reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Jagodko co ja bym dala za ciąże bez objawow, zwłaszcza mdlosci... w ostatniej ciazy mi daly za bardzo popalic

W ogole dziewczyny jakos stracilam zapal do dzialania... dzis 14 dc (cykle mam 27 dniowe) i nie mialam jeszcze skoku temperatury, jajnik nie dokucza, nie mam sluzu, a szyjka jest nisko. W poprzednim cyklu, w ktorym sie nie staralismy to mialam takie piekne objawy owu, wszystkie na raz.
My się co prawda w tym cyklu nie staramy bo mąż 300km dalej ale też jakiś taki inny niż do tej pory.
Nigdy specjalnie nie monitorowanym tego ale w dni płodne miałam dużo iagnavego śluzu a teraz prawie w ogóle a teraz 19dc i od kilku dni juz jest gesty i biały...
 
reklama
@patuśka, Z prolaktyną to jest chyba tak, że ma na nią wpływ wiele czynników zewnętrznych: nadmierny stres, wysiłek. Jeśli chcesz mieć miarodajny wynik to warto powtórzyć badanie np. dwóch dniach pierwszej fazy cyklu. Myślę, że nie wyjdą jakieś szalone różnice.

@roki_1991 co tam u Ciebie?

@jagoda87 uruchamiam kciuki. Objawy mogą być lub nie. I jedno i drugie jest prawidłowe.
 
Coś Ci powiem.... Ja w cyklu w którym zaszlam w ciążę z której mam Misie nie miałam żadnych objawów... Nawet testy owy mi nie wyszły a zawsze wychodziły. Później okazało się że owulacja była ale bardzo późno - wtedy już testów nie robiłam. Więc uszy do góry Kochana :-)
Dziekuje, podnosisz na duchu :)
Moze powinnam przestac narzekac, bo zaczynam mocno czuc podbrzusze.
Prolaktyne robisz normalnie z krwi. Zbadaj sobie od razu z progesteronem. Progesteron się bada najlepiej 7 dni po owulacji
Dziekuje :* trzeba na czczo??
My się co prawda w tym cyklu nie staramy bo mąż 300km dalej ale też jakiś taki inny niż do tej pory.
Nigdy specjalnie nie monitorowanym tego ale w dni płodne miałam dużo iagnavego śluzu a teraz prawie w ogóle a teraz 19dc i od kilku dni juz jest gesty i biały...
To jeszcze chwila, bedzie okres, a potem kolejny cykl, kiedy mozna dzialac :) właśnie ja tez mam taki kremowy i strasznie go malo.
@patuśka, Z prolaktyną to jest chyba tak, że ma na nią wpływ wiele czynników zewnętrznych: nadmierny stres, wysiłek. Jeśli chcesz mieć miarodajny wynik to warto powtórzyć badanie np. dwóch dniach pierwszej fazy cyklu. Myślę, że nie wyjdą jakieś szalone różnice.

@roki_1991 co tam u Ciebie?

@jagoda87 uruchamiam kciuki. Objawy mogą być lub nie. I jedno i drugie jest prawidłowe.
Ano wlasnie. Ale nawet jesli duzo czynnikow na nia wplywa, to jesli bedzie bardzo wysoka to i tak trzeba bedzie cos z tym zrobic. I tak mnie kluc beda, to nie zaszkodzi zrobic przy okazji i miec z glowy.
 
@patuśka prolaktyne robi się 3-5 dzień cyklu. Dwa dni wcześniej zero seksu, unikać pocierania sutek, wysiłku fizycznego, stresu. Trzeba się wyspać i zrelaksować. Badanie robi się na czczo.

@jagoda87 trzymam mocno kciuki. Będzie piękny przyrost i silna fasolka. Inaczej być nie może.

@roki_1991 co słychać ciekawego. My to jesteśmy chyba.przed testowaniem co nie?? :-)

Mnie dziś bardzo nogi bolą. Od kolan w dół. Jakbym nie wiem co robiła a tu posprzątać trzeba. M z córcią malują pokój Jasia :-)
 
@muza_ton Ty masz leżeć i pachnieć.
Co do nóg to dramat Twój podzielam. Zawsze je tak lubiłam, a teraz no masakra. Napuchły, bolą. Jak rano wstaję albo w nocy wstaję (bo pęcherz już nie ten sam) to pierwsza myśl: kto mi szpilek do kapci nawciskał.
 
Kochane !
6.05 dostałam krwawienia po poronieniu - Pani ginekolog powiedziała że w okresie do następnej miesiączki trzeba uważać z ciążą bo poronienie może się ponowić - natomiast po kolejnym krwawieniu daje zielone światło (często wtedy ciąże są dużo silniejsze). Po 46 dniach (21.06) dostałam normalny okres ( wcześniej miałam dość długie cykle ok 30-31 dni) i zaczęliśmy starania. zgodnie z moimi wcześniejszymi cyklami obliczyłam że na początku tego tygodnia powinna dostać okres, do dziś nie ma - zrobiłam wczoraj test kreska wyszła blada ale widoczna wyraźnie, ok kilku dni mdli mnie cały czas i pobolewa podbrzusze więc poszłam zrobić bete a ona wykazała tylko 80... attachFull881348 według norm z labolatorium to powyżej 13 jest wczesna ciąża ale następne widełki to 1500 - 23000 na 4-5 tydzień. Boję się że to strasznie mało attachFull881350 wiem wiem w piątek pójdę powtórzyć liczy się przyrost ale proszę powiedźcie czy któraś zaczynała od tak niskiego pułapu ? w ciąży poronionej miałam 1600 na pierwszej becie ale potem malała attachFull881349
 

Załączniki

  • upload_2018-7-25_13-42-4.png
    upload_2018-7-25_13-42-4.png
    124 bajtów · Wyświetleń: 69
  • upload_2018-7-25_13-42-4.png
    upload_2018-7-25_13-42-4.png
    124 bajtów · Wyświetleń: 64
  • upload_2018-7-25_13-42-4.png
    upload_2018-7-25_13-42-4.png
    124 bajtów · Wyświetleń: 61
Kochane !
6.05 dostałam krwawienia po poronieniu - Pani ginekolog powiedziała że w okresie do następnej miesiączki trzeba uważać z ciążą bo poronienie może się ponowić - natomiast po kolejnym krwawieniu daje zielone światło (często wtedy ciąże są dużo silniejsze). Po 46 dniach (21.06) dostałam normalny okres ( wcześniej miałam dość długie cykle ok 30-31 dni) i zaczęliśmy starania. zgodnie z moimi wcześniejszymi cyklami obliczyłam że na początku tego tygodnia powinna dostać okres, do dziś nie ma - zrobiłam wczoraj test kreska wyszła blada ale widoczna wyraźnie, ok kilku dni mdli mnie cały czas i pobolewa podbrzusze więc poszłam zrobić bete a ona wykazała tylko 80... attachFull881348 według norm z labolatorium to powyżej 13 jest wczesna ciąża ale następne widełki to 1500 - 23000 na 4-5 tydzień. Boję się że to strasznie mało attachFull881350 wiem wiem w piątek pójdę powtórzyć liczy się przyrost ale proszę powiedźcie czy któraś zaczynała od tak niskiego pułapu ? w ciąży poronionej miałam 1600 na pierwszej becie ale potem malała attachFull881349
Ja zaczynalam z beta 32... 2 dni pozniej 460 a poten juz ok 1500 na tym skończyłam badania. Te 32 mialan 2 dni przed planowana miesiaczka. Syn rozwijal sie super, cala ciaza tez. Gdyby nie nagly porod z niewiadomej do konca przyczyny w 23tc , to bylabym juz w 29tc...
Takze mysle ze Twoja beta to jak najbardziej moze byc ciaza ;)
 
Kochane !
6.05 dostałam krwawienia po poronieniu - Pani ginekolog powiedziała że w okresie do następnej miesiączki trzeba uważać z ciążą bo poronienie może się ponowić - natomiast po kolejnym krwawieniu daje zielone światło (często wtedy ciąże są dużo silniejsze). Po 46 dniach (21.06) dostałam normalny okres ( wcześniej miałam dość długie cykle ok 30-31 dni) i zaczęliśmy starania. zgodnie z moimi wcześniejszymi cyklami obliczyłam że na początku tego tygodnia powinna dostać okres, do dziś nie ma - zrobiłam wczoraj test kreska wyszła blada ale widoczna wyraźnie, ok kilku dni mdli mnie cały czas i pobolewa podbrzusze więc poszłam zrobić bete a ona wykazała tylko 80... attachFull881348 według norm z labolatorium to powyżej 13 jest wczesna ciąża ale następne widełki to 1500 - 23000 na 4-5 tydzień. Boję się że to strasznie mało attachFull881350 wiem wiem w piątek pójdę powtórzyć liczy się przyrost ale proszę powiedźcie czy któraś zaczynała od tak niskiego pułapu ? w ciąży poronionej miałam 1600 na pierwszej becie ale potem malała attachFull881349

Nie martw się ważny jest przyrost! Zobaczysz ze będzie wszystko dobrze [emoji6] powtórz po 48h i będziesz już spokojniejsza. Trzymam mocno kciuki!
 
reklama
@ivvonka no w sumie zgadzam się z Tobą co nie zmienia faktu że w sobotę mam mieć gości i muszę rozplanowac wszystko tak aby chata jakoś wyglądała. Jutro z M do lekarza na kontrolę po zabiegu, zejdzie pół dnia. W piątek do swojej pracy na chwilę jechać muszę i wyregulować gaz mojej emerytce. Też zejdzie no i jak zostawię wszystko na koniec to nie ma szans się wyrobić. M na szczęście może stać to maluje, opatrunki często wymieniamy i działa. Wszystko się tak nałożyło. Leżę pod wentylatorem teraz. Tak do 15 i małymi kroczkami coś trzeba robić. A wiesz że cały sierpień ma być taka pogoda? Wykonczy nas.
 
Do góry