reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Też miałam nie pić ale skusiłam się dzisiaj na piwko i ostatnio na drinki z mężem ale od 18 grudnia koniec bo będę po więc zaczynam starania
 
Dziewczyny dostałam wyniki z trombofili wrodzonej pomożecie 20181211_214322.jpg
 

Załączniki

  • 20181211_214322.jpg
    20181211_214322.jpg
    142,6 KB · Wyświetleń: 81
Zmiana Wit na metylowe przede wszystkim kwas foliowy i te z grupy B. Czeka Cię również heparyna ale musisz skonsultować z lekarzem czy od pozytywnego testy czy od starań.

Czynnik V R2 (His1299Arg)- obecność polimorfizmu R2 w genie czynnika V zwiększa ryzyko trombofilii u osób będących nosicielami mutacji V Leiden.

- Mutacja MTHFR (C677T i A1298C) - dwie najczęściej występujące mutacje odpowiadające za łagodne hiperhomocysteinemie będące czynnikiem ryzyka miażdżycy oraz zakrzepicy żylnej i tętniczej. Mutacje w genie MTHFR przyczyniają się również do poronień nawykowych (RPL) oraz zwiększają ryzyko występowania wad cewy nerwowej u płodu.

- PAI-1 (SERPINE1) 4G/5G (Inhibitor Aktywatora Plasminogenu)- czynnik łagodnych chorób zakrzepowo-zatorowych, choroby wieńcowej i zawału mięśnia sercowego wiążący się z podwyższeniem stężenia PAI-1 w surowicy.

(opisowka dzięki której wiedziałam mniej więcej o co chodzi)

@Dagmarka1991 odstresowac też się trzeba czasami, a piwko nie zaszkodzi :)
 
Ostatnia edycja:
@roki_1991 będę trzymać kciuki jak zawsze! Może dzidzia już potrzebuje więcej miejsca i stąd ten ból. A luteina i magnez nie działają? Myślę, że nie masz czym się martwić na pewno będą dobre wieści :,*
 
@Takaja123 wizyta w czwartek więc standardowo trzęse gaciami.... Niby to połowa, ale dalej tak bardzo się boję.... :( od wczoraj boli mnie coś brzuch :(
Ela masz tych mutacji trochę ...ale tak jak dziewczyny piszą na lekach będzie ok .
Roki czujesz już ruchy . I pomyśleć że jedno już w grudniu miała bym na świecie a drugie w połowie tak jak ty . Razem miałyśmy podobny termin ..
Martakratka urodziłaś już ,?

Ja wybrałam wyniki mam zespół antyfosfolipidowy .
 
reklama
@kasiula222 ja miałabym też podobnie jak roki i Ty. Ale cóż inaczej chciał los i już staram się nie rozdrapywac tego.. A przy zespole antyfosfolipidowym jest heparyna i coś jeszcze dodatkowo? U mnie z mutacji wyszło tylko PAI i mthfr
 
Do góry