reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

@zosiak gratulacje [emoji4]
To ,ze nie masz mdlosci nic nie znaczy,ja w ciazy ktora stracilam mialam mdlosci,sennosc,bol piersi i wszytskie inne mozliwe objawy ,a teraz nic! Dopiero niedawno piersi zaczely rosnac i pobolewac ,ale to nie to co wtedy
Kazda ciaza jest inna [emoji4]
Jezeli chodzi o wizyte,co Ci moge doradzic kochana,ja szlam od razu z wynikiem bety bo od poczatku mialam plamienia wiec od razu dostalam duphaston.
Ale jezeli czujesz sie dobrze to na pierwsza wizyte z usg mozesz sie wybrac w 6 tyg zeby bylo serduszko,aczkowliwek to Twoja decyzja ,ja bylam jak mialam 3t6d na pierwszej ale ze wzgledu na problemy[emoji4]
Jezeli chodzi o l4 to tez sparawa indywidulana ,mi lekarz sam wciskal jak bylam w 5tc i byly plamienia wczesniej nawet nic nie wspominal,moze jakbym zapytala.



Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Hej dziewczyny dawno mnie tu nie bylo wiec okresle swoja sytuacje w grudniu 2016 roku poronilam w 6 tyg ciazy, potem dostalam @22 stycznia bylam u lekarza robilam badania na tokso i cytomegalie wszystko ok leksrz na kontroli powiedzial ze wszystko ok i ze od nast @ moge z mezem starac znowu sie o dziecko ale jest juz dzisiaj 24 luty a ja dalej okresu nie dostalam robilam test ciazowy i mialam dwie kreski przy czym jedna bardzo blada jasna. W sumie nie staralismy sie z mezem o dziecko bo chcielismy poczekac ale raz sie nam zadrzylo potrzebowalismy oboje bliskosci po tylu przezyciach. Nie bylam u ginokologa bo sie po prostu boje beta tez nie robilam. Dodam ze znowu mi spuchly piersi jak w pierszej ciazy i wszystkie symptomy jak wtedy ale nie mam mdlosci i to tez mnie nie pokoi. Dziewczyny pomozcie kiedy isc do lekarza teraz czy poczekac jeszcze? Kiedy isc na l4 od razu czy tez poczekac ? Moja praca moze nie jest ciezka czasami bywa stresujaca. I co zrobic ze studiami podjelam studia na kierunku pielegniarstwo i wlasnie w marcu znowu mam praktyki w szpitalu na chirurgii 6 dni pomozcie wiem ze tyle pytan ale sie boje bardzo ten lek mnie po prostu przeraza

Ja bym szła od razu lekarz da Ci duphaston wspomagająco może każe brać większą dawkę kwasu foliowego .

Dziewczyny skontaktowałam się z lekarzem , którego poleciła mi kuzynka ...byłam już u niego raz i przyznam jest kompetentny facet i pracuje w profamili ...stwierdził że trzeba jednak te badania zrobić ;/ ma mi napisać liste jakie bo mam do niego kawałek więc pojadę od razu z wynikami . Myślicie że takie badania moga coś wykazać ? często czytam że badania wychodzą dobrze a poronienia się zdarzają ...nie wiem kogo słuchać bo jeden twierdzi że badania trzeba porobic drugi znowu że to selekcja naturalna i ze jak sie chce bawić w genetyke to jaki sens skoro jej zmienić nie moge ;/ jestem w dołku :< oczywiście zrobię te badania ale to pewnie potrwa a ja byłam nastawiona że będziemy się mogli starać za jakiś czas ...smutno mi :<
 
zosiak Gratuluję! A co robisz na tych praktykach? Jeśli tylko byłabym w stanie z nich nie rezygnować, to bym zrobiła wszytko, by w nich uczestniczyć. O tym czy masz iść na L4 niech najlepiej zadecyduje lekarz.

roxie Jak dostaniesz listę badań, to napisz co Ci lekarz zlecił. Ja już po jednym poronieniu wymusiłam na lekarzu listę badań, które warto zrobić przed kolejnymi staraniami (ale były to raczej takie badania podstawowe). Gdyby zdarzyło mi się kolejne poronienie, na pewno bym rozszerzyła diagnostykę o badania genetyczne. Moim zdaniem lepiej żebyś się teraz przebadała niż ryzykowała kolejną utratę ciąży.
 
