reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@membaris lepiej idź do lekarza z tym. Szczególnie, że mialas kleszcza. Jak zobaczyłam zdjecie od razu pomyslalam o rumieniu po kleszczu. Lepiej dmuchać na zimne i zrobić badania na borelioze. Czy dac jakiś antybiotyk. Chociaż mam nadzieję, ze to jakis niegrozny komar i niedlugo zejdzie :-)
 
reklama
@membaris no właśnie nie chciałam straszyć dlatego wypytuje bo wiesz że ja mam fobie na tym punkcie. Wyglada mi to na rumień wędrujący który pojawia się przy boreliozie. A jak miałaś kleszcza to tymbardziej to prawdopodobne. Rumień wędrujący pojawić się może na całym ciele, nie tylko w miejscu ugryzienia. Idź jutro do rodzinnego lub ginekologa po antybiotyk. Tylko kochana ja się bujam z tym w domu może pamietasz. Nie daj się zbyć. Na nfz nie potrafia zastosować odpowiedniego leczenia i jest ono za krótkie. Powinnaś przy rumieniu brac min 6tygodni 4g (4 tabletki) amoksycykliny lub azytromycyny bo jesteś w ciąży gdybyś nie była to byłaby to doksycyklina. Ty mieszkasz na Śląsku chyba tak?? Spróbuj dostać sie do dr Ponikwy w Katowicach lub dr Kozak z Zabrza ewewntualnie Trela z Dąbrowy górniczej. Moim zdaniem to nie są żarty. Z mojej wiedzy wynika że borelioza może przez łożysko przejść na dziecko więc naprawdę antybiotyk jest mniejszym złem. Nie e chcę Cię straszyć dlatego odsyłam do lekarzy ktorzy naprawdę się na tym znają i nie zbagatelizuja tematu bo rodzinny lub gin może to olac. Ale nie pozwól na to. Rumień oznacza boreliozę i nie trzeba robić dodatkowych badań. A teraz masz szansę na szybką reakcje i wybicie gada. Potem to przechodzi w fazę przewlekłą i jest nie do wyleczenia - taki przypadek niestety mam w domu. Gdyby coś służę radą i pomocą. I przepraszam jeśli Cię wystraszylam ale po prostu teraz możesz coś z tym zrobić bo potem będzie już za późno.
A i zrób sobie zdjęcie tego też jutro. Najlepiej obrysuj to dlugopisem, zrób zdjęcie i zobaczysz jutro czy wyjdzie za obrys dlugopisu. Też zrób zdjęcie. Nie daj się zbyć lekarzom nfz gdyby nie oni nie miałabym chorej osoby w domu. Jak nie dla siebie to zrób to dla córci która jest w brzusiu.
 
To faktycznie będzie lepiej jak pójdę jutro do rodzinnego, ginekologa mam w czwartek także też to pokaże. Myślałam o tym rumieniu ale nie sądziłam ze to może byc to :/
Kurczę jeszcze tego mi brakowało :|
@muza_ton ja niestety z Lubelszczyzny ale jesli sie okaże ze to rumień to będę działać zeby cos z tym zrobic :dzieki kochane za wasza szybką odpowiedź:*
 
@membaris z dwojga złego lepiej że wyszedł. U wielu osób chorych się nie pojawia wcale tylko zaczynają się objawy ze strony organizmu. Dla mnie to jest rumień, tymbardziej ze rośnie. Ważny ten obrys aby pokazać właśnie że rośnie. Rodzinni mają słaba wiedzę. Nie daj sobie wmówić że masz zrobić badania za 200zł bo to co masz na zdjęciu jest już dowodem i nie trzeba dodatkowych badań. Ale najszybciej się do rodzinnego dostaniesz. I wszystko zależy od jego wiedzy. Ja gdybym wiedziała to co teraz to na pewno inaczej bym z nimi gadała. Ale cóż, już się nie wróci. Muszę dbać i pielęgnować mojego chorego który ma to gowno już wszędzie niestety.
 
Czyli najlepiej by bylo wsiąść antybiotyk? A co zrobić jesli rodzinny sie na mnie wypnie? Niestety te doktorki u mnie bardzo sie nie przejmują :/ no z reszta okaże sie jutro :/ ale wątpię żeby cos zrobiły
 
@membaris tak antybiotyk jest konieczny teraz. No właśnie co zrobić gdy Ci go rodzina nie da?. Zdobyć go wszystkimi siłami. Iść do kilku lekarzy prywatnie nawet i pobrać recepty, do zakaznika dermatologa. A najlepiej do lekarza leczacego metodą ilads. To tak leczy tych trzech. Ja pochodzę ze Śląska to tam jestem zorientowana ale jak chcesz to spytam w stowarzyszeniu kto u Ciebie najbliżej leczy. On da Ci prawidłowe leczenie na tym etapie i napewno nie oleje. I nie będziecie się z córcia bujać z tym do końca życia. Bo to może ale nie musi na nią przejść. Są jednak badania ze tak się zdarza. Nie wiadomo jeszcze od czego to zależy.

