reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Dziewczyny, może i ja napiszę coś ku pokrzepieniu serc. W pierwszej ciąży w 2015 roku poszłam do ginekologa w 7 tygodniu ciąży licząc od OM. Lekarz zbadał mnie na fotelu i stwierdził wczesną ciąże po czym umówił mnie na usg za 20 dni (takie terminy były). Jako że to pierwsza ciąża, chciana ale z zaskoczenia w sumie ;) to nic nie czytałam jeszcze, nie byłam W OGÓLE w tematyce ciążowej jakkolwiek obeznana. I wiecie co, dzięki Bogu. Otóż kiedy poszłam na to usg za 20 dni od tego 7 tygodnia to mój synek miał 12,7 mm co wskazywało na ciąże 7+3, tak mam w opisie. A był to 10 tydzień według ostatniej miesiączki! Gdyby zrobił mi usg na tej pierwszej wizycie pewnie w macicy byłoby wielkie NIC. Także różne są przypadki. Ja to wszystko przeanalizowalam dopiero w tej ciąży i naprawdę to był wielki zaskok dla mnie. Wiedząc to, co wiem teraz. Dodam że synka urodzilam 59cm 4040 wagi tydzień po terminie.
 
A u mnie niestety bez złudzeń. Wczoraj na USG pusto. 6t3d tylko pecherzyk ciazowy 30 mm, a dzisiaj robiąc bete jest za mały przyrost. 14 maja miałam 25 tyś. A dzisiaj po tygodniu 90 tyś. Także zatrzymuje się wszystko.
Pytanie mam do dziewczyn co miały puste jajo? Jak u was wyglądała sprawa poronienia ? Jak długo się czekało? Czy zostaliście tabletki ?
Jest mi cholernie smutno. Cieszę się jedynie że to nie znowu ustanie pracy serca. Więc mam nadzieję że gdzieś koło lipca wrócę do staran. ;(
U mnie było tak ,że w 5/6 tyg zaczęło się krwawienie ,słabe i ból brzucha słaby , pojechałam do szpitala dostałam tabletki ,ale po nich wszystko się zatrzymało i na 2 dzień zabieg łyżeczkowania , przykro mi że Ciebie też to spotkało :(
 
Dziewczyny dzisiaj beta 128 ;)
Gin kazał odstawić acard i bić tylko heparynę. Chcial mi przepisać duphaston ale ja (głupia) nalegałam na luteinę- bo myślałam ze skoro biorę clexane a nie neoparin, to trochę chociaż „oszczędzę” na progesteronie, ale i tak dupa bo kazał brać 3x2 i na to samo praktycznie cenowo wychodzi. A ślęczę z tymi tabletkami już dobre 40 min pod językiem !:dry: U was tez tak długo schodzi ?? Przecież nie mogę tego wziąć jak będę w pracy, bo nie umiem wyraźnie mówić...
Aaa i zrobił mi usg, ale nie było widać zarodka, tylko jest ciałko żółte... następna wizyta 10 czerwca, ale już zapowiedziałam ze jak nie wytrzymam to przyjdę wcześniej ;)
Ja tez postanowiłam iść naprzód malutkimi kroczkami.. teraz czekam na piątek na kolejna betę:) później byle do wizyty
 
Dziewczyny dzisiaj beta 128 ;)
Gin kazał odstawić acard i bić tylko heparynę. Chcial mi przepisać duphaston ale ja (głupia) nalegałam na luteinę- bo myślałam ze skoro biorę clexane a nie neoparin, to trochę chociaż „oszczędzę” na progesteronie, ale i tak dupa bo kazał brać 3x2 i na to samo praktycznie cenowo wychodzi. A ślęczę z tymi tabletkami już dobre 40 min pod językiem !:dry: U was tez tak długo schodzi ?? Przecież nie mogę tego wziąć jak będę w pracy, bo nie umiem wyraźnie mówić...
Aaa i zrobił mi usg, ale nie było widać zarodka, tylko jest ciałko żółte... następna wizyta 10 czerwca, ale już zapowiedziałam ze jak nie wytrzymam to przyjdę wcześniej ;)
Ja tez postanowiłam iść naprzód malutkimi kroczkami.. teraz czekam na piątek na kolejna betę:) później byle do wizyty
Super wieści!! U mnie 14tc i dalej z luteiną. Więc lepiej się przyzwyczaj [emoji1787] Po jakimś czasie będziesz potrafiła z nią mówić [emoji4]
 
Dziewczyny dzisiaj beta 128 ;)
Gin kazał odstawić acard i bić tylko heparynę. Chcial mi przepisać duphaston ale ja (głupia) nalegałam na luteinę- bo myślałam ze skoro biorę clexane a nie neoparin, to trochę chociaż „oszczędzę” na progesteronie, ale i tak dupa bo kazał brać 3x2 i na to samo praktycznie cenowo wychodzi. A ślęczę z tymi tabletkami już dobre 40 min pod językiem !:dry: U was tez tak długo schodzi ?? Przecież nie mogę tego wziąć jak będę w pracy, bo nie umiem wyraźnie mówić...
Aaa i zrobił mi usg, ale nie było widać zarodka, tylko jest ciałko żółte... następna wizyta 10 czerwca, ale już zapowiedziałam ze jak nie wytrzymam to przyjdę wcześniej ;)
Ja tez postanowiłam iść naprzód malutkimi kroczkami.. teraz czekam na piątek na kolejna betę:) później byle do wizyty
Bardzo się cieszę! Trzymam mocno kciuki za Ciebie :*
 
Ja duphaston też brałam 3*1 i luteina 2*1 ale na szczęście dopochwowo , po tych pod język było mi niedobrze bleeee , Coco będzie dobrze tylko oszczędzaj się , mi lekarz od razu kazał na l4 iść ze względu na rodzaj mojej pracy ( listonosz) :)
 
reklama
@coco07 super ❤️ trzymam kciuki teraz za super przyrost i za serduszko i tak do końca ❤️❤️❤️ dziękuję za tą stronę wiele rzeczy tam znalazłam i jutro złożę sobie zamówienie :) widzę, zs Twój lekarz też nie jest za acardem na początku, jaką masz dawkę clexanu?
 
Do góry