reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
@mohaaa jeśli chodzi o badania zaraz po poronieniu to do 6 tyg najlepiej jest zrobić zespół antyfosfolipidowy czyli przeciwciała antykardiolipinowe IgG i IgM beta 2-glikoproteinie IgG i IgM i Antykoagulant toczniowy LA. Resztę badań możesz na spokojnie zrobić później.

@mohaaa jak się trzymasz kochana?
Dzięki za informacje. Źle... dziś płakałam kilkanaście albo kilkadziesiąt razy w ciągu dnia
 
Tak jak @Takaja123 napisała plus ja jeszcze robiłam przeciwciala przeciw antygenom łożyska. Później po 6tygodniach po poronieniu białko s, białko c, komórki NK(to najlepiej 2cykle po poroneiniu), do tego również warto zrobić kariotypy twoje i męża (w dowolnym czasie), poziom witaminy D3,B12, cały panel tarczycowy . My jeszcze badanie nasienia u męża robiliśmy (też nie trzeba czekać) , ureaplasma,mycoplasma, chlamydia. Dużo tego jest do zrobienia...możesz też zrobić badanie genetyczne płodu po poronieniu i to trzeba wykonać od razu po poronieniu. A no i pakiet trombofili dla Ciebie
No to pewnie z 2 miesiące zejdą, jak nie więcej ;(
 
@kasiula222 kochana będzie dobrze, mocno Ci kibicuje [emoji3590]
Już mi przeszło trochę jesrem panikara ale jak się nie denerwować po takich przejściach . :( Dzięki kochana ja też Tobie kibicuje mocno i całej reszcie dziewczyn .
@mohaa musisz się wypłakać by te emocje zeszły z cb może odrobinę ulgę w bólu poczujesz ,ja pamiętam że jak się dowiedziałam że znów to samo to kierowałam autem i tak starsznie wyłam że masakra ale jak już dojechałam do domu ok 40 min to bylo mi trochę lżej ...Trzymaj się na pewno nie bawem uda się ..zrobisz badania będziesz mieć leki w razie czego i się uda tego się trzymaj.
 
No to pewnie z 2 miesiące zejdą, jak nie więcej ;(
No właśnie dlatego ja narazie podjęłam decyzję o odłożeniu starań na później. Chcę zrobić wszystkie mozliwe badania żeby sprawdzić co we mnie siedzi,co jest nie tak i co można wyleczyć. Nie wyobrażam sobie kolejnego,trzeciego poronienia, chyba bym psychicznie nie podołała dlatego dla mnie teraz pełna diagnostyka to podstawa. A później wrócę do starań...ale Piątkowski powiedział mi że jeśli zdarzy się że zajde w ciążę już zaraz to mam nie panikować że to jest coś złego tylko od razu do niego dzwonić i będziemy działać z lekami.
 
No właśnie dlatego ja narazie podjęłam decyzję o odłożeniu starań na później. Chcę zrobić wszystkie mozliwe badania żeby sprawdzić co we mnie siedzi,co jest nie tak i co można wyleczyć. Nie wyobrażam sobie kolejnego,trzeciego poronienia, chyba bym psychicznie nie podołała dlatego dla mnie teraz pełna diagnostyka to podstawa. A później wrócę do starań...ale Piątkowski powiedział mi że jeśli zdarzy się że zajde w ciążę już zaraz to mam nie panikować że to jest coś złego tylko od razu do niego dzwonić i będziemy działać z lekami.
Trochę zazdroszczę takiego podejścia. Ja tak bardzo chce ciąży, ze nie wiem ile wytrzymam. Kiedy ostatnio poronilas? Ja myśle nad tym by pójść do psychologa
 
reklama
Trochę zazdroszczę takiego podejścia. Ja tak bardzo chce ciąży, ze nie wiem ile wytrzymam. Kiedy ostatnio poronilas? Ja myśle nad tym by pójść do psychologa
Mohaa bardzo rozumiem ciebie. U mnir troche to jak obsesja. Zeszly miesiac po kolejnej cb zaczelam pelna diagnostykę i leczenie IO i na rozum zrobilismy przerwe w staraniach ale bylam nieszczesliwa.. echhh teraz się nie udalo a w przyszlym miesiącu koncze 41lat...nie wiem czy wogole sie uda jeszcze [emoji52]
 
Do góry