reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dziewczyny mam do was pytanie. Mam już skierowania moje i męża do poradni genetycznej, udało mi się zapisać na 20.05. chodzi mi o badanie kariotypow na NFZ (dwa poronienia). Czy jest szansa że genetyk oprócz kariotypow da mi coś jeszcze na NFZ czy lepiej zrobić wcześniej na własną rękę już badania genetyczne ??(zamierzam zrobić Leiden, MTHFR, PAI, gen protrombiny.
Ja bym się wstrzymała, może jak poprosisz to dostaniesz skierowanie. I nie ma sensu badać pojedynczych rzeczy, lepiej zrobić ten pakiet po poronieniu z testdna - trombofilia wrodzona. Tam masz 6 mutacji, za 330zl. A jak zaczniesz badać pojedynczo to wyjdzie Ci sporo drożej.
 
reklama
Hej Kochane mam problem [emoji3525]
W 7tc dostałam luteinę podjęzykową 3x2 z powodu krwiaka. Drugi lekarz w ogóle mi o tym krwiaku nie powiedział? I nic nie przepisał. Biorę już prawie 3tyg, kończę 10tc, wizytę mam jutro wieczorem a zostały 4 tabletki [emoji33][emoji33][emoji33] Brakuje mi 6... Co mam zrobić? Przerwać po południu? Czy jakoś podzielić te dawki? Czy to mi zaszkodzi jak przerwę?
Od wczoraj mam mega stres jak się zorientowałam... [emoji24]
W takich przypadkach zawsze idę do rodzinnego i nigdy nie miałam problemu żeby dostać receptę. Mimo że nie mam żadnego zaświadczenie od ginekologa
 
@roki_1991 Gratulacje!!! Nie pamiętam kiedy, ale po którymś porodzie ktoś mi powiedział, że dzieci dopiero po około tygodniu po porodzie pokazują swój charakterek. A przez te pierwsze dni dają odpocząć mamie. Jak wspominam swoje porody, to jest w tym trochę prawdy.
@cukier.wanilinowy I Tobie również gratuluję! To Ci okruszek wyszedł z brzuszka. Ale raz-dwa go tam dokarmię, że szybciutko nadrobi.
@kb.karola90 Prawda jest taka, że skoro wlazł do brzucha, to i wyleźć musi. Zwiększona wydzielina jest zwiastunem zbliżającego się porodu, także kto wie co się dziś w nocy wydarzy ;-)
 
@roki_1991 Gratulacje!!! Nie pamiętam kiedy, ale po którymś porodzie ktoś mi powiedział, że dzieci dopiero po około tygodniu po porodzie pokazują swój charakterek. A przez te pierwsze dni dają odpocząć mamie. Jak wspominam swoje porody, to jest w tym trochę prawdy.
@cukier.wanilinowy I Tobie również gratuluję! To Ci okruszek wyszedł z brzuszka. Ale raz-dwa go tam dokarmię, że szybciutko nadrobi.
@kb.karola90 Prawda jest taka, że skoro wlazł do brzucha, to i wyleźć musi. Zwiększona wydzielina jest zwiastunem zbliżającego się porodu, także kto wie co się dziś w nocy wydarzy ;-)
Tak mnie moja mama wkurzyła że jak nie zacznę dzisiaj rodzic to się naprawdę zdziwie!!!
 
@kb.karola90 spokojnie kochana nie denerwuj się ❤ czyżby kolejna niezapowiedziana wizyta? :)
Powiedziałam jej ze w środę idę do szpitala (chociaż idę w poniedziałek). No ale zorientowała się że coś dziwnie bo w środę jest 1.05 no i tak mnie tym zaskoczyła że się wygadalam że jednak idę w poniedziałek...no i już wszyscy dzwonią z genialnym radami co mam zrobić żeby urodzić przed poniedziałkiem...no bo ona oczywiście już wszystkich poinformowała...no i ona znowu nie rozumie o co mi chodzi...ja pier..le oszaleje. No i oczywiście wypomniala mi to że ostatnio nie chciałam żeby przyjechali. Jebłam słuchawka i mam jej dość!!!
 
Hej dziewczyny co was słychać?
@Takaja123 dalej się starasz?
@Dzoana88 i @Jivka wy też dalej czy już?
@Oczekujaca123 @kb.karola90 @roki_1991 @Lu_cy już bliżej porodu czy już są na świecie małe istotki?
Ja dalej staram się o maleństwo. Na obecną chwilę miałam luty i marzec bez monitoringu i żadnych stymulacji. Kwiecień miał być tym miesiącem próbnym ale moja @ prawie jej nie było bo tylko 4 dni i plamienia brązowe. Dzisiaj miałam mieć zastrzyk ale tylko pojechałam na kontrolę i endometrium 6.1 i pęcherzyków sporo na jajnikach. Wizyta kolejna pod koniec maja jak pojawi się normalna miesiączka albo i się ie pojawi bo jajniki na tym cyklu kwietniowym są bardzo słabe.
Mój termin porodu który miał być zbliża się szybko bo 15 maja. Ale cóż nie udało mi się zajść i obawiam się że będzie coraz gorzej.
 
@gigi_ myślałam ostatnio o Tobie [emoji16] Maz wrócił że wrociliscie do starań?
U mnie już 10tc [emoji3590] Jutro mam wizytę więc trzymajcie kciuki [emoji110]
Pozytywny test wyszedł w czwartek, a kilka dni później był mój termin porodu... Trzeba wierzyć [emoji3590]
 
reklama
@kb.karola90 ehhh te mamy. Nie denerwuj się. Musisz z nią porozmawiać na spokojnie i wyjaśnić o co chodzi.

@gigi_ witaj kochana dawno Cię tu nie było, a nawet dziś myślałam co tam u Ciebie :) u mnie niekończące się starania. 29.04 idę na wizytę i skorzystam z monitoringu i może coś podzialamy. U nas te starania ciężko idą bo nie wtedy kiedy trzeba :)
 
Do góry