reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Na początku ciąży miałam dość niskie. W okolicach drugiego trymestru wyszło 150/90 i odrazu wdrożyli dopegyt. Powiedziałabym że słabo działał. Trzymał mi je w granicach 140/90. Później jak włączyli mi na skurcze fenoterol, to dołożyli też isoptin. Po porodzie nadciśnienie i tachykardia już zostały. Dostaję teraz trzy inne leki. Dwa z nich podobno można brać w ciąży, jeden to beta bloku i różne informacje czytałam na ten temat, ale ginka i rodzinna nie kazały go odstawić gdybym znów była w ciąży.
A jakie dawki brałaś na mnie też średnio działa ale nie przekracza 140/90 a to poczatek ale może coś dołożą
 
reklama
A no i w ciąży sprawdzają jeszcze czy nie pojawia się białko w moczu, czy nie ma nadmiernej opuchlizny i czy nie widzisz z aurą. Takie objawy mogą świadczyć o stanie przedrzucawkowym i trzeba natychmiast rozwiązać ciążę.
Także trzeba się pilnować. Ja musiałam kupić ciśnieniomierz i minimum 4 razy dziennie mierzyć ciśnienie. Jak było za wysokie to miałam natychmiast zgłaszać się do szpitala.
 
A jakie dawki brałaś na mnie też średnio działa ale nie przekracza 140/90 a to poczatek ale może coś dołożą
Niestety nie pamiętam. Kojarzę, że zaczynałam od najmniejszych dawek, a po wizycie w szpitalu kazali brać największą. Wiem że na raz chyba dwie tabletki łykałam, tylko nie wiem ile razy dziennie. Poza tym co 4h isoptin i fenoterol, wszystko mi się mieszało. Żyłam od tabletki do tabletki i od mierzenia ciśnienia do mierzenia ciśnienia.
 
A na co jest ten isoptin i fenoterol ?
Niestety nie pamiętam. Kojarzę, że zaczynałam od najmniejszych dawek, a po wizycie w szpitalu kazali brać największą. Wiem że na raz chyba dwie tabletki łykałam, tylko nie wiem ile razy dziennie. Poza tym co 4h isoptin i fenoterol, wszystko mi się mieszało. Żyłam od tabletki do tabletki i od mierzenia ciśnienia do mierzenia ciśnienia.
 
A ja w ramach relaksu wybrałam się z koleżanką z dziećmi w góry pełen luuz polecam wam kochone
 
Wczoraj w 34t4d o 11.21 i o 11.23 przyszli na świat Amelka i Staś.
Amelka - 2148g 46cm
Staś - 2600g 49cm
10punktow.

Póki co stan stabilny, nie muszą być na wczesniakach, od początku na zmianę są że mną. A jak wstane (miałam cesarke) to bede miała ich razem przy sobie.
Jesteśmy przezzczesliwi i mamy nadzieję, że uda nam sie niebawem wyjść razem do domu.
Tak bardzo się cieszę! Trzymam za Was kciuki!!! Czekałam na takie wieści :) oczywiście z całego serca gratuluję :) wracajcie szybko i zdrowo do domku :) to jest ogromny sukces :*
 
Wczoraj w 34t4d o 11.21 i o 11.23 przyszli na świat Amelka i Staś.
Amelka - 2148g 46cm
Staś - 2600g 49cm
10punktow.

Póki co stan stabilny, nie muszą być na wczesniakach, od początku na zmianę są że mną. A jak wstane (miałam cesarke) to bede miała ich razem przy sobie.
Jesteśmy przezzczesliwi i mamy nadzieję, że uda nam sie niebawem wyjść razem do domu.
Tak bardzo się cieszę! Trzymam za Was kciuki!!! Czekałam na takie wieści :) oczywiście z całego serca gratuluję :) wracajcie szybko i zdrowo do domku :) to jest ogromny sukces :*
 
Hej dziewczyny :* orientujecie się może czy zwykła doktor rodzinna może mi wypisać l4 z powodu ciąży? Ale żeby nie było ciążowe? W sensie bez oznaczenia litera B?
 
reklama
Do góry