reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża Po Poronieniu

I ja się znów do zrzucających wagę dopiszę, ale od przyszłego czwartku... Bo poniedziałek-środa to chyba całą Polskę zwiedzę. I nie będzie czasu na myślenie o zdrowym odżywianiu ani o ćwiczeniach (raczej będę marzyła by się w końcu wyspać). Także jak pojawię się tu w lutym, to przypomnijcie mi, bym karnet na siłownię kupiła i wzięła się za siebie w końcu.

@roxie123 Mocno trzymam kciuki, bo dziś już czwartek - także niedługo wyrok zapadnie. Mam nadzieję, że nic te kariotypy nie wniosą i z pomocą dr P za niedługi czas pokażesz zdjęcie z USG ;-)

Ja kiedyś grałam w siatkówkę, nawet mało brakowało bym pojechała na zgrupowanie kadrowe - ale to staareee czasy. I pojechała za mnie inna dziewczyna, bo ja niestety byłam za niska (a jeszcze wówczas nie było pozycji libero) - przynajmniej takie jest oficjalne wytłumaczenie (pojechała córka sponsora).
 
reklama
@Aggs uuuuu taniec super: )rowerek super! Ale to juz z 25-40 min cwiczen dobrze rano na czczo sa szybko efekty, najlepiej 2 tyg 25 min poten 30 min i tak do 40 min . ale jeszcze szybsze efekty da tabata. Wiesz jak dziala? Sa apki tabaty albo na youtube fajna melodyjka tabata crossfit i jest 20 sek cwiczen i 10 sek odpoczynku przez 4 minuty, chwila przerwy na oddech i wode i tak 4×. Razem 16 min z przerwami ok 25. A cwiczenia na poczatek np przysiady, burpeesy, brzuszki i bieg bokserki potem znow ta samo czyli w jednej tabacie robi sie po 2 razy te same cwiczenia. Ja mam tez skakanke i hulahop:D do cwiczen:)
Sprobuje te tabaty chyba. Codziennie ma byc czy wystarczy co 2 dni? Na czczo, czyli mam wstawac o 5:30... ok sprobuje od jutra. Jak nie dam rady calej serii, to chociaz pocwicze troche, az sie rozruszam i dam rade. Jak kupie rowerek to bede pedalowac tez rano, bo wieczorem przed snem to chyba sensu nie ma? Chyba, ze tabaty rano a rowerek przed snem. Rowerek i tam musze robic na to biodro. Mecze sie z nim juz 4 lata, bo na studiach na ostatnim roku pracowalam jako opiekunka osob starszych i musialam ich dzwigac sama bedac w niebezpiecznej pozycji i zniszczylam sobie kregoslup krzyzowy i to biodro wlasnie. Ja sie staram o dziecko to spokojnie moge to cwiczyc? A potem jak wyjdzie pozytyw to dalej czy zwolnic tempa? Zreszta, ide do gina we wtorek to go zapytam.
@witch84 szkoda, ze Cie tak wy...kiwali. Ale pomysl, ze nie ma tego zlego. Ja z tanca ten musialam zrezygnowac przez kontuzje i nawykowe obustronne zapelenia sciegien Achillesa. Teraz przy bieganiu prawie zasze cos sobie zrobie z kostka, wiec nie biegam. A co do tego odchudzania, to musimy sie motywowac. Nie wiem, jak Ty, ale moja wola jest slaba jak piosenki JJ Cool Fisha...
 
Dziewczyny mam pytanie. Czy ktoras z Was dostawala leki na zatrzymanie krwawienia po poronieniu?
Lekarz Ci zaproponowal? Ale usg zrobilas zeby sprawidzic, czy wszystko zeszlo? Bo takie dlugie krwawienie moze swiadczyc, ze cos tam jest i macica probuje wydalic, a nie moze. A tak jak juz Ci ktoras z dziewczyn, chyba Roxie, pisala, to moze (acz nie powiedziane, ze musi) skonczyc sie zasniadem. A po co Ci to?
 