@roxie z tego co wiem to te badania sa kosztowne:/
Ja robilam jakies podstawy
Toxo
Cytomegalie
P antykardiolipinowe
I w sumie to na tyle.
Tutaj dziewczyny sa o wiele bardziej doswiadczone w temacie i na pewno podpowiedza
Jak sie czujesz?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Dziekuje funia26 za tak szybka odpowiedz. Kazda ciaza jest inna masz racje nawet emocje przy tamtej byla radosc a ta sie stresuje i boje. Ja dostalam plamien po seksie z mezem nie bylo tego duzo ale teraz nie pozwole mu sie dotknac bo sie po prostu boje.
 
zosiak Gratuluję! A co robisz na tych praktykach? Jeśli tylko byłabym w stanie z nich nie rezygnować, to bym zrobiła wszytko, by w nich uczestniczyć. O tym czy masz iść na L4 niech najlepiej zadecyduje lekarz.

roxie Jak dostaniesz listę badań, to napisz co Ci lekarz zlecił. Ja już po jednym poronieniu wymusiłam na lekarzu listę badań, które warto zrobić przed kolejnymi staraniami (ale były to raczej takie badania podstawowe). Gdyby zdarzyło mi się kolejne poronienie, na pewno bym rozszerzyła diagnostykę o badania genetyczne. Moim zdaniem lepiej żebyś się teraz przebadała niż ryzykowała kolejną utratę ciąży.
Na praktykach pielwgniarskich mam kontakt z pacjentami ktorzy maja zabiegi ogolnie dlugo nie siedza bo to chirurgia 1 dnia a ja zajmuje sie zmiana kroplowek pobieraniem krwi wstrzykniecia czyli wszystko to co pielegiarka robi czasmi sie tez karmi a czasami trzeba przebrac badz umyc pacjenta w przypadku chirurgii raczej sa chodzacy pacjenci ale sie obawiam teraz czy to mi nie zaszkodzi zostal mi jeszcze ten semestr i nastepny rok:/
 
Hej dziewczyny, 28.01 poronilam samoistnie w 7 tyg. Od lekarza dostałam od razu zielone swiatlo, bo całkowicie się oczyscilam i on nie widzi przeciwwskazań, powiem szczerze, że początkowo trochę się bałam ale jak tylko emocje trochę opadły od razu poczułam ze pragnę dziecka bardziej niż kiedykolwiek tak jak mój partner, więc zaczęliśmy starania już teraz jeszcze przed pierwszą @. Podświadomie czuję, że coś się dzieje ale nie wiem czy sobie tego nie wmawiam. W poprzedniej ciąży symptomy były na tyle wyraźnie, że byłam już prawie pewną jeszcze kilka dni przed spodziewana @. Teraz jest to bardziej przeczucie chociaż jakieś delikatne dolegliwości dostrzegam na test jest jeszcze za wcześnie. Moje pytanie, dziewczyny jak było i Was czy w każdej ciąży objawy były takie same czy może różniły się od siebie? I czy jest wśród Was jakąś kobietka, która zaszła paraktycznie od razu po poronieniu? Ja już wariuje, wiem, ze powinnam się wyluzować i spokojnie czekać ale ja już w pewnym sensie zwariowalam na tym punkcie.
 
@roxie z tego co wiem to te badania sa kosztowne:/
Ja robilam jakies podstawy
Toxo
Cytomegalie
P antykardiolipinowe
I w sumie to na tyle.
Tutaj dziewczyny sa o wiele bardziej doswiadczone w temacie i na pewno podpowiedza
Jak sie czujesz?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom

@funia26 fizycznie jest ok praktycznie mam już tylko delikatne plamienia dzisiaj robiłam badania w poniedziałek kontrola czy jest czysto ...ale jestem przygnębiona jakiś taki ciężar czuje na sobie jak pomyśle że czekać że badania że to się będzie ciąglo to mnie dobija całkiem :<
 
Naciia Witaj! Są tutaj dziewczyny co się nie doczekały pierwszej @ po poronieniu, więc wszystko jest możliwe. Ja odczekałam do pierwszej @ i zaczęłam starania, a raczej podeszłam do tego - co ma być to będzie, nie będę się zabezpieczać, ale też nie będę pilnować owulacji itp. Zaszłam w ciążę po drugiej@. Ja objawów ciążowych nie miałam w żadnej z ciąż - może jedynie wzmożona senność (ale i bez ciąży mogę dużo spać)
zosiak Dzieci bardzo zmieniają światopogląd i organizację czasu. Starałabym się ukończyć studia będąc w ciąży.
roxie To może zrób chociaż część badań? Nie na wszystkie wyniki trzeba długo czekać.
 
reklama
Jesli chodzi o poronienie moj lekarz zlecil mi tylko toksoplazmoze i cytomegalie a i tak czasami nie da sie tego odczytac bo moglas przejsc a nie wiadomo czy w czasie ciaxy czy po rostu wczesniej lekarz mi powiedzial ze to czesto natura tak roboe ze kobiety traca te ciaze ja ze swojej bardzo sie cieszylam bo na swieta taki prezent no niestety stracilam ciaze i bardzo przezylam lekarz mowil wtedy zeby starac sie o nastepna bo takie przezycie dziala na nasza psychike. Powiedzial mi ze gdyby nam sie nie udalo zajsc w ciaze trzeba zbadac partnera nasienie
 
Do góry