reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Beta dziś wyszła 82
@Charlotte21 szukam i nie odpuszcze. Chcę zajść i szczęśliwie donosic. Mąż w środę na wizytę u urologa może on powie coś więcej. Teraz biorę dopochwowo leki więc na wymaz pójdę dopiero jak skończę. Kochana ja mam nadzieję, że teraz to będzie szczęśliwy czas u Ciebie i nudne 9 miesięcy. Mocno trzymam kciuki i kibicuje.

@Mustbe powtarzalas betę? Pęcherzyk jest widoczny przy becie 1000, a nawet więcej.
 
reklama
Udało się nam zajsc po pierwszej iui, beta doszła do koło 320, lecz w 3 tyg po zabiegu zaczęło się plamienie. Dziś na usg nie bylo widac pęcherzyka więc to ciąża biochemiczna
Bardzo mi przykro. :( bardzo. Wiem jak bardzo boli. Czyli był to około 6tc? tyle nadzeji i potem taki cios. Barfzo sie tez teho boje. Biochemicznej, pustego jaja plodowego i poronienia....chyba jak każda z nas. I ja zamiast cieszyć się z dwóch kresek to przeżywam koszmar emocjonalny.
 
A jeśli chodzi o prolaktyne to nie wiesiolek tylko castagnus powoduje obniżenie prolaktyny i castagnusa też nie można brać w czasie ciąży. Jest to też napisane w ulotce
Jestem dosyć pewna że na forum przeczytałam, że Oeparol postawiony z dnia na dzień powoduje skoki prolaktyny. Ale staram się na to spojrzeć szerzej. Bo wiele jest leków które nie są wskazane w ciązy bezproblemowe a wiele leków nadal się zarzywa prowadząc ciaze ryzyka. Np. Tarczyca. Normalnie przy wyniku 4.8 kiedy nie starałam się o dziecko nikt mi leków nie przepisał. A teraz każdy leki daje abym miała tsh koło 1.5 ... więc faktycznie równie bywa. Ale bardzo Ci dziękuję za ta informację. Leku nie znam ale warto mieć to w pamieci :)
 
Też to przechodzilas? Ale rozumiem że teraz jesteś już w ciąży? Który tydzień?
Wiesz dla mnie najgorsze było te kilka ostatnich dni gdy plamilam i czekałam na wizytę. Ta niepewnosc, ciągle szukanie inf w internecie, nie spałam po nocach i człowiek ciągle się nakręca. Teraz jak już wiem na czym stoję jest lżej, to przykre, ale nie poddajemy się i chcemy działać dalej
Bardzo mi przykro. :( bardzo. Wiem jak bardzo boli. Czyli był to około 6tc? tyle nadzeji i potem taki cios. Barfzo sie tez teho boje. Biochemicznej, pustego jaja plodowego i poronienia....chyba jak każda z nas. I ja zamiast cieszyć się z dwóch kresek to przeżywam koszmar emocjonalny.
 
@Charlotte21 kochana leczenie trwało aż 6tyg? Twój mąż wtedy też się badał czy dostaliście oboje antybiotyk na podstawie tego wyniku? Powiesz mi jeszcze jakie badania robiłaś po poronieniu? Zastanawiam się czy nie zrobić jeszcze jakiś badań na wszelki wypadek.


@Mustbe dzięki dziewczynom stanęłam na nogi po poronieniu. Było mi bardzo ciężko ale tu otrzymałam dużo ciepłych słów, wsparcie i wiele rad za co jestem bardzo wdzięczna :)
 
Jestem dosyć pewna że na forum przeczytałam, że Oeparol postawiony z dnia na dzień powoduje skoki prolaktyny. Ale staram się na to spojrzeć szerzej. Bo wiele jest leków które nie są wskazane w ciązy bezproblemowe a wiele leków nadal się zarzywa prowadząc ciaze ryzyka. Np. Tarczyca. Normalnie przy wyniku 4.8 kiedy nie starałam się o dziecko nikt mi leków nie przepisał. A teraz każdy leki daje abym miała tsh koło 1.5 ... więc faktycznie równie bywa. Ale bardzo Ci dziękuję za ta informację. Leku nie znam ale warto mieć to w pamieci :)
Jeżeli chodzi o TSH I prolaktyne to muszą być wyniki że tak powiem wzorowe żeby zajść w ciążę i ja później utrzymać i warto zbadan progesteron lh fsh to też jest bardzo ważne. Najlepiej jeśli masz możliwość zadz w poniedziałek do gin i zapytaj czy możesz odstawić ten lek oeparol. Ale pierwsze słyszę żeby wiesiolek działał na prolaktyne. On działa na skórę włosy paznokcie pozytywnie wpływa również na śluz płodny dlatego w II fazie trzeba to odstawić jeśli chce się uniknąć poronienia przez wiesiolka. Mi Endo też powiedział że najlepiej do zajścia w ciążę wynik TSH mieć 1.0-1.5 ale jak będzie ponad 1.5 A mniej niż 2.0 to jest ok A prolaktyna musi być że tak powiem wzorowa.
 
@młoda1994 co znaczy WZOROWA prolaktyna? Mi wyszła 8,1 w 2dc ginka mówiła, że jest ok.
TSH tak jak pisałam wcześniej jest bezpieczne do 2,4. Zaszłam w ciążę przy wyniku 2,1.
A ten wiesiołek to jakieś cuda opowiadacie, że niby ma wpływ na prolaktyne. Pierwsze o tym słyszę, a stosowałam go prawie 10 lat temu przed pierwszą ciążą.
 
reklama
@młoda1994 co znaczy WZOROWA prolaktyna? Mi wyszła 8,1 w 2dc ginka mówiła, że jest ok.
TSH tak jak pisałam wcześniej jest bezpieczne do 2,4. Zaszłam w ciążę przy wyniku 2,1.
A ten wiesiołek to jakieś cuda opowiadacie, że niby ma wpływ na prolaktyne. Pierwsze o tym słyszę, a stosowałam go prawie 10 lat temu przed pierwszą ciążą.
Chodzi mi o to, że prolaktyna nie może być nawet w górnej granicy normy A tym bardziej po wyżej normy bo strasznie uniemożliwia zajście w ciążę A jak się już zajdzie to można ja szybko stracić. A jeżeli chodzi o wiesiolek to ja nigdzie nie napisałam że ma wpływ na prolaktyne. Dodałam że castagnus ma wpływ na obniżenie prolaktyny i że wiesiolka nie wolno stosować w czasie ciąży oraz pod czas karmienia piersią.
 
Do góry