reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

A ja się dzisiaj wyspałam,dziewczyny wypiły mleko o 22 i obudziły się dopiero ok.6rano
Julka zaczęła ząbkować:szok:czy macie jakieś sprawdzone sposoby na uśmierzenie bólu?Na szczęście marudzi tylko w dzień i pcha te rączki do buzi o ślinieniu już nie wspomnę

na ząbki proponuję dentinox, pozatym maluchy uwielbiają miękkie łyżeczki canpola ale daję doopiero teraz jak są starsze
 
reklama
Dziewczyny jakie są objawy skazy białkowej?Wyczytałam,że dzieciaczki mają wysuszoną skórę i krostki na buzi,czy oprócz tego pojawia się coś jeszcze?Bardzo proszę o odpowiedź
 
donka czasem wymioty-takie hlustanie czy jak to nazwac i czasami kupka ze sluzem czarnym(moje maja skaze i takie objawy byly plus such skora i krostki) teraz mamy nutramigen i jest lepiej za to kolki im sie zaczely...w 2 miesiacu zycia a niby po 3 tyg sie zaczynaja psss bzdura,ale juz mamy saab i dziala:D
 
No właśnie,moje mają tylko suchą skórę na twarzy i krostki na policzkach i przy ustach,kupy robią bardzo ciemne ale po żelazie(tak myślę),podejrzewam skaze,we wtorek wizyta w poradni więc lekarz je obejrzy dokładniej i stwierdzi czy faktycznie to jest to o czym myślę
 
Donka moje mają skazę...ponoć i miały krostki, które pod wpływem ciepła się mocno zaczerwieniały. Głównie to występowało na buziach, karku, za uszkami i na barkach. Nawet jak to cholerstwo zeszło to skóra bardzo długo była szorstka...taka kaszka jakby. Pozostałych objawów skazy u nas brak. Pijemy bebilon pepti i jest już o niebo lepiej.
mnie pediatra powiedziała, że u takich maluszków każde zmiany skórne definiuje się jako alergie pokarmową a można ją wykluczyć dopiero jak dzieci są starsze. Ile w tym prawdy to nie wiem. Póki co mleczko załatwiło sprawę i buziolki znowu są piękne i gładziutkie:-)
 
dziewczyny pamietajcie przy atopowym zapaleniu skóry ( szorsta, krostki itp) najwazniejsza jest pielegnacja, nawilzanie, u nas pomogl cetaphil krem, a pozniej balsam(pisalam juz o tym mam nadzieje ze nie przynudzam za bardzo ale temat powraca) smarowalam cialko 3, 4 razy dziennie a teraz 2 x dziennie
u nas obiawt byly takie: szorstka skora , krostki cos przypomonajacego liszaje na buzi, za uszkami, na klatce piersiowej, kolo kostek na nozkach no i faldki na nozkach zaczeriwnione i suche, w tej chwili buzia sliczna , zostaly tylko 2 brzydki faldki pod kolankiem , ppzatym swiad skory (polecam fenistil krople), bole brzuszka
 
Dziewczyny, ale fenistilu nie mozna chyba dac bez konsultacji z lekarzem, tak jest na ulotce. Boje sie go podac bez wiedzy lekarza.

Manila dajesz moze juz dzieciaczkom obiadek z dwoch dan?
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, ale fenistilu nie mozna chyba dac bez konsultacji z lekarzem, tak jest na ulotce. Boje sie go podac bez wiedzy lekarza.

Manila dajesz moze juz dzieciaczkom obiadek z dwoch dan?

dostaja tylko "2" danie ze sloiczka, ale teraz czeka ich zlobek i sie zastanawiam czy nie gotowac im zupek bezmiesnych do zjedzenia w domu a do zlobka dawac sloik, ale chcemy dostosowac plan dnia do planu dnia w zlobku takze dopiero jakby co to bedziemy wprowadzac drugie danie obiadkowe
tak wogole to byly w zlobku 3 dni i katar czyli ten tydzien co powinny byc w zlobu siedzialy w domu
Alicji ida zeby , dziasla czerwone i ma biegunke od kilku dni.... pupa czerwona , nie mam sily, w pon. pewnie zostanie w domu tylko z kim?,... hmmm ja do pracy wracam , masakra, macie jakies sprawdzine sposoby na biegunke? daje jej hippa sok marchwiowo ryzowy, jakis zolty syrop od lekarza , flore i na razie be efektu, bidulka

reniag co u ciebie?? wrocilas do pracy?
 
reklama
A u Nas przygotowania do powrotu do pracy:/, niania przychodzi od tygodnia. Chłopcy pomału przyzwyczajają się do jej obecności, a ja w czwartek idę do pracy:/ Czasu mało więc ostatnio rzadko do Was zaglądam. A wczoraj umarła jeszcze moja babcia więc humorek -100000000000....
Manila u nas też była biegunka(3-4 luźne kupy, gdzie normalnie robią 1 max.2 ) pediatra kazała nam odstawić żelazo, i owoce a do tego dostali nifuroksazyd w syropie i Enterol, a że do tego mieli gorączkę to przez 3 dni co 8h Ibum. Owocy nie podawałam ok tygodnia i minęło, początkowo zmniejszyła się ilosc kupek ale niestety nie konsystencja, ale po ok tygodniu wszystko wróciło do normy:) Robiliśmy badania kontrolne i odstawiliśmy żelazo:) Bilans też za nami, chłopvy nie należą do gigantów:-D:-D:-D ale rosną i przybierają na wadze:p Kacper chudzina 72cm i waga 6950g a Filipek 72cm i waga 7700:-D:-D. Obaj sami sie podnoszą, Filip chodzi przy meblach, a najważniejsze że lubią razem się bawić:tak::tak: początki były ciężkie ale jest już ok:) aa i Filipowi wychodzą górne jedynki, obaj maja juz dolne:) na obiadek dostaja jedno danie, albo pierwsze - zupka miesna albo drugie:) a kluseczki z truskawkami, obłęd.....omal talerza mi nie zabrali:-D:-D:-D:-D
 
Do góry