reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Dokładnie tak jak ktoś wcześniej pisał, zależy z czego składa się Twoja wypłata. Podejrzewam że masz podstawę i premię, która się niestety nie sumuje do L4. Albo tak jak u mnie są dwa rodzaje premii- ta z wyników się wlicza, a taka dodatkowa się nie wlicza.
Tzn, ze każda firma ma swoje zasady?
Ja balam sie ile bede dostawala jak byłam w ciazy z Frankiem , a tu szok. Wliczyli mi premie - na dzien pracownika socjalnego, wliczyli wszystkie dodatki za nocki ktore wypracowałam, dodatki socjalne na swieta i trzynastke. No wiec wydaje mi sie , ze nie ma znaczenia czy premia czy nie. To twoj dochod z ostatniego roku i tyle powinno sie dostawac.
 
reklama
Tzn, ze każda firma ma swoje zasady?
Ja balam sie ile bede dostawala jak byłam w ciazy z Frankiem , a tu szok. Wliczyli mi premie - na dzien pracownika socjalnego, wliczyli wszystkie dodatki za nocki ktore wypracowałam, dodatki socjalne na swieta i trzynastke. No wiec wydaje mi sie , ze nie ma znaczenia czy premia czy nie. To twoj dochod z ostatniego roku i tyle powinno sie dostawac.
Powiem Ci że nie wiem od czego to zależy. U nas jest mnóstwo ciąż w biurze cały czas stąd wiem jak to się liczy. I tyle co wyliczyłam (bez tych premii dodatkowych) tyle dostaję. Nam tłumaczyła kadrowa że te premie z wyników się liczą bo np. jak idę na L4 to mi ją proporcjonalnie obcinają za dni nieobecności... Co też jest wkurzające bo za 3dni nieobecności jestem ok. 200zł do tyłu (a L4 z przedszkolakiem to norma...)
 
Powiem Ci że nie wiem od czego to zależy. U nas jest mnóstwo ciąż w biurze cały czas stąd wiem jak to się liczy. I tyle co wyliczyłam (bez tych premii dodatkowych) tyle dostaję. Nam tłumaczyła kadrowa że te premie z wyników się liczą bo np. jak idę na L4 to mi ją proporcjonalnie obcinają za dni nieobecności... Co też jest wkurzające bo za 3dni nieobecności jestem ok. 200zł do tyłu (a L4 z przedszkolakiem to norma...)
Hmm no to nie wiem myslalam , ze sa odgorne zasady. Ja pracuje w firmie panstwowej wiec wydawalo sie , ze tak jak oni liczą tak z zalozenia jest wg prawa.
Tym bardziej, ze nawet teraz wrzesien pazdziernik listopad przy 80% dostalam tyle ile wynosila moja pensja bedac w pracy.... a chyba nawet 20zl wiecej...
Ale jak widac kazda firma sobie ustala..
 
Dokładnie tak jak ktoś wcześniej pisał, zależy z czego składa się Twoja wypłata. Podejrzewam że masz podstawę i premię, która się niestety nie sumuje do L4. Albo tak jak u mnie są dwa rodzaje premii- ta z wyników się wlicza, a taka dodatkowa się nie wlicza.

Bo przepisy mówią tak, że jeżeli pracownik będąc na l4 zachowuje pełne prawo do premii którą dostaje, to nie liczy się ona do podstawy, bo powinna być normalnie wypłacona. Jeśli jednak jest jak mówisz że idziesz na l4 i tracisz cześć albo całość premii, to wtedy musi się ona wliczac do podstawy. Tak mówią ogólne ustawy. I teraz tak. Pracodawca może ustalić swoje zasady. Natomiast nie mogą być one gorsze niż przewidują to ustawy krajowe. I dlatego mam zamiar się dowiedzieć o co tu chodzi i czy mają prawo tej premii nie liczyć
 
Bo przepisy mówią tak, że jeżeli pracownik będąc na l4 zachowuje pełne prawo do premii którą dostaje, to nie liczy się ona do podstawy, bo powinna być normalnie wypłacona. Jeśli jednak jest jak mówisz że idziesz na l4 i tracisz cześć albo całość premii, to wtedy musi się ona wliczac do podstawy. Tak mówią ogólne ustawy. I teraz tak. Pracodawca może ustalić swoje zasady. Natomiast nie mogą być one gorsze niż przewidują to ustawy krajowe. I dlatego mam zamiar się dowiedzieć o co tu chodzi i czy mają prawo tej premii nie liczyć
Ooo ładnie napisałaś to o co chodzi :)
 
Hmm no to nie wiem myslalam , ze sa odgorne zasady. Ja pracuje w firmie panstwowej wiec wydawalo sie , ze tak jak oni liczą tak z zalozenia jest wg prawa.
Tym bardziej, ze nawet teraz wrzesien pazdziernik listopad przy 80% dostalam tyle ile wynosila moja pensja bedac w pracy.... a chyba nawet 20zl wiecej...
Ale jak widac kazda firma sobie ustala..
Też pracuje w państwówce [emoji85][emoji86][emoji87] pensje mam taka jakby bez potrącenia żadnych składek(oprócz ubezpieczenia pzu). Nie ukrywam że bardzo mi odpowiada jej wysokość. Wiadomo że premii nie dostanę bo u nas jak ktoś jest na L4 to nie dostaje. No i wysokość wyliczona na podstawie ostatnich 12 miesięcy.
 
Dziewcxyny mam do Was pytanie jesten teraz w 21dc brakuje mi 10dni do spodziewanej @ teoretycznie owu już powinnam mieć ale mam wrażenie, że teraz dopiero mam. Czy to może być tak późna owu czy już bardziej na okres ten śluz? Bo już piersi w sobotę miałam obolałe takie właśnie na @. Możliwe jest, że to wszystko tak się opoznilo? Już zglupialam. Miałam ostatni pasek owu i wyszły mi dwie kreski w piątek.
 
@Takaja123 Niestety tylko monitoring cyklu dałby Ci pewną odpowiedź. Nie wiem jak długo obserwujesz swój cykl, bo tak naprawdę wszystko jest możliwe.

Zgodnie z przepisami w podstawie wymiaru zasiłków nie uwzględnia się:
- wynagrodzenia nieuzależnionego od indywidualnego wkładu pracy (ale np. od wyników grupy czy całej firmy) wypłacanych niezależnie od obecności pracownika (np. jeśli sklep zarobi określoną kwotę, to każdy z jego pracowników dostanie premię)
- wynagrodzenia chorobowego wypłacanego ze środków pracodawcy
- przychodów zwolnionych ze składek
- ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy
 
Dziewczyny to juz nas 6ty dzien <3 Szymek mial 3890 i 56 cm. Byl balonik 6cm rozwarcia oxy i brak postepu porodu. Skonczylo sie cc dlatego dopiero pisze. Ale juz jestesmy w domku szczesliwi:) kciuki i buziaczki :*:*:*

Jaki Kochany.... :-* Sama słodycz....


Dziewczyny... Takie cos tylko motywuje... Jestem z Wami caly czas pomimo ze tak rzadko tu pisze... Kazdej z nas sie uda.. Trzeba w to wierzyc.. I odlozyc stres .. A najlepiej go wyrzucic...
Damy rade.. Naprawde... Ja jak narazie walcze aby wdrozyc w moje zycie diete.. Najgorzej z wyborem chleba.. ten co powinnam jesc bardzo mi nie smakuje... te razowe.. te ciemne bez dodadku pszennej maki.. najlepiej jak pszenny pełnoziarnisty.. razowe 100% pelnoziarniste itd.. a one kompletnie mi nie wchodza.. Ale musze dzialac i zadbac o zdrowko :-)
 
reklama
@Marika92 aleee boskiii:):):) a od razu mieliscie noc w nocy czy masz jakies rady jal to zmienic? Mysle o budzeniu co 3 h na karmienie chociaz teraz rano wstal i co 2h powisi i wyje cyca ale potem potrafil spac 5 h do wieczora:/ a w nocy srednio i krotko. Ale tylko raz mu tak dalismy teraz go zbudzilam po 4 h ale chyba powinnam czesciej?
 
Do góry