reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
@Takaja123 Super! Trzymam kciuki za właściwy przyrost bety! Twoje pytanie dotyczy chyba takiego dobrowolnego ubezpieczenia w jakiejś firmie?? Coś typu Luxmed? To tam to z automatu na pewno nie idzie, chyba że to Twój pracodawca zapewnia to ubezpieczenie i takie dane przekazuje dalej.

@kb.karola90 Jeszcze tylko miesiąc i będzie idealnie. Taki mały, a już tak straszy matkę. Co to będzie jak dorośnie?
 
@Takaja123 Super! Trzymam kciuki za właściwy przyrost bety! Twoje pytanie dotyczy chyba takiego dobrowolnego ubezpieczenia w jakiejś firmie?? Coś typu Luxmed? To tam to z automatu na pewno nie idzie, chyba że to Twój pracodawca zapewnia to ubezpieczenie i takie dane przekazuje dalej.

@kb.karola90 Jeszcze tylko miesiąc i będzie idealnie. Taki mały, a już tak straszy matkę. Co to będzie jak dorośnie?
Jak on dorośnie to ja już do tego czasu osiwieje i zwariuje :D ale dzisiaj się umówiliśmy ze spoko rozumiem ze chciał przeprowadzić próbę generalną, ale teraz to już czekamy na moment ściągnięcia szwu i wtedy Antek odrazu wychodzi :) także dogadani jesteśmy. Kartą przetargową były lody z McDonalda :D
 
@Loli05 zastrzyki na krzepliwość krwi. Robi się badania dna jakie ma się mutacje. Ja nie mam badań , bo one i tak nie zmieniają u mnie nic więc żelazny zestaw i do boju.
@Takaja123 , zastrzyki nie takie straszne , ja jeszcze je daje do góry igła wypuszczam powietrze. Jak się wbije i już czuję że to nie to miejsce to wyciągam igłę i robię w innym miejscu. Czasem jak trafisz na naczynko to poleci krew, ale nie dużo. Dasz radę, jak ja dałam to każdy może. A studiowałam nawet pielęgniarstwo, ale boje się zastrzyków komuś i sobie robić, więc odpuściłam po 1roku.
A co z moją @? Hmmm jutro będzie mój 30dzien cyklu , nigdy takich nie miałam , a testy uparcie pokazują jedną kreskę. A te co robię pokazywały już 10dpo. Więc robię mi nadziei ta małpa wredna. I jak głupia milionowy raz czytam o objawach ciąży. Z cyklu swędzi mnie lewa noga, czy to ciąża? ;)
 
@witch84 chodzi dokładnie o KRUS, który opłacam sama i tam mam ubezpieczenie zdrowotne i emerytalne. I nie wiem jak tam to wygląda.

@Star może jednak coś za kilka dni test pokaże :) u mnie wyszła dziś bladziutka kreska, a dokładnie tydzień temu biel. Objawów zero. Tylko siku częściej chodzę ale to i na @ tak mam więc nie brałam tego pod uwagę :) W pierwszej ciąży też miałaś taki żelazny zestaw?
 
@takaja123 ja dziś 6+6 i już obgryzam paznokcie z nerwów, bo ostatnio zatrzymałam się jakoś na 7+1 :/ w środę znów wizyta, muszę podgladnąć, bo zwariuję. Ale robię 10 oddechów i staram się myśleć pozytywnie [emoji4]

Trzymam kciuki żeby beta rosła, na spokokojnie, pamiętaj, że tylko spokój może nas uratować [emoji6]
 
@Lu_cy dziękuję za podpowiedź jutro będę probowac sama kłuć się :) jestem po jednym zastrzyku i niestety odczuwam. Pewnie w tej sprawie będę pisać jeszcze nie raz do Was :) kiedy najlepiej robić zastrzyki?

Dziewczyny jeszcze mam pytanie jak jest z L4 idzie od razu droga elektroniczna do ubezpieczyciela czy muszę osobiście? Ja jutro chce już poprosić bo na wypadek ciąży jestem zwolniona z opłat za ubezpieczenie więc warto skorzystać,a teraz już będzie dobrze i nie będę zwlekać.

To idzie z automatu do pracodawcy i do ZUSu. Nie mam pojęcia jak jest z krusem, ale musiałabyś popatrzeć jak lekarz wystawia ci to l4, to tam jest zaznaczone gdzie można wysłać. Jeśli pracujesz np w dwóch firmach to możesz obie zaznaczyć. Obawiam się że krusu może nie być
 
To idzie z automatu do pracodawcy i do ZUSu. Nie mam pojęcia jak jest z krusem, ale musiałabyś popatrzeć jak lekarz wystawia ci to l4, to tam jest zaznaczone gdzie można wysłać. Jeśli pracujesz np w dwóch firmach to możesz obie zaznaczyć. Obawiam się że krusu może nie być
Jest ZUS i krus bo babka się mnie zawsze pyta gdzie jestem ubezpieczona
 
reklama
Do góry