reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Kwiatuszek, gratuluję pięknej bety ;-) ;):-) :):-) :):-) :) &&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&
Magdalena, te bąbelki to najpiękniejsze uczucie na świecie :-) :) a będą coraz silniejsze ;-) ;):-p
gloria, ja przytyłam prawie 25 kg, ale usprawiedliwiam się, że miałam ciążę leżącą :-p bo de facto jadłam dużo warzyw i owoców a w ostatnim miesiącu pozwoliłam sobie na słodycze i wtedy spuchłam na maxa :-p a jeśli chodzi o pranie, to przecież nie musisz prać w pralce, tylko delikatnie w rękach przepłukać, żeby odświeżyć, bo nie wiadomo ile rąk dotykało itp. Ja przez pierwsze 2 miesiące prałam i prasowałam, szczególnie body i pajacyki, bo dotykały skóry malucha. Teraz piorę jeszcze w proszku dla dzieci, bo mam zapas :rolleyes2: ale już nie prasuję.

Olsaec, dziękuję, że pytasz :happy2: wróciłam ponad tydzień temu z J i oczywiście mnóstwo latania/załatwiania, później na weekend wyjechałam na komunię do siostrzenicy a od kilku dni ogarniam mieszkanie po ponad miesiącu nieobecności :confused2: i wieczorami padam jak zabita :tak: oczywiście fajnie było w trójkę, tylko, że najczęściej byliśmy w czwórkę (ze współlokatorem J) i to już nie było fajne. Jestem trochę zawiedziona, że nie mogliśmy nacieszyć się sobą tak jak bym tego chciała.... :huh:

A najlepsze: podczas naszej nieobecności w pokoiku Kai (zostawiłam okno uchylone) jaskółki zaczęły sobie robić gniazdo :errr::szok: w mieście, w wieżowcu :tak: na szczęście na razie tylko trochę ciemnych kropek na suficie koło okna :-D ale po pierwszym dniu jak je kilka razy przegoniłam, nie wróciły :-) :)

Już coraz więcej rzeczy na ślub załatwione. Mamy fotografa, ale zastanawiamy się nad kamerzystą. Koszty są okrutnie wysokie....:szok: ale jaka pamiątka..... zastanawiamy się jeszcze.... No i muszę już sukienkę jakąś ogarnąć, bo sezon weselny się zaczyna i może być ciężko....:baffled: a waga nie spada tak jak bym chciała :baffled: tym bardziej u J przy normalnych obiadkach itp. :baffled:

Dziewczyny, czy na macierzyńskim mogę podpisać umowę zlecenie lub o dzieło z moim pracodawcą? i jakie będą dla mnie tego konsekwencje?
W zeszłym tygodniu zadzwonił do mnie z propozycją pracy z domu i zastanawiam się. Myślę też, że to może być z jego strony próba wybadania czy zamierzam wrócić do pracy po macierzyńskim czy nie. A ja nie mam zielonego pojęcia :confused::baffled: Generalnie myślę, że będzie ciężko, tym bardziej ze ślubem za pasem no i sama już nie wiem...........:confused::confused::confused:

Ja kupiłam Kajulce na Dzień Dziecka pierwszy kubek niekapek i 2 książeczki z twardymi stronami :-) :) Bardzo lubi czytać :tak::-D no i z kubkiem też całkiem nieźle sobie dzisiaj poradziła - troszkę gryzła dziąsełkami a jak poczuła, że coś leci to ssała :tak: Pierwszy raz dałam jej dzisiaj kaszkę ryżową (mimo, że warzywa daję od jakiegoś czasu) i pluła nią:oo2: przy warzywach jej się jeszcze nie zdarzyło. A jak dodałam do mleka, to mleka nie chciała za bardzo pić :baffled:

Pozdrawiam serdecznie :happy:
 
reklama
angel &&& Nie ma innego wyjścia - kciuki masz zapewnione! Tylko koniecznie się pochwal jak tylko będziesz coś wiedziała!

