reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

czesc dziewczyny.. wieki mnie nie bylo na forum.. cos- jest co robic:-) daja mi popalic bable, nie ma co...;/ wczoraj np mloda urzadzila sobie koncert od 19 to 3 nad ranem:szok: darla sie, jakby ja zazynali;/// niby nie maja kolek ale raz na tydzien zawsze ktores sie zatka i jest cyrk na kolkach:] na szczescie wydluzamy sobie juz godziny karmienia, jemy juz prawie co 4h jak sie uda w nocy to nawet co 6, ale i tak roboty po pachy, bo ze snem u nas kiepskawo grrr;/// bez przerwy jedno budzi drugie i tak w kolko...


Magda wielkie gratulacje!! Ale dlugo wytrzymalas!! Brawo!

Dziewczyny ja mam to samo- zupelnie nie wiem jak je ubierac w taka pogode. Dzisiaj zalozylismy: mlody w samych spiochach plus kocyk jak zasnal, a mala getry plus bodziak na dlugi rekaw no i czapeczki oczywiscie, a mlody i tak sie spocil, wiec nastepnym razem kocyk odpuscimy... Ale zastanawiam sie nad krotkim rekawkiem, mysle ze bez przesady na oslonietej dzialce mozna poszalec

Donka moje tez sobie wydluzaja przerwy z tym, ze wtedy zjadaja 130-140 ml:-D Zarloki:-D Nic sie nie martw, jesli przybieraja na wadze minimum 100g/tydzien to jest ok.
 
reklama
U nas roznica byla cale 140g, teraz jest 170g, ale wizualnie Julka to konkret babka, Maja moze nie duzo gorzej, ale widac, ze mniej wazy (chociaz to tylko taka roznica jest..).
jesli chodzi o odbijanie, to dziewczyny od zawsze odbijaly, kilkakrotnie i tak samo od zawsze ulewaja - tez kilkakrotnie:) Do ok. 5m-ca chlustaly wrecz mlekiem, robilismy badania, usg brzuszkow i nic nie wyszlo, taka natura niby. Teraz jest 100razy lepiej, bo ulewaja razem z odbiciem, jak sie za szybko wezmie (30min po jedzeniu musza siedziec/lezec w jednym miejscu) albo wiadomo- nacisnie brzuszek. I nie moge sie doczekac az to ulewanie nieszczesne minie, bo przez to nawet nie mam jak wyjsc gdzies z nimi do ludzi :)
 
Moje po wyjsciu ze szpitala jadly co 3h, pozniej co 4h, a teraz od dluzeszego czasu co 3,5h.
Z tym ubieraniem, to tez nie wiem jak. Dzisiaj tak cieplo bylo, mialy na sobie body z dl. rekawem, bawelniane polspiochy i czapeczki bawelniane. Lezaly na kocykach, a i tak caly kark i tyl glowki mokre byly, a Myszy cale czerwone. Mozna te czapki zdjac? Troche sie boje tego..:)
 
haha to widze ze tylko ja nie mam problemu z ubieraniem w upaly, u nas zimno i deszczowo,wiec siedzimy w domu od dwoch dni. Idzie sie pochlastac, blagam dajcie tego slonca:-D:-D:-D

Magda 85 gdansk - witamy i gratulacje

donka - mnie dietetyk pokazala jak wyliczyc minimum jakie dziecko powinno zjesc wiec waga razy 150 dzielone przez liczbe posilkow na dobe. Niestety dziecko to nie robocik, wiec czasami te jej kalkulacje szlag trafia :-D:-D
 
Renia na Zadębiu mamy parę 2-latków, parę rocznych bliźniaków, dziewczynki 6 letnie i dziewczynki 4 dni starsze od moich chłopców :D

Magda super waga maluszków gratulacje:)

Rabbit ja też się zastanawiam nad kremem dla chłopaków. W tamtym roku córkę smarowałam LA ROCHE-POSAY SPF 50+. Teraz też jej to kupię, bo to alergik i ma ciągle problemy ze skórą.

U nas dziś tak goraco było, że chłopcy w wózku bez czapek i w body z krótkim rękawkiem. Niby maja cieniutkie czapeczki z dziurkami przewiewne ale główki i tak spocone. W gondolkach maluchy są osłonięte, budka postawiona więc nie powinno ich przewiać.
 
