reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Przyszły mi dziś wyniki badań na Antykoagulant toczniowy i jest napisane, że "nie wykryto" to chyba dobrze :) jak na razie wszystkie badania mam dobre. Jeszcze przeciwciała antykardiolipinowe i wizyta. Czy którejś z Was udało się zrobić badania na trombofilie z NFZ? To badanie jest refundowane czy tylko prywatnie? Chciałabym jeszcze to zrobić ale jest drogie i jak na razie wstrzymam się i porozmawiam z lekarzem na wizycie.
Mi zespol antyfosfolipidowy udalo sie na NFZ x2 tzn immunolog i hematolog dali skierowania na to samo
 
reklama
Mi zespol antyfosfolipidowy udalo sie na NFZ x2 tzn immunolog i hematolog dali skierowania na to samo
Na zespół antyfosfolipidowy zrobiłam prywatnie koszt niewielki zapłaciłam za badanie 60 zł.
Natomiast pakiet trombofilii to koszt 420 zł to jest już dużo. Te wskaźniki krzepnięcia wyszły mi dobrze, a zobaczymy jak mi wyjdą te przeciwciała antykardiolipinowe. Może nic nie wyjdzie.
 
@Oczekujaca123 a długo czekałaś na wizyty na NFZ do immunolog i hematolog? Skierowanie dostałaś od ginekologa czy lekarza internisty?
A trombofilie powinno ci się udać bo to też jest na NFZ.
Trombofiliw zrobilam sama. Na tej podatawie internista wystawil skierowania do genetyka (czekalam 2tyg na termin, ale nie wiedzialam ze lepiej isc z mezem, wiec kolejne dwa potwm trwalo zanim maz mial wizyte, dostaliśmy skierowanie na kariotypy na nfz , wyniki mamy odebrac 14.11)
Do hematologa : nie umialam znalezc terminu olalam to ale pozniej zadzwonilam.do kliniki hematologii i okazalo sie, ze oni przyjmuja indywidualnie tzn wg decyzji ordynatora wysyla sie im na maila wyniki i na drugi dzien dzwonili, ze juz mam hematologa w kolejnym tyg. - to byl juz pazdziernik, bo troche zwlekalam. Wcześniej bylam prywatnie tzn w ramach pakietu luxmed ale oprocz wizyty badan nie mialam w pakiecie wiec olalam to bo mialam wizyte miec u immunologa.
Do immunologa poszlam z polecenia z forum prywatnie, tam dogadalam sie z babka ktora sama zaproppnowala ze zrobi mi zespol antyfosfolipidowy na nfz (pod koniec sierpnia) umowila mnie na polowe pazdziernika mimo ze terminy byly na grudzień/styczen.

Takze ja laczylam wizyty prywatne z nfz. Czesto tak mozna sobie przyspieszyc wizyte od razu mowiac , ze pozniej chce sie wskoczyc z nfz. Ja trafilam na super lekarzy, bo tak na dobra sprawe to mi po 1 porodzie w 23tc z powodu infekcki lub szyjki raczej nie należało sie zadne z tych badan, ale ze syn zmarl w trakcie porodu to genetyk wprost powiedziala, ze ona to wykorzytsa o udaje , ze przyczyna nieznana i moze dac kariotypy tak samo zrobil hematolog.
Mialam szczescie do lekarzy.
 
@Oczekujaca123 to masz szczęście, że trafiłaś na takich lekarzy co pomogą :) ja na swojego też nie mam co narzekać:) poczekam do wizyty i będę wiedziała co robić dalej. Może u mnie po prostu to był przypadek, że tak się stało. Jeśli zajde ponownie w ciąży na pewno będę się bardziej oszczędzać i mniej denerwować. Orientujesz się może czy w ciąży można brać sam Acard bez heparyna? Będę tez dopytać czy zaleci mi ten Acard na przyszłość bo skrzep zawsze może jakoś się wytworzyć mimo dobrych wyników. Luteine już mam przepisana. O coś jeszcze warto dopytać? Mimo dobrych wyników. A powiedz mi jak Ci wyszły te trombofilie?
 
U mnie w.miescie to ciężko się dostać do jakiego kolwiek lekarza z takich specjalistów kolejki są ogromne. Z poreszta z tych lekarz co potrzebuje do immunolog i hematolog to do Kielc muszę się wybrać bo w ostrowcu św takie za dupie że lekarzy nie ma.
 
reklama
Do góry