OneMoreTime To może Ci się podobny egzemplarz do moich trafił? Żadnych papek jeść nie chciały, dopiero jak były cząstki to się zajadały. Daj inną kaszkę - moi też nie wszystkie jedli.
A co do pytania o pracę - tak możesz podpisać ze swoim pracodawcą umowę cywilnoprawną. Pracodawca będzie wówczas płacił za Ciebie na ubezpieczenie zdrowotne, a składki społeczne są dobrowolne (znaczy ty decydujesz czy pracodawca wpłaci je do ZUS czy na Twoje konto).
 
Gloria super wieści, ja też nie jem czerwonego mięsa bo w ciąży mi nie smakuje. Jedyne jakie jestem w stanie zjeść to mielone z indyka.

Angelstw kciuki zaciśnięte &&&&&&&&&&&.

Witch mam pytanie, mam umowę do końca lipca 2017, będę wtedy na macierzyńskim, pracodawca może nie przedłużyć mi umowy? nie znam się na tych sprawach. Oczywiście mój dyrektor twierdzi, że stanowisko na mnie czeka ale czy on do tego czasu będzie dyrektorem to pewności nie mam. W mojej branży po każdym sezonie i niewyrobieniu planu są zmiany na wyższych stanowiskach :/
 
Angelstw kciuki zaciśnięte! :)

Co do prania ubranek, to ja piorę i prasuję wszystko. Na początku łącznie z pościelą Olka i naszą, teraz już mi się nie chce. Ubranka bez wyjątku są wyprasowane, bo ładnie wyglądają. Swoje prasuję a synkowi nie? No i piorę w proszku yelp, ale Olek ma problemy ze skórą i takie mamy zalecenie lekarskie. W szkole rodzenia położna mówiła, że proszku dziecięcego należy używać średnio do 8 miesiąca, ale wszystko zależy od dziecka. Alergolog mówiła nam, że płyny do płukania są niewskazane u dzieci.
 
Angelstw kciuki zaciśnięte &&&&&&

OneMoreTime kiedy się pobieracie? :)


Dziewczyny co polecacie na komary?
Mamy w pokoju intruza, który chowa się po katach w dzien a w nocy buszuje po cichu.....zawsze słyszałam bzyczenie a teraz nic.....jakiś "cichy wielbiciel" mi sie trafił :p
Nikos ma bable ze szok....takie dziwne wielkie czerwone plamy. No bo co innego mogło Go pogryzć jak nie komary? Co kupić na złagodzenie swędzenia?
 
Magdalena26 Jeśli masz umowę na czas określony i kończy się ona na macierzyńskim, to nie musi ona zostać przedłużona. Jeśli tak się stanie (że nie przedłużą) będziesz musiała złożyć w ZUS pismo, że chcesz pobierać zasiłek macierzyński/rodzicielski.

MisiaMonisia Po ugryzieniu to kupowałam Fenistil. A na komary polecam moskitiery w oknach. Wszystkie te przeciwkomarowe specyfiki dla mnie strasznie śmierdzą, więc ich nie stosuje. A jak pomyślę, że młode to poliże - to tym bardziej nie stosuje ;-)
 
reklama
Witch mam moskietery w oknach a komar i tak jest....pewnie wlecial drzwiami.....i za cholerę nie mogę Go znaleźć.
Też nigdy nic nie stosowalam na komary.
A czy te specyfiki do prądu to można używać w pomieszczeniu w którym śpi dziecko?


Masha raczej nie bo jest pogryziony na buzi, raczkach i nóżkach. W tylu miejscach od pająka?
Ostatnio byliśmy na spacerze w lesie i siadaly na nas takie dziwne bączki....szybko stamtąd uciekalismy. Może to one?
No i nie wiem jak u Was, ale u Nas pojawiły się te wstrętne meszki :/
 
Ostatnia edycja:
Do góry