reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Hej Dziewczyny,


Anuśka - no witaj na nowym watku :-) trudno sie przyzwyczaić, prawda? jak Ty i Maluchy? wszystko ok?
Agata - no temat opiekunki gorący :tak: mnie też interesuje, chociaż chce zorientowac się też w kwestii złobków/klubów malucha..u mnie dodatkowo niestety pojawia się problem z dojazdem opiekunki, bo mieszkamy za Poznaniem i z tego co slyszalam to to już wplywa na to, ze wybor opiekunek mniejszy..

a tak w ogóle to myslalam, ze przy bliźniakach teraz to bede frunąć do pracy na skrzydlach, byle sie tylko z domu wyrwac, ale juz widze, ze tak latwo mi nie bedzie je zostawic..pewnie bedzie tak jak z pierwsza cora, ze przez miesiac rozdarcie kompletne i wyrzuty sumienia, ze nie mam czasu dla dziecka..

takze wszystkim Mamom wracajacym wlasnie do pracy życze duuużo sily i pozytywnego nastawienia :-)

co do spanka dzieciaczków to moje dalej jedza i spia..i spia praktycznie caly czas na brzuchach, co mnie juz troche martwi bo najedza się, 2 minuty w lezaczkach i becza..i dopiero na brzuszku sie uspokajają.. nie wiem czy to normalne, ale swiata za duzo to one nie widzą..???

jeśli któraś z Was tak miala moze to dajcie znać...
 
reklama
Aime u dzieciaczków wszystko ok,póki co bardzo grzeczne są,z mała w srodę jedziemy do kielc na konsultację chirurgiczna i mamy nadzieję że okaże się że wszystko jest w porządku.Ja też już lepiej się czuję,miałam powikłania po cc a tak właściwie to po znieczuleniu-bardzo bolała mnie głowa potem kręgosłup ale od wczoraj mam już spokój.
 
Anuśka witaj wśród rozpakowanych mamusiek:-)

U nas już pierwszy ząbek wyszedł,czekamy na drugiego,który lada moment też wylezie,nawet nie jest źle odpowiednia maść na dziąsełka czyni cuda
yes2.gif
 
Ja gotuję zupki sama :-)
baza jest zawsze taka sama mięso cielęcina, indyk czasem polędwica, marchew, ziemniak, por, pietruszka, no i liście np.selera które potem wyjmuje.

U nas zawsze o 19.00 jest kąpiel choćby się waliło i paliło to jest święta godzina... ostatnio byliśmy na imprezie całą rodzinką cały dzień był tak ustawiany żeby ich umyć później kurde o 18.00 zjedli mleczko...godz. 19.00 oczy w słup i ryk.... wracaliśmy do domu i szybko kąpanie...wleźli do wody odrazu buźki uśmiechnięte....i spokój...
wszystkie inne posiłki są nieregularne... chłopaki śpią ile chcą i kiedy chcą...
i nie powiem jest z tym ciężko ale daje radę :-)

u nas schemat wygląda mniej więcej tak :
19.30 - mleko Bebiko 2R 220 ml.
następnie zalezy od humoru 02.00 w nocy mleko 220
Potem 06.00 mleko
09.00 kaszka
12.00 zupa
14.00 owoce
16-17. mleko
ale te godziny to są strasznie ruchome przez ich humorki


Pamiętam że Laura jak była mała miała stałe pory jedzenia...
 
Aime mała urodziła się z małym pęknieciem skórki miedzy odbytem a pochwą i chirurg musi sprawdzić czy to powierzchowne czy nie i czy bedzie potrzebny zabieg zszycia.Podobno często sie tak zdarza u bliźniąt przez ucisk w brzuszku a moje maluchy były dośc duże.

donka ojeju takie już duże te Twoje Gwiazdy:-D Już ząbki im wychodzą:szok:
 
Dawno mnie tu nie bylo:)
Anuska, witamy w gronie:)
Ja tez sama gotuje im zupki od 2m-cy, sloiczki mam tylko na sprobowanie. Podstawa jest marchewka, pietruszka i ziemniak u nas. Gorzej z mieskiem. Kurczak niezbyt im idzie, krolik troche lepiej, za to uwielbiaja indyka:)
My mamy schemat dnia tez od ok. 2m-cy i wyglada tak:
7.00 mleko 190ml
10.30 kaszka 170ml
spacer
14.00 zupa
spacer
17.30 mleko 190ml
19.00 podwieczorek - owoce ze sloiczka
20.30 kapanie
21.00 mleko 190ml
I tak jakos sobie funkcjonujemy..
Mialam tylko meeeega problem z wprowadzeniem mleka nr 2.. Po 1,5m-ca dzisiaj w koncu caly dzien na NAN 2;)))
 
reklama
Anuska witaj, sliczne dzieciaczki :-)

A u nas nowosc, Nadusia juz stoi sama przy meblach, barierkach od lozeczka i dzisiaj zrobila 3 pierwsze kroczki, nie wiem za ktora chodzic :-)
 
Do góry