reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

witaj always!! dla twojego Aniołka
[*] Jeśli chodzi o czas to zwykle lekarze mówią by odczekać 3 miesiące. A powiedz robiłaś jakieś badania? Jest tu wątek badania po poronieniu- warto przejrzeć. Pamiętaj że nigdy nie dostaniesz od lekarza zapewnienia że na pewno będzie w porządku, ale tych kobiet którym się udaje jest co raz więcej. U mnie lada moment minie rok od zabiegu, boli chyba mniej ze względu na to mojego synka którego noszę pod serduchem.
 
reklama
always światełko dla twojego aniołka
[*], przykro mi, że ciebie też to spotkało, ja straciłam swojego aniołka w kwietniu tego roku w 10 tygodniu, dobrze ze napisałaś dziewczyny są tu świetne i wsparcie murowane bedzie, mi też pomagają zresztą każa nawzajem się tutaj wspiera także zostan z nami. Jeżeli chodzi o kolejną ciążę to już twój lekarz musi cio powiedzieć po zbadaniu cię jak wszytko się goi i kiedy się można starać, mi dwóch lekarzy i położna powiedzieli że dwa cykle trzeba odczekać i można zaczynać staranka, jeśli chodzi o badania to cytomegali, toxoplazmoza, progesteron, prolaktyna, hormony tarczycy i inne hormony wszystko to najlepiej zrobić, ale najlepiej skonsultuj się z lekarzem to on powie co i jak i kiedy wykonywać te badania. Wszystko będzie dobrze zobaczysz, żal i smutek nie minie tak szybko, pamięć nigdy ale z czasem bedzie lepiej no niestety tak to już jest ale nie jesteś sam, ściskam cię mocno i przytulam bedzie dobrze musi być
 
Witaj always. Nikt Ci nie obieca ze nastepnym razem bedzie dobrze, ale tez prawda jest ze strata ciazy nie przesadza ciaz nastepnych. Moze warto zrobic kilka badan i "poszukac wroga", choc czesto mimo badan pozostaje on ukryty. Pytalam lekarza dlaczego, powiedzial ze po prostu czasem tak sie dzieje... Jest ciezko sie pozbierac, ale da sie. Piszesz, ze chcesz jak najszybciej podjac starania o ciaze... Po zabiegu wypada te 3 cykle odczekac. To sporo czasu, ale macica powinna miec czas na regeneracje, zeby nowy lokator mogl sie spokojnie zagniezdzic. Ty w tym czasie mozesz porobic troche badan, przygotowac organizm do ciazy. I bedzie dobrze.
 
Karolciu - beta ładnie przyrasta a co do progesteronu, to nie wiem, jak on się ma zachowywać. Zaraz czegoś poszukam.

Już pokopałam: Normy progesteronu w ciąży to: 1-28 ng/ml tuż po owulacji, 9-47 ng/ml do 12. tygodnia ciąży, 17-146 ng/ml między 12. a 28. tygodniem ciąży i 55-200 ng/ml od 28. tygodnia aż do rozwiązania.
Chyba u Ciebie wsjo ok :)
 
Ostatnia edycja:
Karolciu - beta ładnie przyrasta a co do progesteronu, to nie wiem, jak on się ma zachowywać. Zaraz czegoś poszukam.

Dzieki.
ale czy ta beta nie jest troche za niska....?
progesteron wiem, ze jest wytwarzany pulsacyjnie więc może w ciągu doby spadac i wzrastać...najwazniejsze, że i tak w miarę wysoki poziom sie trzyma...

boje sie jak cholera....
 
Tu coś o becie:

Kolejne tygodnie licząc od ostatniej miesiączki
Poziom beta-HCG ( mIU/ml )
3
5 - 50
4
3 - 426
5
19 - 7.340
6
1.080 - 56.500
7-8
7.650 - 229.000
9-12
25.700 - 288.000
13-16
13.300 - 254.000
17-24
4.060 - 165.400
25-40
3.640 - 117.000

Jak na moje oko Twoja beta jest ok.
 
always taj jak Ci dziewczyny już napisały dwa miesiące to minimum bo macica się od 6 do 8 tygodni regeneruje więc tyle musisz poczekać a potem jak poczujesz,że jesteś gotowa do dzieła. Poproś lekarza jak będziesz 6 września niech ci da skierowanie na badania bo wiem ,że sami rzadko coś od siebie zaproponują tym bardziej jak to się dzieje pierwszy raz.Trzymaj się kochana. Switełko dla Twojego Aniołeczka [*]
 
reklama
Do góry