reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Hej dziewczyny, pozwoliłam sobie dołączyć. Mam 28 lat, w styczniu w pierwszym cyklu starań zaszłam w 1 ciąże, niestety od samego początku miałam plamienia, skończyło się poronieniem pustego jaja i łyżeczkowaniem w 10tc. Miesiąc później dostałam miesiączkę i byłam na wizycie kontrolnej u gin. Podczas wizyty gin powiedział, ze nie musimy czekać 3 miesięcy jak to zazwyczaj zalecają lekarze, ale błona jest nierówna albo cienka (nie pamietam dokładnie) i raczej się nie uda. Ale się udało, ujrzałam znów 2 kreski na teście. We wtorek byłam zrobić beta hcg, która była na poziomie 1815, a po 48h wzrosła o 52% (wydaje mi się, ze za mało?). Wszystko było ok, ale wczoraj zauważyłam śluz koloru beżowego na bieliźnie, a dziś kilkukrotnie ujrzałam na papierze brązowe plamienie. Aktualnie 5t4d. Do gin chciałam iść 7t0d, ale zmartwiło mnie to plamienie i ide we wtorek, do będzie 6t0d. Czy powinnam się martwić? Zastanawia mnie niski przyrost beta hcg oraz to o czym mówił gin, ze endometrium jest cienkie... strasznie boje się powtórki z „rozrywki” i kolejnego pustego jaja i poronienia :(
Witaj. Zrób tak jak radzą dziewczyny - włącz już luteine, bo ona może tylko pomoc a na pewno nie zaszkodzi :) jeśli nigdy nie robiłaś badania progesteronu a masz je plamienia w drugiej fazie cyklu to może być właśnie niski progesteron.

Dziewczyny mam dziwne pytanie. Malyscie kiedykolwiek uczucie w naprawdę wczesnej ciąży ze czujecie nie wiem jak to nazwać tetno w brzuchu. Od jakiegoś 5tc tak czulam i teraz jak już ciąża obumarla dalej głównie rano i wieczorami mam takie uczucie. Moze sobie wmawiam. Nie wiem co o tym myśleć. Może w tej ciąży zwariowałam :/
Ja miałam jakie pulsowanie w pachwinach ale chyba troszkę później. Kojarzy mi się 7-8tc
 
Hej dziewczyny. Dziś mi się pogorszyło, bo miałam jasna krew na papierze po siusianiu :( przyjechałam właśnie do szpitala i czekam na swoją kolej :(
 
Jestem już po. Pęcherzyk 7 mm, nic więcej na razie nie widać. Pociesza mnie fakt, ze to nie ciąża pozamaciczna. Ciąża jest młodsza o tydzień niż wynika z miesiączki (myślałam, ze skoro owu była przynajmniej 2 dni wcześniej niż powinna, to by oznaczało, ze ciaza jest starsza? Nie rozumiem tego). Dostałam luteinę i duphaston. Za 3-4 mam sprawdzić beta hcg, a do swojego lekarza pójdę tak jak byłam umówiona na 21.05, chyba ze plamienie będzie mocniejsze, to wcześniej. Pytałam czy może być znów puste jajo, to lekarz powiedział, ze nigdy nie można tego wykluczyć, ale zdarza się to bardzo rzadko. Powiedziałam mu tez, ze od kilku lat mam problem z płomieniami przed miesiączka w każdym cyklu, był zdziwiony, ze żaden z lekarzy, u których byłam, nie widział w tym problemu i nie włączył leczenia, bo prawdopodobnie mam niski progesteron. A ze odpowiada on za zajście w ciąże i jej utrzymanie, to tym bardziej... trochę się uspokoiłam, ale i tak miałam nadzieje, ze będzie zarodek. Przy ilu mm pęcherzyka widziano u Was zarodek?
 
@mohaaa może warto zmienić lekarza na tego, który teraz się Tobą zajął,? Widać, że zna się na rzeczy. Trzymam kciuki żeby był ładny przyrost bety. Dużo odpoczywaj i nie stresuj się. Ściskam ❤️
 
Dziewczyny A mam pytanie jeśli nie mam plamien parę dni przed miesiączka ani w środku cyklu to oznacza że progesteron mam w normie czy to nie jest powiedziane?
 
reklama
Do góry