reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

reklama
Amfora bardzo mi przykro :(

Funia moj maz tez byl takiego zdania jak Twoj. W koncu postawilam go troche przed faktem dokonanym kazalam mu zaplacic i powiedzialam ze jak tak mu na kasie zalezy to niech leci po zasilek pogrzebowy. Pomoglo. Wiecej nie zakwestionowal sesownosci badan. Cały czas powtarzam mu teraz ze te 330 zl wydane na badania trombofili to byly najlepiej wydane pieniadze. No i jeszcze jedno wszystkie badania robilam wg sugesti dziewczyn z forum bo lekarz nie widzial potrzeby, bo to ponoc byl przypadek a teraz jak jestem u ktoregokolwiek lekarza to mowia ze to dlatego poronilam.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny,
Jestem tu nowa, poroniłam w lutym w 19 tygodniu ciąży :( W 17 tygodniu pękł mi pęcherzyk z płynem owodniowym i totalne bezwodzie. Dzieciątko nie wytrzymało i przestało bić serduszko. Oczywiście nie wiedzą dlaczego tak się stało. Bakterii nie wykryto.
Mam mięśniaki, liczne małe. Robiłam laparoskopie i kazano mi zajść w ciąże jak najszybciej. Wiec badania do inseminacji i miedzy czasie zaszłam w ciąże naturalnie. Ciąże lekarz prowadził mi zupełnie normalnie jak każda zdrowa kobietę. Chociaż to była ciąża wysokiego ryzyka. Leczyłam się w klinie niepłodności i tam tez miałam gin.prowadzącego. Dziewczyn jeśli jesteście z Krakowa,Tarnowa, (ewentualnie Rzeszowa) do dajcie mi jakiś namiar na bardzo dobrych ginekologów. Znalazłam
dr hab. n. med. Hubert Huras i dr n.med.Jacek Madej z Krakowa. Czy któraś z dziewczy się leczyła, a może ktoś inny jest godny polecenia.
Kochana ja poronilam 7 marca ost dnia 16 tyg 4 dni mi wywolywali bedzie dobrze kochana:) aniolki teraz nad nami czuwaja sa przy Bogu naszymy posrednikami
Jesli nie mozrsz zajsc z tarnowa dr przybycien a jesli chodzi o donoszenie hmm sama szukam tylko na nfz a ty? Prywatnie bym poszla do dr kowalewskiego same pozytywne opinie ma ale wizyta ok 100-130 zl w promedzie on decyduje
 
Dziewczyny powiem Wam ze ja juz nie wierze ze jeszcze bede w ogole miec dziecko :/ nie mam nadzieji owszem zdarza sie tak ze sie zachodzi w ciaze prawidlowa ale znajac te moje szczescie to nie bylabym ja.
Co to ma znaczyc?!
Absolutnie nie wolno Ci przestac wierzyć w to, że się uda !
Przyjdzie dzień w którym ujrzysz dwie porządne krechy na teście ! :tak:
Na każdą z Nas przyjdzie pora. Przyjdzie i na Ciebie :*
 
@Mamcia powodzonka w cwiczenia i zdrowka zycze[emoji4]

@margotka poszlabym po miesiaczce na teoim miejscu na usg[emoji4]wiem kochana jak bola te daty[emoji20]

@Mififi lekarka odradzila ,powiedziala ,ze nie mamy sie czym martwic bo w rodzinie nie ma zadnych wad,ze mnostwo kobiet ma za soba poronienia.
Ale wiesz jak to lekarze,tak jak pisza dziewczyny czesto trzeba ich nakierowywac.
Choc w sumie mowialam jej ,ze nie chce juz czekac tylko chce zbadac to co moge ew leczyc i ,ze zrobie to prywatnie jesli nfz nie refunfuje,to ona nic na to.
Miala mnie chyba gdzies....

@roxie ja mysle,ze on tez ma duzo na glowie,z drugiej strony to go nie tlumaczy bo ja mam jeszcze wiecej.
To chyba gdzies w nas siedzi i nas przytlacza.
Musialo w koncu wybuchnac,mocno sie kochamy i ja jestem w ogole bardzo wrazliwa takze bardzo przezywam[emoji20]
Mysle,ze pogadamy ,wytlumacze mu i zrobimy badania ,tylko po co te nerwy....
Dziekuje Wam kochane moje za rady[emoji8]
Przepraszam ,ze zawracam Wam cztrery lietry ale nikt inny mnie tak dobrze nie rozumie
Ciagle tylko slysze...moze za szybko zaszlas,moze za bardzo chcesz ,a jak mowie ,ze teraz planujemy starania od maja jak badania beda dobre to robia wilkie oczy i mowia moze lepiej poczkaj jeszcze....no szkal mnie trafia jak to slysze[emoji27]

