reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ja tak wymiennie z 7 miesiecy nie jadalam chleba. Jak zaczelam to dzien w dzien. To wtedy odstawilam ciasto. Ciasta tez z 8 miesiecy nie jadlam. Ale herbata z miodem ze 3 razy dziennie koniecznie. I zaczęłam wtedy mączne np. nalesniki itp. A pizza to niestety 2 razy w tyg czasem robię a raz to obowiazkowo. Uwielbiamy :/ I waga stała 60kg czyli w normie. Choc zawsze miałam 52kg do 36 roku życia. I w takiej sie lepiej czylam. Ale tez duzo cwiczylam. I zawsze dużo jadłam i wszystko jadalam.Dobra przemiana byla. Teraz z wiekiem kregoslup :/ i stała 60kg tak od 3 lat. Przy Dąbrowskiej niestety kg wracają po jakimś czasie gdy sie wroci do starych nawykow żywieniowych.
 
reklama
Też mi to pomaga. Czuje że On wie co dla mnie najlepsze. ;) też miałam pracowity dzień i dzięki temu nie myślałam za dużo. Najgorsze są dni w których jest w domu sama i myślę. ;/
Zazdroszczę sadzenia pomidorków;)
Też tak myślę On ma dla nas swój plan , i mimo że mam córkę niepełnosprawna to dziękuję mu za to że ją mam ... Widocznie taki był plan że ona miała się urodzić w naszej rodzinie , nie brałam żadnych leków a ciąża się utrzymała .. Tylko wiara nam może pomóc . Ja nie mam żadnych objawów i niby tak jest że zdarza się ale w głowie jest ten strach .
A w ogrodzie dużo sobie nasiałam i mnie to cieszy jak ładnie rośnie .. idę i oglądam .. ;)
 
Ja tak wymiennie z 7 miesiecy nie jadalam chleba. Jak zaczelam to dzien w dzien. To wtedy odstawilam ciasto. Ciasta tez z 8 miesiecy nie jadlam. Ale herbata z miodem ze 3 razy dziennie koniecznie. I zaczęłam wtedy mączne np. nalesniki itp. A pizza to niestety 2 razy w tyg czasem robię a raz to obowiazkowo. Uwielbiamy :/ I waga stała 60kg czyli w normie. Choc zawsze miałam 52kg do 36 roku życia. I w takiej sie lepiej czylam. Ale tez duzo cwiczylam. I zawsze dużo jadłam i wszystko jadalam.Dobra przemiana byla. Teraz z wiekiem kregoslup :/ i stała 60kg tak od 3 lat. Przy Dąbrowskiej niestety kg wracają po jakimś czasie gdy sie wroci do starych nawykow żywieniowych.
Kochana po żadnej diecie która się stosowalo nie wraca się do starych nawyków żywieniowych ponieważ wtedy waga może wrócić ze zdwojoną siłą.

Mi doradzono że jak będę korzystała z diety u dietetyka na odchudzanie przy IO i hashimoto i zejdę do odpowiedniej wagi to później mam przekazać dietetykowi że przerywamy dietę z odchudzającej ale robimy na utrzymanie wagi. Korzystanie z diety osiągnąć swój cel i później jak już osiągniemy swoją wagę i wracamy do poprzednich nawyków zawsze waga skoczy do góry i będzie efekt jo-jo.
 
Ja tez pozostawiłam swoją ciąże w rękach Boga, modliłam się 2 razy dziennie. Mój kuzyn tydzień temu został wyświęcony na księdza i pobłogosławił wszystkich. A jednak Bóg nie pozwolił zeby ciąża się utrzymała. Mimo wszystko dalej wierze, ze jak najszybciej ja zakończę i dzięki badaniom zajdę szybko w zdrowa ciąże. Dziś zaczęłam mocniej krwawić, bardzo boli mnie brzuch, jak na taki hardkorowy okres, ale wiem, ze to jeszcze nie to. Większość została jeszcze w środku. Ciekawe ile to się będzie ciągnęło :(
 
Kochana po żadnej diecie która się stosowalo nie wraca się do starych nawyków żywieniowych ponieważ wtedy waga może wrócić ze zdwojoną siłą.

Mi doradzono że jak będę korzystała z diety u dietetyka na odchudzanie przy IO i hashimoto i zejdę do odpowiedniej wagi to później mam przekazać dietetykowi że przerywamy dietę z odchudzającej ale robimy na utrzymanie wagi. Korzystanie z diety osiągnąć swój cel i później jak już osiągniemy swoją wagę i wracamy do poprzednich nawyków zawsze waga skoczy do góry i będzie efekt jo-jo.
Ja o tym wiem. Konczylam studia o podobnym kierunku. Ale wiesz jak to jest w praktyce;) Wedlug mnie waga większa niz kilka lat temu bo duzo mniej ruchu, praca siedziaca. Wiem szybko sie gubi i szybko wraca. Dlatego po 2 tyg bede liczyć proporcje: odpowiednia Ilosc tluszczu, bialka i węglowodanów.
 
Ja tez pozostawiłam swoją ciąże w rękach Boga, modliłam się 2 razy dziennie. Mój kuzyn tydzień temu został wyświęcony na księdza i pobłogosławił wszystkich. A jednak Bóg nie pozwolił zeby ciąża się utrzymała. Mimo wszystko dalej wierze, ze jak najszybciej ja zakończę i dzięki badaniom zajdę szybko w zdrowa ciąże. Dziś zaczęłam mocniej krwawić, bardzo boli mnie brzuch, jak na taki hardkorowy okres, ale wiem, ze to jeszcze nie to. Większość została jeszcze w środku. Ciekawe ile to się będzie ciągnęło :(
Nadal trzeba wierzyc. Mysle ze co ma byc to tak bedzie. Nie mamy na to wpływu. Wszystko zalezy od tego u gory :)
 
@Charlotte21 w duzej mierze cie rozumiem, bo 2x to przechodzilam. Tez wole przyzwyczaic sie do czarnego scenariusza by sie mile zaskoczyc. A jednak synek I coreczka nauczyli mnie walczyc. Owszem zwatpienia tez mialam, a jednak musialam nauczyc sie I bezradnosci I czekania. Przy Helence to czekanie trwalo ponad 2 miesiace. Nie zrozum mnie zle, nie pisze, ze mialam gorzej. Po prostu znam ta niepewnosc, walke, czekanie, bezradnosc, zawieszenie. Tez wole woz albo przewoz zamiast tego zawieszenia. To jednak tydzien, dluuuuuugi, niepewny, a jednak w miare szybko sie skonczy. Pewnie szybciej dla nas niz dla ciebie. Polecam porzucic chwilowo wujka google, no chyba, zeby poczytac co dzieje sie z babelkiem I jak sie rozwija by go urealnic. Trzymasz sie niezwykle dzielnie. Czekam z toba na wiesci I mam nadzieje, ze beda tylko dobre I wleja nadzieje na cala ciaze [emoji8]
 
Dziewczyny apropo pomidorków... ja od jakiś 2 lat mam tak ze na śniadanie, obiad i kolacje najchętniej jadlabym chleb z pomidorem. Ogólnie bardzo mało jem serów, pasztetów, wędlin praktycznie wcale. Teraz zaczęłam coś kombinować a tu serek kozi (i na to oczywiście pomidor) a tu pasta z jajek lub rybna.. ale i tak jadlabym kilo pomidorów dziennie. Oczywiście kupuje tylko pomidory malinowe i z targu (tak wiem, mimo to maja dużo chemii itd ale co poradzę) W okresie letnim przywożę sporo od babci, na naturalnym nawozie bez tych wszystkich ulepszaczy...ale do sedna. Czy myślicie ze mogę tym zaszkodzić fasolce? Już kiedyś czytałam ze nie powinno się nadużywać wit A w ciąży, a pomidor zawiera sporo wit A... :hmm:
 
reklama
Ja o tym wiem. Konczylam studia o podobnym kierunku. Ale wiesz jak to jest w praktyce;) Wedlug mnie waga większa niz kilka lat temu bo duzo mniej ruchu, praca siedziaca. Wiem szybko sie gubi i szybko wraca. Dlatego po 2 tyg bede liczyć proporcje: odpowiednia Ilosc tluszczu, bialka i węglowodanów.
Ja jestem na diecie bez glutenu i bez chlebowej jem 4-5 posiłków dziennie trochę zwiększyłam ruch i waga nie rośnie A zaczęła po woli spadać w dół. Co sobotę staje na wagę i się waże. Prowadzę sobie zeszyt co jem kiedy ile waże ile mam wzrostu jakie tabletki biorę i o której. Nie daje jedzenia na wagę po prostu jem tak aby nie być głodna ale zdrowo. Do tego 2x1 zielona herbata woda mineralna owoce tylko do południa ale nie dziennie dziennie mam warzywa na obiad lub robię jakiś dodatek do obiadu z warzyw. Jak make używam to tylko pełnoziarnista mleko 0.3% tłuszczu lub jak jest to 0% albo jeszcze roślinne. Nie używam zwykłego oleju tylko olej rzepakowy albo oliwę z oliwek. I szczerze ci powiem nie wiedziałam że zdrowe jedzenie może być tak pyszne i da się żyć na takiej diecie. Nie wyobrażam sobie wracać do starych nawyków żywieniowych.
 
Do góry