@gosia100 u nas głównym objawem od kilku lat była senność i rozkojarzenie. Jednak po dokladce przy kolejnym ugryzieniu nie wiadomo czego zaczęła się ostra jazda bez trzymanki. Najpierw zrobiła sie ropna rana na którą lekarz nie widział potrzeby dawania antybiotyku. Po tygodniu stan przedzawałowy, ciśnienie w caly swiat, podwójne widzenie, omdlenia, kreciol w głowie, nudności i wymioty. Za jakiś czas problemy z dotychczas zdrową tarczyca, piski w uszach, bóle stawów,bóle w klatce piersiowej, wypadanie włosów, zapalenie prostaty, krew w nasieniu i jeszcze trochę innych. Ja to.mam na tym punkcie fobie. Moje dziecko jest ogladane codziennie po kapaniu i psikane odstraszaczami. Podwórko wypsikane co 4tyg. Ale to i tak nie ma na to rady, tego jest teraz tyle że nie przewidzi się. Moja bratanica złapała na Śląsku na placu zabaw położonego w samym środku blokowiska.
 
@membaris tak antybiotyk jest konieczny teraz. No właśnie co zrobić gdy Ci go rodzina nie da?. Zdobyć go wszystkimi siłami. Iść do kilku lekarzy prywatnie nawet i pobrać recepty, do zakaznika dermatologa. A najlepiej do lekarza leczacego metodą ilads. To tak leczy tych trzech. Ja pochodzę ze Śląska to tam jestem zorientowana ale jak chcesz to spytam w stowarzyszeniu kto u Ciebie najbliżej leczy. On da Ci prawidłowe leczenie na tym etapie i napewno nie oleje. I nie będziecie się z córcia bujać z tym do końca życia. Bo to może ale nie musi na nią przejść. Są jednak badania ze tak się zdarza. Nie wiadomo jeszcze od czego to zależy.

@gosia100 u nas głównym objawem od kilku lat była senność i rozkojarzenie. Jednak po dokladce przy kolejnym ugryzieniu nie wiadomo czego zaczęła się ostra jazda bez trzymanki. Najpierw zrobiła sie ropna rana na którą lekarz nie widział potrzeby dawania antybiotyku. Po tygodniu stan przedzawałowy, ciśnienie w caly swiat, podwójne widzenie, omdlenia, kreciol w głowie, nudności i wymioty. Za jakiś czas problemy z dotychczas zdrową tarczyca, piski w uszach, bóle stawów,bóle w klatce piersiowej, wypadanie włosów, zapalenie prostaty, krew w nasieniu i jeszcze trochę innych. Ja to.mam na tym punkcie fobie. Moje dziecko jest ogladane codziennie po kapaniu i psikane odstraszaczami. Podwórko wypsikane co 4tyg. Ale to i tak nie ma na to rady, tego jest teraz tyle że nie przewidzi się. Moja bratanica złapała na Śląsku na placu zabaw położonego w samym środku blokowiska.

O masakra!!! To straszne! Mam nadzieje, ze juz teraz wyszliscie na prosta? Wiem, ze tego sie do końca nie wyleczy. Ja tez kilka razy w zyciu mialam kleszcza. Ja tak samo psikam dziecko codZiennie i przy kąpieli przeglądam. A jak idziemy na ogrodek to obowiazkowo wszyscy sie przyglądamy. Kleszcze mnie przerazaja.
 
reklama
@membaris powodzenia kochana zebys trafila na świetnego lekarza:* @Aneczka85_01 ja nie zdazylam zbadac homocysteiny, tak profilaktycznie bralam prenatal uno z metylowanym kwasem i pilam sok z buraczkow a tak to jest sporo naturalnych rzeczy ale najlepiej metyle. @Oczekujaca123 nieee ja mam normalnie w przeglądarce :/ @gosia100 hej:) jak wakacje mijaja? @muza_ton super ze moglas doradzic membaris kurcze taka porada na wage zlota, mam nadzieje ze u was coraz lepiej z cholerstwem:* ale najwazniejsze to duzo wiedziec..wiadomo bez tego to lekarze zbywaja na maxa:/
 
Do góry