reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża Po Poronieniu

Magda79- tak bardzo się cieszę ,że cosik jest , trzymam mocno kciuki za Twojego maluszka ,żeby się szybciutko i prawidłowo rozwijał, ale nas trzymałaś w niewiedzy:-)
V-Jolka- trzymam mocno kciuki za Twojego maluszka niech się ta szyjka nie wygłupia mam nadzieję ,że ją tam w szpitalu tak jak pisałaś uspokoją &&&&&&&&&&&

IZW- ja też dawno nie widziałam Fasolki.
Ilona1990- to drań , nic się nie przejmuj kochana to nie Twoja wina widać nie jest Ciebie wart , to się normalnie w głowie nie mieści.

Ja dziś wstałam ,a tu mój tata już mi pokroił kabaczka na leczo i papryczke i cebulkę czułam się jak kucharze w tych programach kulinarnych wszystko gotowe pozostaje tylko ugotować, pyszne leczo nam wyszło, przypominam ,że mój tato ma częściowy niedowład dłoni ,a pokroił wprost pięknie.:tak:

Jak tam czytam o tym zespole antyfosfolipidowym tym bardziej się skłaniam ku tym badaniom, a z tarczycą to ja miałam
tsh- 5,60 Norma: 0,270-4,20
ft3- 3,62 Norma: 2,02-4,43
ft4- 1,14 Norma: 0,932-1,71
i na tej podstawie wykryto u mnie niedoczynność tarczycy , powiedzcie mi po ilu dniach od rozpoczęcia leczenia hormonem tarczycy trzeba powtórzyć te badania, bo mi nic lekarz kompletnie przy wypisie nie chciał powiedzieć a to nie miał czasu a to coś tam wiecie jak to jest w szpitalu z lekarzami nigdy nie mają czasu żeby wszystko wyjaśnić gdyby mi ginekolog podczas konsultacji nie powiedział to bym nie wiedziała co mi jest, no chyba ,że z wypisu dopiero bym się dowiedziała.
 
reklama
kobietko22 a w jakich jednostkach masz tsh i ft4 bo masz inne normy niż ja. Ja mam tak podane
TSH 0.27- 4.2 w UlU/ml to by się zgadzało
a ft4 12.0- 22.0 w pmol/L
 
Witam wszystkie dziewczyny staraczki i mamuśki zafasolkowane ;). Pisałam kiedys na tym forum w chwilach smutku i strat było dla mnie niesamowitym oparciem. Od pewnego czasu tylko was podczytuję - po pierwsze wcięło mi hasło, wcześniej byłam na forum jako kasiuleczka,a po drugie bałam się zapeszyć. Pochwalę się wam nieśmiało że po roku walki z tarczycą i innymi przeciwnościami zdrowotnymi udało mi się w końcu zafasolować ;)

Kobietko nam lekarka pozwoliła się starać jak tsh osiągneło poziom poniżej 2.0 - -jest to optymalny poziom do prawidłowego rozwoju ciąży no i oczywiście przyjmowanie leku jest konieczne przez cała ciaże.
 
Ostatnia edycja:
Kasiuleczka gratuluje! Juz 14 tc! Teraz juz bedzie z górki :)

Kobietka ale masz dobrze z tata! a tak przy okazji to zjadlabym takie leczo.mmmmmm!

A ja sobie machnelam suwaczek. Mialam tego jeszcze ne robic, ale co to zmieni? a przynajmniej sie pociesze nim troche, nawet jesli sie nie uda.

Mam takie uczucie rozpierania w dole brzucha. Stawia sie???? Mozliwe juz teraz? Nie podoba mi sie to :( Wzielam nospe.
 
Magda, spokojnie - na tym etapie ciazy to normalne. Moze "ciagnac", nawet pobolewac tak nieco jak na @. Nospa nie zaszkodzi jesli sie obawiasz ze to skurcze, ale nie panikuj bo takie rozne odczucia sa zupelnie ok.
 
Tak czytam dzisiaj o tych wszystkich badaniach i wynikach i się nakręciłam, że mimo iż nie wiem jeszcze czy zaskoczyłam w tym cyklu czy nie (za 2-3dni będę testować), to chyba zrobię badania. Tylko jak pomyślę, że powinnam zrobić toxo, cytomegalia, morfologia, prolaktyna, progesteron, beta, hormony tarczycy - to będzie koszt pewnie ze 350zł to aż mi się słabo zrobiło. Na poprzednią ciążę, która trwała 14 tygodni wydałam prawie 2000zl. A oczywiście jestem ubezpieczona. Tyle, że w naszym wspaniałym kraju i tak za wszystko trzeba słono płacić.
 
kasiuleczka gratulacje!!! ja też dążę by tsh było poniżej 2. Wcześniej nie miałam problemów z tarczycą, ale w ciąży kontroluję wyniki co miesiąc
 
Hej,
u mamy byłam i w aptece (125 zł na leki, ech) i na mieście. Kupiłam nowe poduszki, bo tamte juz taki kapciowate.
magnusik, czy ja wiem, czy dziwna moja gin? Zazwyczaj tak się robi, 3-4 usg w ciąży i już. Ona traktuje moja ciążę normalnie, opieprza mnie, jak się nakręcam. Jestem z niej bardzo zadowolona.
ilona1990, kurde, nie wiem, co powiedzieć, bo nie znam Waszej sytuacji. Chyba przeczekać musisz póki co.
vjolka, trzymam kciuki, założą Ci szew i będzie git!

Zaraz musze lecieć do lekarza medycyny pracy po zaświadczenie, że jestem zdolna do pracy.
 
reklama
Magnusik- ja mam tsh w ulU/ml ft3 w pg/ml a ft4 w ng/dl

O kurcze to ja nie wiedziałam ,że do zajścia w ciąże potrzebny jest konkretny poziom wyników to będę musiała się temu przyglądać i zbadam sobie za jakiś czas jaki będzie wynik.
 
Do góry