@Totois30 brzuch bolał, ale już nie boli, termin @ za 2 /3 dni. Mam teraz duzo stresu w pracy, bylam na szkoleniu i okazalo sie ze duzo rzeczy robie zle i jestem w du*pie. Boje sie wszystkiego, i ogólnie jestem przerazona.
Myslicie że test by dzisiaj wyszedl?
 
@martakratka Ja brałam cyclo3fort na plamienia/krwawienia po założeniu wkładki. Ale rozumiem, że u Ciebie to dość intensywne krwawienie jest? Po połogu mi mówili, że dopóki nie śmierdzi itp. to może chwilę trwać (po porodzie miałam plamienia przez 6 tygodni). Po poronieniu u mnie to tyle nie trwało, ale różne są organizmy. A możesz chociaż zrobić zwykłą morfologię wraz z CRP - by sprawdzić czy nie masz anemii lub stanu zapalnego?
 
Lekarz Ci zaproponowal? Ale usg zrobilas zeby sprawidzic, czy wszystko zeszlo? Bo takie dlugie krwawienie moze swiadczyc, ze cos tam jest i macica probuje wydalic, a nie moze. A tak jak juz Ci ktoras z dziewczyn, chyba Roxie, pisala, to moze (acz nie powiedziane, ze musi) skonczyc sie zasniadem. A po co Ci to?
W usg wszystko ok. Bylam dzis u mojego "starego" lekarza bo mnie nastraszylyscie. Oczywiscie opieprzyl mnie z gory na dół bo nie zgodzilam sie na zabieg. Napisalam do tej mojej Pani gin i kazala jutro podjechać do niej do przychodni po recepte (wlasnie na leki zatrzymujace krwawienie) i w przyszly piatek na wizyte do niej mnie wciśnie.
 
@martakratka Ja brałam cyclo3fort na plamienia/krwawienia po założeniu wkładki. Ale rozumiem, że u Ciebie to dość intensywne krwawienie jest? Po połogu mi mówili, że dopóki nie śmierdzi itp. to może chwilę trwać (po porodzie miałam plamienia przez 6 tygodni). Po poronieniu u mnie to tyle nie trwało, ale różne są organizmy. A możesz chociaż zrobić zwykłą morfologię wraz z CRP - by sprawdzić czy nie masz anemii lub stanu zapalnego?
Robilam morfologię z CRP we wtorek. Lekką anemię mam, dostalam leki na nią a witaminki biore codziennie. Reszta w normie.
 
@Totois30 brzuch bolał, ale już nie boli, termin @ za 2 /3 dni. Mam teraz duzo stresu w pracy, bylam na szkoleniu i okazalo sie ze duzo rzeczy robie zle i jestem w du*pie. Boje sie wszystkiego, i ogólnie jestem przerazona.
Myslicie że test by dzisiaj wyszedl?
Nie przejmuj sie i nie denerwuj praca, bo to nie ma sensu. A jesli chcesz to test zrob, chociaz moim zdaniem jest troszkę za wczesnie. Nedzie wszystko dobrze :)
 
reklama
@Aggs nie zaczynaj zbyt intensywnie bo potem nie bedzie czego podkrecac, bedziesz miala maly efekt bo np pocwiczysz pare tyg to wiadomo ze jeszcze maly efekt i bedziesz tak zapierdzielac duzo cwiczen to sie wymeczysz a troche zmniejszysz ilosc cwiczen to przytyjesz, mimo ze nadal bedziesz cwiczyc bo organizm sie przyzwyczai do intensywnego trybu. Na poczatek najlepiej 2 sesje w tygai krotko a potem dluzej i częściej i albo rowerka albo tabaty bo to jest wlasnie najgorzej rzucic sie na gleboka wode. Z takich cwiczen tez trzeba potem wychodzic czyli jak juz będziesz miala częściej i intensywniej to zwalniac powoli z tygodnia na tydzien czegos ujmowac. Tak najzdowiej i nie ma jojo:) a do pozytywu mozna wszystko:) @gosia100 pamietasz nasza AgeB33 moze i po terminie nie wychodzic ale moze i wyjsc ale jak zrobisz to z porannego:) a zrob se:p chociaz ja pewnie bede czekac a moze i nie:D
 
Do góry