zmusił do wykonania testu, więc wiedział od razu. Ale też trochę trzymalismy to w tajemnicy. Do tej pory wie niewiele osób, poza najbliższą rodzina i najbliższym gronem przyjaciół, a to już 15 tc :)
Mam nadzieję że i u Ciebie teraz wszystko pójdzie zgodnie z planem [emoji3590] trzymam mocno mocno kciuki. A teraz dbaj o siebie i o fasolkę i staraj się jak najmniej stresować, to maleństwu ani Tobie na pewno nie pomoże ;*
Zwolnienie musi być na adres pobytu a nie meldunku. Więc myślę że nie ma takiej opcji żeby móc wyjechać za granicę na zwolnieniu. Bo ZUS wtedy nie ma możliwości skontrolowania osoby będącej na chorobowym.
 
A lekarz np nie powinien wystawić w takiej sytuacji zwolnienia na miejsce pobytu??
Coś kojarzę że słyszałam że jakbym chciała wyjechać do rodziców na jakiś czas, bo dajmy na to mąż jedzie w delegację, to lekarz powinien wystawić mi zwolnienie na adres pobytu....
Najlepiej byłoby podpytać kogos kto ma dojście do informacji w zusie... Domyślam się, mnie osobiście mąż zmusił do wykonania testu, więc wiedział od razu. Ale też trochę trzymalismy to w tajemnicy. Do tej pory wie niewiele osób, poza najbliższą rodzina i najbliższym gronem przyjaciół, a to już 15 tc :)
Mam nadzieję że i u Ciebie teraz wszystko pójdzie zgodnie z planem [emoji3590] trzymam mocno mocno kciuki. A teraz dbaj o siebie i o fasolkę i staraj się jak najmniej stresować, to maleństwu ani Tobie na pewno nie pomoże ;*
Gratuluję z całego serca i dziękuję :) jestem dobrej myśli i czuję, że tym razem bedxie wszystko dobrze :)
 
reklama
Gratuluję z całego serca i dziękuję :) jestem dobrej myśli i czuję, że tym razem bedxie wszystko dobrze :)
Będzie dobrze. Ja tez jestem po poronieniu ale w tamtym roku. Teraz udało się zajść jest już w 10 tygodniu.
Moje nastawienie jest różne tak powiem. Napewno jest u mnie obawa straty ale trzymam się jakoś.

@mohaaa co do wyjazdu za granicą właśnie wydaje mi się to trochę skomplikowane że względu na ta kontrol z zusu odpukac narazie jej nie miałam. Też mam męża za granicą i chciałabym jechać ale lekarz powiedział że lepiej siedzieć w domu niz jakby coś miało się stać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry