reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@Takaja123 ale przyznaje ze jak w szpitalu pielęgniarki robiły mi zastrzyki z fraxi, to ciach - wbite i szybko wpuszczone ;) ale miałam wrażenie że fraxi ma dwa razy cieńsza igle niż neoparin ;)
 
reklama
@roki_1991 ja wtedy robiłam clexane i było w porządku tylko jeden ten zastrzyk co mąż robił powoli to zrobił się siniak i bolało. Teraz mam neoparin i jeszcze jeden clexane. Zobaczę czy jest różnica :)
 
W końcu się doczekałam na wieści od @Oczekujaca123
Bardzo się cieszę, ze wszystko się dobrze układa i maluszki dalej siedzą w brzuszku. [emoji173]️Mocno Wam kibicuje i denerwowałam się, ze tak długo milczysz..

Co do braku akcji serca u zarodka, pierwsze badanie miałam jakoś w 4 tc, nawet jaja płodowego nie było widać. W 6tc coś się działo, serca brak.
Tydzień później już pięknie biło serduszko, okazało się, ze ciąża młodsza o tydzień, w tym niby 7t3d ciąża miała 6t2d.
Także ja bym poczekała jeszcze z wyrokowaniem, bo różnie to bywa naprawdę. Mocno trzymam kciuki za Was dziewczyny.

Co do heparyny i acardu, to acard kazano mi brać od razu jak nie dostałam @ i test wyszedł pozytywny.
Fraxy dostałam dopiero jak się uwidoczniło serduszko.
I tylko do 14 tc brałam acard.

Spokojnego wieczoru:*
 
W końcu się doczekałam na wieści od @Oczekujaca123
Bardzo się cieszę, ze wszystko się dobrze układa i maluszki dalej siedzą w brzuszku. [emoji173]️Mocno Wam kibicuje i denerwowałam się, ze tak długo milczysz..

Co do braku akcji serca u zarodka, pierwsze badanie miałam jakoś w 4 tc, nawet jaja płodowego nie było widać. W 6tc coś się działo, serca brak.
Tydzień później już pięknie biło serduszko, okazało się, ze ciąża młodsza o tydzień, w tym niby 7t3d ciąża miała 6t2d.
Także ja bym poczekała jeszcze z wyrokowaniem, bo różnie to bywa naprawdę. Mocno trzymam kciuki za Was dziewczyny.

Co do heparyny i acardu, to acard kazano mi brać od razu jak nie dostałam @ i test wyszedł pozytywny.
Fraxy dostałam dopiero jak się uwidoczniło serduszko.
I tylko do 14 tc brałam acard.

Spokojnego wieczoru:*
Pamiętasz może jakiej wielkości zarodek miałaś w 6tc? Wszystko się dobrze skończyło? Dla lekarza to było normalne, ze nie ma akcji serca na tym etapie?
 
Pamiętasz może jakiej wielkości zarodek miałaś w 6tc? Wszystko się dobrze skończyło? Dla lekarza to było normalne, ze nie ma akcji serca na tym etapie?
Kochana ja mam chyba zdjęcie z USG własnie z okolic 6tygodnia to jutro Ci mogę sprawdzić wielkość zarodka w domu i napiszę bo dopiero jutro przed południem będę w domu
 
Z tego co czytam to ważna jest wielkość pęcherzyka ciazowego. Nawet jak nie widac zarodka A jest mniejszy niż 25 mm na przełomie 6/7 tv to jest jeszcze szansa. Ja w 6t3 mam 30 mm pęcherzyk i prawie żadnych szans. Także jest wiele czynników;)
 
Z tego co czytam to ważna jest wielkość pęcherzyka ciazowego. Nawet jak nie widac zarodka A jest mniejszy niż 25 mm na przełomie 6/7 tv to jest jeszcze szansa. Ja w 6t3 mam 30 mm pęcherzyk i prawie żadnych szans. Także jest wiele czynników;)
Uuu to mój pęcherzyk ma chyba 15mm tylko ;/ i lekarz właśnie mówił, ze mały jest
 
Witam wszystkich!! ;)
Mam na imie Asia mam 29lat tzn w lipcu skończę ;) mieszkam w UK.
Bylam na tym forum rok temu ale niestety poronilam i psychicznie nie dalam rady wiec odpuscilam wszystko co zwiazane z ciąża itp.
Mianowicie teraz 1 miesiac starania w niedziele podobno z mojego kalendarzyka byla owulacja ale staramy sie od piereszego dnia po skonczonej miesiaczce czyli od 09.05 do dzis ;) mam syna 8 letniego ciaza książkowa:) urodzony w pazdzierniku 2011r , 2018r kwiecień poronienie 6tydz, a teraz starania oby sie udalo na prawdę wzięłam sie za siebie rzucilam papierosy, dobre i zdrowe odzywianie w sumie na tym pkt mam bzika i superfood wszystko co zielone czy w proszku czy w jedzeniu bo to zdrowe ;) dodatkowo pregnacare dla niej i dla niego
Mojego M tez pase wszystkim co zdrowe;)
Pozdrawiam was wszystkie! Xxx
 
Ostatnia edycja:
Dziękuję dziewczyny! Sama nie wierzę, że tak daleko zaszłam [emoji173]

@Takaja123 ja brałam od początku z przerwami bo plamilam, ale moja gin mówiła, że od 16tc to już na 100% muszę brać. Potem się porobiło jak się porobiło i że było za duże ryzyko porodu to od 24tc nie biorę, ale mam dużą dawkę heparyne


@justyndziuk nawet nie zauważyłam, że mnie z forum wypisalo i powiadomienia nie przychodzą. Myślałam, że tu taka cisza. Hehe :D
 
reklama
@coco07 przemywaj octeniseptem przed zrobieniem i radzę robić szybko czyli wklucie i szybko wstrzyknac i wyjąć bo mi jak mąż robił to powoli powoli i raz ze bardziej bolało dwa że siniak był okropny. Najlepiej rób w pozycji siedzącej złap skórę i wkluj się :)

No mąż mi właśnie robił powolutku, zanim to wbił, zanim wpuścił płyn itd minęła wieczność. Teraz chce właśnie spróbować na siedząco i szybko ;) a przemywałam wacikiem ze spirytusem salicylowym ...

@Lu_cy Wlasnie uciskalam i masowalam kilka minut ☺

@mohaaa Ja wczoraj wyszperalam stare zdjęcia z usg i chciałam ci sprawdzić jaka wielkość, ale u mnie nic takiego nie pisze :( mogę ci zrobić zdjęcie jeśli chcesz ... pisze na pewno ze pierwsze usg było w 4t6d i wyedy był sam pecherzyk, a drugie w 6t6d i wtedy było już serduszko ...

Właśnie wróciłam z bety i czekam z niecierpliwością na wyniki :unsure: Ale wydaje mi się ze dziś test wyszedł już mocniej (a i tak popełniłam błąd bo tak mi się chciało siku ze nie doczytałam ze trzeba trzymać pod strumieniem 10 sek a ja się bałam ze go zaleje i trzymałam z 3 sekundy..
 

Załączniki

  • 754D31D9-8FDC-4E7C-8BF2-3CDCA76994FD.jpeg
    754D31D9-8FDC-4E7C-8BF2-3CDCA76994FD.jpeg
    513,9 KB · Wyświetleń: 85
Ostatnia edycja:
Do góry