@Amfora witaj kochana,swiatelko dla Aniolka[*]
Czyli jestes w ciazy teraz ?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
@Katarina91 tak zrobie[emoji5]
Jakbym slyszala mojego P,jak sie nie uda znow to zrobimy,czy ono zwariowali... to my kobiety nosimy to malutkie serduszko pod naszym sercem.... to my lezymy w szpitalu.... ehh
Nawet wygarnal mi ,ze jak wrocilam w zeszly pon od gina to tak sie stresowalam ,ze bede miala zabieg i w sumie nie wiadomo po co bo go nie mam,nie wiedzialam czy wyjsc z domu czy co mam zrobic,ale nie znam go od tej strony
Powiem Wam ,ze ja na prawde dobrze to wszytko znosze,jestem mila,staram sie zyc normlanie,wiadomo mam gorsze dni,ale nie robie jakis awantur ,albo scen,czasem poplacze lub sie pozale ale chyba mam prawo?
Nie poznaje go...
Tyle lat razem,a teraz czuje jakby sie oddalil[emoji20]albo ja mam jakies kiepskie dni i mi sie wydaje

@mififi on sugeruje sie gentykiem,a tego juz nie zmieniam.
Najwyzej zrobie badania z podpowiedzi dziewczyn a nie lekarza.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
Kochana pamiętaj, że te Nasze chłopy to inaczej przeżywają stratę dziecka.
Nie wkręcaj sobie bo to tylko pogorszy wszystko. Usiądź i porozmawiaj z Nim na spokojnie co Cię boli i denerwuje w Jego zachowaniu. To powinno pomóc, najgorsze są niedopowiedzenia.
Ja po poronieniu miałam bardzo duże wsparcie w mężu. Mogłam się mu wypłakać, nawet płakał razem ze mną.
Oboje moglismy w tej trudnej chwili liczyć na siebie.
 
@Amfora witaj , światełko dla Aniołka :* bardzo mi przykro , że i Ciebie to spotkało :< to już praktycznie zaawansowana ciąża eh ... a wydawałoby się ,że w takich tyg to już jest dobrze i spokojnie :< 3maj się :*
Co do lekarzy nie wiem czy Ci pomogę ja jestem z okolic Rzeszowa i właśnie przeniosłam się do lekarza z profamili ,którego mi polecono osobiście byłam u niego raz jeszcze po pierwszym poronieniu i byłam zadowolona z wizyty bo faktycznie dokładnie mnie zbadał teraz idę 10go kwietnia na wizytę bo przy drugiej ciąży nawet nie zdążyłam się umówić a trzeba dosyć długo czekać żeby się dostać :/ mam nadzieję że pomoże mi aby donosić kolejną ...nazywa się Łoziński opinie ma bardzo dobre ale sama dopiero się przekonam .
@funia26 zawsze możesz się wygadać po to tutaj jesteśmy :) ja mojej mamie mówie żeby mnie nie pocieszała bo to co mówi to mnie dobija a nie pociesza chociaż wiem że mówi to z troski , ale to że jestem młoda i nie pierwsza nie ostatnia to rzygać się chce a nie słuchać ;/
Ja myślę , że powinnaś też zrobić sobie te mutacje tak jak dziewczyny mówiły są też w pakietach i poproś ginekologa o to badanie co mi mają robić to z kamerką
 
Ostatnia edycja:
@hajmal pocieszylas mnie ,ze nie tylko moj M jest takim gburem[emoji5]
I widzisz Tobie tez lekarze mowili,ze nie ma sensu.
Ja naiwna poszalam na konsultacje za 200 zl do gentyka sie czegos sensownego dowiedziec i co uslyszalam ...zeby sie nie martwic bo to pewnie przypadek,owszem moze tak byc a moze tez tak nie byc ....
Chyba zostane lekarzem[emoji4]


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziewczyny jutro planuje iść na badanie krwi i zrobić:
prolaktyne, tsh, ft3,ft4, anty-tpo, anty-tg,
progesteron, witaminę D,
cytomegalie tylko nie wiem czy obydwa IgG i IgM?,
nie wiem czy badać różyczkę skoro jej nie przechodziłam a byłam szczepiona jako nastolatka?
I teraz pytanie które zbadac czy obydwa przeciwciała antykardiolipidowe czy antyfosfolipidowe?
Przeciwciała przeciwjadrowe ANA
Przeciwciała przeciw antygenom łożyska
Antykoagulant toczenia


I jeszcze jedno pytanie czy chlamydie można tez zbadac z krwi? Czy tylko wymaz z szyjki?


Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
reklama
Margotka przykro mi kochana, ale będzie dobrze. Z tego co pamietam czekasz na wizytę i zalecenia lekarza ile macie czekać ze staraniami? Planujesz robić jakieś badania? Ja tez miałam złe przeczucia z tym, ze ja dostałam lekkiego plamienia w sobotę, lekarz kazał brać Duphaston i leżeć i w poniedziałek na wizycie okazało sie ze ciąża sie nie rozwija :( miałam to gdzieś z tylu głowy, ze moze byc źle, ale nie aż tak i starałam sie myśleć pozytywnie

Mififi a Ty kochana masz za sobą jedno poronienie? Robiłaś jakieś badania?

Wysłane z iPhone za pomocą Forum BabyBoom
Tak 1. Miałam morfologia
Mocz, TSH, FT4 ,FT3, PROLAKTYNA, TOKSMOPLAZMA (IGM, IGG) OB, ŻELAZO, ALAT, ASPAT, GLUKOZA, CRP.

Napisane na SM-A510F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry