reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Hej dziewczyny,
Jestem tu nowa, poroniłam w lutym w 19 tygodniu ciąży :( W 17 tygodniu pękł mi pęcherzyk z płynem owodniowym i totalne bezwodzie. Dzieciątko nie wytrzymało i przestało bić serduszko. Oczywiście nie wiedzą dlaczego tak się stało. Bakterii nie wykryto.
Mam mięśniaki, liczne małe. Robiłam laparoskopie i kazano mi zajść w ciąże jak najszybciej. Wiec badania do inseminacji i miedzy czasie zaszłam w ciąże naturalnie. Ciąże lekarz prowadził mi zupełnie normalnie jak każda zdrowa kobietę. Chociaż to była ciąża wysokiego ryzyka. Leczyłam się w klinie niepłodności i tam tez miałam gin.prowadzącego. Dziewczyn jeśli jesteście z Krakowa,Tarnowa, (ewentualnie Rzeszowa) do dajcie mi jakiś namiar na bardzo dobrych ginekologów. Znalazłam
dr hab. n. med. Hubert Huras i dr n.med.Jacek Madej z Krakowa. Czy któraś z dziewczy się leczyła, a może ktoś inny jest godny polecenia.
Witaj bardzo mi przykro z powodu Twojej straty.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Dziewczyny jako że jesteście skarbnicą wiedzy proszę o radę.Dziś bylam na wizycie u gin ,poronienie w 8 tc (20.03)samoistne bez lyzeczkowania, lekarz stwierdził zbyt "grube" endometrium 8 mm dodatkowo jeszcze plamie(na brązowo sorry za szczegóły).Powiedziała ze nie oczyscilo sie do końca przepisala Metronidazol 250mg ,i kurcze tak czytam ulotke ze to na zakażenia bakteriami beztlenowymi i ze jesli pacjentka planuje ciążę to przed zazyciem leku powinna zasięgnąć opinii lekarza...uwielbiam opisy na ulotkach brala ktoras z Was to świństwo?ile po wzięciu leku trzeba odczekać zeby zajsc, kurde taka zla jestem ze nie dopytalam a teraz nie moge sie do niej dodzwonić.
 
funia26 - poroniłam w lutym tego roku wiec świeża sprawa.
Nusia123- raczej wole iść prywatnie wydaje mi się ze lekarze wtedy "bardziej się starają"
roxie123 ja leżałam w szpitalu w Rzeszowie 3 tygodnie. Mieszkam 80 km od Rzeszowa, a do Krakowa mam 150 km, ale nie ma to dla mnie problemu byle tylko znaleźne dobrego lekarza. Znam dwóch lekarzy u których się leczyłam w Rzeszowie i poznał kilku będąc w szpitalu to wszystkich mogę wrzucić do jednego worka. Słyszałam o Tomaszu Łozińskim on w profamili kwalifikuje do zabiegu termoablacji. Być może warto do niego też jechać. Prywatnie przyjmuje w profamili?

Dziewczyny światełko dla Waszych Aniołków [*]
 
Aniaa81. Jak długo masz to brać? Myślę że ten cykl powinnaś odpuścić ze staraniami a jeśli nie będziesz tego brać w przyszłym to chyba nie ma już problemu.
Ja miałam antybiotyk po lyzeczkowanie. Jeśli to tez jest antybiotyk to bierz dla swojego dobra

Napisane na SM-J320FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Amfora tak prywatnie w pf , wizyta 180zł i trzeba czekać dosyć długo żeby się dostać chyba że akurat miejsce się trafi . Wiadomo żaden lekarz nie jest cudotwórcą ale ten ma bardzo dobre opinie sama też byłam zadowolona po wizycie bo odpowiedział mi na wszystkie pytania i nie zbył dlatego teraz też idę do niego bo mam dosyć lekarzy ze szpitala co jak mówisz wszyscy do jednego worka . Mojej kuzynce pomógł bardzo i koleżanki moje też zadowolone więc i ja się przeniosłam .
 
@...Margotka9022... mam brac przez tydzień 3*1 tabletka, ten cykl odpuszczę bo i tak nie czuje się na silach..moj maz caly czas mnie wku..mówiąc jaki to zawiedziony jest.Dobija mnie tym że tak sie nakręcił, nastawil.
Przykre to on powinien cie wspierać a nie tak mówic. Zawiedziony? Daj spokój. Ciekawe czy on sobie zdaje sprawę co ty czujesz??!!

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Aniaa81 Bierz antybiotyk i się nie zastanawiaj. Większość antybiotyków nie jest wskazana w ciąży. Ale lepiej teraz miesiąc się wstrzymać ze staraniami niż by miał Ci się zrobić stan zapalny,

Katarina A jak dawno byłaś szczepiona na różyczkę? Szczepienie daje ochronę na 10 lat, chociaż mało kto o tym mówi. Zatem jeśli miałaś je wcześniej, to ja bym badanie wykonała. Cytomegalię i toksoplazmozę zrób w obu klasach.

No i witam nowe dziewczyny! Mam nadzieję, że niedługo ujrzycie znów dwie kreseczki!
 
Jestem po wizycie od lekarza zapisal mi badania. Ale u mnie to nie taka prosta sprawa mam uszkodzony prawy jajowod i staranie o dziecko moge tylko robic pod monitoringiem lekarza powiedzial ze mozemy sprobowac po 3 miesiacach nie wczesniej bo endometrium musi calkowicie sie zluszczyc mowil tez o poronieniu ze nie nalezy tak szybko sie starac tez dopiero po 3. Dostalam tabletki antykoncepcyjne bo tak jak mowie nie bede sie starac w tym roku juz o dziecko o ile w ogole bede.
@Aniaa81 przykro mi z powodu Twojej straty. Wezten antybiotyk i odczekaj ok 3 miesiecy tylko sie zabezpieczajcie ja po poronieniu po 1 cyklu zaraz zaszlam w ciaze ale to mielismy pecha raz sie z mezem kochalismy i ciaza pozamaciczna prawdopodobnie z powodu jakiegos zapalenia. Lekarz kazal mi dbac o siebie unikac przeziebien a na slonce sie wystawiac. Jesli chodzi o meza cos wiem na ten temat mnie znowu denerwuje ze moj maz zyje jakby nic sie nie stalo wolalabym zeby ze mna to przezywal ale nie on jest twardziel i ani lzy nie uronil jedynie przestraszyl sie jak moje zycie bylo zagrozone.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Dziewczyny biore nie zastanawiam się ile mozna życ od @ do @ .Moj M. chyba mysli ze po mnie splynelo poronienie jak po kaczce, bo nie rycze calymi dniami i staram sie normalnie funkcjonować. Babeczki jest tu ktoras z okolic Wrocławia?
 
Do góry