reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny jak to jest z TSH? Ja zawsze miałam ok. Teraz w ciąży miałam 2,6 i dostałam euthyrox 25. Niestety ciąża się zakończyła, ale ginka mówiła, żebym brała dalej, jeśli chcę zajść w ciążę. Raz mierzyłam prywatnie TSH wyszło 1,9. Teraz byłam u rodzinnej i poprosiłam o skierowanie na TSH oraz chciałam na FT3 i FT4, ale mówiła, że nie może mi dać, tylko na samo TSH. Kiedy powinno się wykonać FT3 i FT4? Jestem zupełnie zielona w tym.
 
reklama
Najlepiej wykonać razem , skoro nie dał skierowania , nie wiem czemu , to zrób prywatnie , tsh niestety ma bardzo duże znaczenie w ciąży ,jak i przy próbie zajścia w nią
 
Dziewczyny jak to jest z TSH? Ja zawsze miałam ok. Teraz w ciąży miałam 2,6 i dostałam euthyrox 25. Niestety ciąża się zakończyła, ale ginka mówiła, żebym brała dalej, jeśli chcę zajść w ciążę. Raz mierzyłam prywatnie TSH wyszło 1,9. Teraz byłam u rodzinnej i poprosiłam o skierowanie na TSH oraz chciałam na FT3 i FT4, ale mówiła, że nie może mi dać, tylko na samo TSH. Kiedy powinno się wykonać FT3 i FT4? Jestem zupełnie zielona w tym.
A jeszcze zapytam ile jesteś po poronieniu? bo jeśli świeżo ,to bym się wstrzymała , bo wynik może być nie miarodajny
 
A samo TSH co mi mówi?
w zasadzie niewiele ,bo norma jest do 4czy 5 , ale jeśli chodzi o ciąże to się zaleca żeby było poniżej 2 , moja koleżanka w ciązy miała 2,6 lekarz zlecił ft3i4 oraz anty tpo i wyszło jej haszimoto ,leczy się i z ciążą jest ok , ale patrząc na normy samego tsh to nie było przekroczone
 
Dziewczyny mam pytanie. 2 tyg temu byłam u gina, to był 16 dc. Wtedy gin mi powiedział, ze cykl mi się totalnie rozjechał, pęcherzyk jest malutki i endo cienkie, powrót do normalnego cyklu może nam zająć kilka miesięcy. Ja to zrozumiałam tak, ze teraz miesiączkę dostanę później niż zwykle. Moja pierwsza miesiączka po poronieniu była po 25 dniach. Cykle praktycznie od zawsze miałam 28 dniowe. Dziś rozpoczęła mi się miesiączka, dokładnie po 28 dniach. Czy to oznacza, ze jednak cykl jest Ok, czy nadal może oznaczać, ze się rozjechał?
 
reklama
w zasadzie niewiele ,bo norma jest do 4czy 5 , ale jeśli chodzi o ciąże to się zaleca żeby było poniżej 2 , moja koleżanka w ciązy miała 2,6 lekarz zlecił ft3i4 oraz anty tpo i wyszło jej haszimoto ,leczy się i z ciążą jest ok , ale patrząc na normy samego tsh to nie było przekroczone
No ja właśnie w ciąży miałam 2,6 i dostałam euthyrox 25, ale dalej nic nie badali.
Ta nasza służba zdrowia mnie dobija. Skoro, żeby mieć cały obraz potrzebne jest kilka wyników, to czemu nie kierują na wszystkie, tylko na 1...
Zrobię te wszystkie.
 
Do góry