reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Ewa kochana tylko się nie zabijaj:wściekła/y:
Zarodek jest widoczny w 6 tyg,w 5 jeszcze nie,licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.I trzeba wziąć pod uwagę to,że mogła przesunąć się owulacja.
W ciąży z M w 5 tyg. był sam pęcherzyk,a na równe 6 tyg. już był zarodek z serduszkiem.
Teraz był rosnący pęcherzyk ( i rosnące,ale wolniej niż n/w norma bhcg),a zarodka niestety nie było widać ani w 6,ani w 7 i już było wiadomo,że będzie źle,ale "formalnie" czekałam do 9:-(.
Tu masz informacje,które może Ci pomogą (ja robiłam kilka razy betkę,liczyłam wszystko dla granicy normy itp.)

Normy wartości HCG w zależności od wieku ciążowego liczonego od pierwszego dnia ostatniej miesiączki są bardzo szerokie.

normy55py.png


Ważniejsze od bezwzględnych wartości HCG są przyrosty jego stężenia w czasie !

W prawidłowej ciąży poziom HCG wzrasta przynajmniej o 66 % w ciągu 48 godzin i o 114 % w ciągu 72 godzin. Im ciąża starsza tym wzrost stężenia HCG wolniejszy i w przedziale 1200 mIU/ml-6000 mIU/ml poziom HCG podwaja się średnio w czasie 96 godzin (4 dni), a dla stężeń przekraczających 6000 mIU/ml ten czas może być jeszcze dłuższy. Przy HCG przekraczającym 6000 mIU/ml lepszą informację o stanie i umiejscowieniu ciąży daje USG. Wartości nieprawidłowe nasuwają podejrzenie poronienia lub ciąży ektopowej (przyrost jest wolniejszy od prawidłowego). Możliwy jest jednak chwilowy spadek stężenia HCG w przypadku, gdy w macicy, zagnieździły się przynajmniej dwa zarodki (co zdarza się przy mnogiej owulacji lub po zabiegach IVF) w chwili, kiedy jeden z nich obumiera. Nie ma to w tym wypadku wpływu na pomyślny przebieg ciąży.

u kobiety z 28 dniowymi cyklami miesiączkowymi pęcherzyk ciążowy jest najwcześniej widoczny w USG dopochwowym w 32 dniu cyklu, przy poziomie HCG większym od 1000 mIU/ml (najwcześniej przy stężeniu 500 mIU/ml)

Średnica pęcherzyka powiększa się średnio o 1 mm na dobę (przynajmniej o 0,6 mm). Echo zarodka najczęściej widać w pęcherzyku o średnicy 10-25 mm.

Za patologią może przemawiać:

Brak pęcherzyka ciążowego przy HCG >= 1500 mIU/ml (Uwaga! W ciąży ektopowej może występować tzw. pseudo-pęcherzyk).
Brak echa zarodka przy pęcherzyku o średnicy powyżej 25 mm.

Powodzenia.Trzymam moooocno kciuki,żeby było dobrze:tak::tak::tak:
 
reklama
Ewa,także te tygodnie nie są takie ważne,bo owu mogła się sporo przesunąć.Ważne ile wzrasta bhcg i jak duży jest pęcherzyk.Te informacje pogrubiłam.Jak coś jeszcze to pytaj śmiało na gg.
Będzie dobrze !!!
 
Ewulka co za głupotki wygadujesz??..teraz jak masz już fasoleczkę musisz mysleć nie tylko o sobie,ale o WAS.! a zobaczysz że na następnej wizycie będzie juz serducho biło jak dzwon (taki w przyspieszonym tępie!)
Mi z rana jest okropnie niedobrze...blee...niechce mi sie jeść prawie wcale.zmuszam się do wszystkiego...
miłego dnia dziewuszki..!
ja się biorę za sprzątanie,no a jutro do pracy:-(..
Sciskam was wszystkie b.mocno!!Pa.pa!
 
Ewa-ja zobczyłam serduszko u 6,5 tyg. Malca wg. USG. Nie spotkałam się nigdzie, żeby wcześniej było widoczne. Najwcześniej koniec 6 tyg. Nie przejmuj się niczym, dbaj o siebie. W 5 tyg. mogłaś zobaczyć tylko pęcherzyk i tak jest prawidłowo.
Ja też bym już chciała, żeby ten pierwszy trymestr się już skończył, żeby mój Malec był coraz większy, ale na bieg czasu nie mamy wpływu.
Buziaczki.

Antilka- poczekamy i będzie wszystko wiadomo. Denerwuję się za Ciebie, ale myślę, że może być jeszcze bardzo wcześnie. Każda ciąża jest przecież inna. Beta nie pozostawi wątpliwości. BUźki.
 
Ikuś nie denerwuj się, bo ja jestem spokojna:-)Wszystko to razem bardzo dziwne, szukam teraz przypadków opisujących fałszywie dodatnie testy ciążowe.
Może po prostu ten pierwszy był felerny i dlatego pokazał ciążę:confused:
Zobaczymy.......
 
właśnie widziałam twój test na 30stkach..,no i jest tam druga kreska jak nic!!
Zrób sobie jeszcze jeden..o takiej samej czujności....,rano,..i zobaczysz....
Napewno będzie pozytywny..No w końcu tu zarażamy!!!!
 
Cześć dziewczyny! :happy2:

ewulka123 - być może jest jeszcze za wcześnie i musisz odczekać. 30 lipca to już tuż tuż i wtedy na pewno wszystko będzie dobrze!:yes: Podobną sytuację (miesiąc po zabiegu) miało dużo dziewczyn m.in. tego forum. Urodziły zdrowe dzieci i o czasie!
Straszne rzeczy piszesz:realmad:... marnujesz swoją energie na głupie myśli samobójcze, zamiast wziąć się w garść i zająć się czymś pożytecznym i pozytywnym! Jesteś młoda i masz tylko jedno życie! Postaraj się z niego dobrze korzystać!
Gabi - jak dobrze, że mamy Ciebie wśród nas!!!:biggrin2:
Antila - mocno trzymam kciuki! Zachowaj zimną krew, a wszystko się ułoży!:wink:
ewa33 - zastanawiam się, jak długo jeszcze będzie nam towarzyszyć takie samopoczucie...?:dry::confused:

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę udanej soboty!~
Buziaczki
 
Ewo w tym właśnie problem tylko na tym jedynym czwartkowym teście pojawiła się druga blada kreseczka:oo:Wczoraj robiłam innej firmy i nic nie było a dzisiaj rano ten sam, co we czwartek i też nic.....
 
reklama
Do góry