Ostatnia edycja:
hej powiedzcie mi kiedy odbyl sie pierwszy spacer z waszymi maluszkami i ile trwal??moje co prawda to wczesniaczki i jeszcze mialam poczekac ale dzisiaj juz potrzymalam je u mamy 5 min na tarasie ubrane w fotelikach bo tak cieplutko i widzialam jak im sie to podoba:) a polozna wydaje mi sie ze przesadza bo tak ich kazala dogrzewac ze biedakom potowki na czole wyszly...bez przesady przy takiej temp dzieci w czapeczkach w mieszkaniu i rekawiczkach przy takie pogodzie to chyba przegiecie??
aha jedno robi kupke 2 razy na dobe maks drugie po kazdym posilku...dzisiaj kupilam dicoflor w kropelkach(na flore bakteryjna) ktoras uzywala?jak myslicie pomoze??ehh ja juz chce na spcer wyjsc normalny:/
 
Agata ja też myślę, że nie ma co przesadzać. Dzieciom jest tak samo ciepło jak tobie. Ja bym założyła body z długim rękawkiem i rajstopki, półśpiochy, w każdym razie jedna warstwa na górę i jedna na dół, no i czapeczka cienka. Jak zobaczysz, że pojawiają się potówki, to znaczy, że maluchom za ciepło.

Ja urodziłam chłopców w 29 tyg. i chyba tydzień po wyjściu ze szpitala wyszłam z nimi na kilka minut na dwór. Było wtedy ok 0 st. W taka pogodę jak mamy teraz to chodziłabym na "normalne: spacery. Nie ma co panikować.

A z kupkami to jedne dzieci robią po każdym posiłku a inne co kilka dni. A płaczą maluchy, prężą się dlaczego myślisz, że z kupkami jest coś nie tak?
 
Ostatnia edycja:
dziekuje.Tak wlasnie myslalam ze to przegiecie i tez z mezem zastanawialismy sie co by powiedziala gdyby urodzili sie zima...pol roku bym z nimi nie wychodzila??bez sensu w niedziele biore ich na krotki spacer jak bedzie nadal taka pogoda jak dzisiaj.
A powiedzcie mi jak wyglada u Was karmienie?ja karmie sztucznie od poczatku i sama nie wiem...pija co 3 godz czasami nawet czesciej ale ilosc jest bardzo zroznicowana od 30 do 80 ml na jeden raz.Wiem ze dzieciatka to nie automaty ale jakie u was sa przerwy i czy mozna starac sie jakos wydluzyc przerwy miedzy posilkami czy takie maluszki(3 tygodniowe) powinny dostawac pokarm co 3 godziny?nie chodzi o zmeczenie bo wstaje do nich na zmiane z mezem wiec spoko tylko boje sie ze tak sie zaprogramuja i juz zawsze tak bedzie choc moze sie myle.Poki co staram sie aby wszystko odbywalo sie rownoi u jednego i u drugiego
 
Mi kazali karmić chłopców co 3 godz. i na początku pili 30-50 ml. Teraz Oskar miał baaardzo kiepskie dni i wypijał ok 60 ml. Ja od początku jak nakarmiłam jednego to odrazu drugiego brałam i oni się do tego przyzwyczaili. Teraz w dzień nadal jedza co 3 godz ; mniej więcej 6,9,12,15,18,21 i potem budzą się 2, 3 w nocy czasem później. Po tym nocnym karmieniu zawsze budzą się po 3 godz.
Ja bym na twoim miejscu jeszcze karmiła co 3 godz.
Ile ważą maluchy i z jaka waga się urodziły?

Wiesz najlepiej zapisuj sobie po każdym karmieniu ile dzieci zjadły. Ja tak robiłam. Jak maluchy wyszły ze szpitala to miały 2 miesiące (powinien być 38 tydz. ciąży), ważyły po ok 3 kg i w szpitalu powiedzieli, że powinni wypijać po 60-70 ml. Ale każde dziecko jest inne i moi chłopcy długo wypijali po 50 ml i ani kropli więcej. Jeśli przybieraja na wadze to jest ok :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
I tak budza sie co 3 h czasami jak zapomna;) to co 4 godziny ale to maks zdarza sie ze co 2 h upominaja sie o jedzonko wtedy staram sie smoczkami jeszcze z pol godzinki odczekac albo zainteresowac czyms innym.Urodzili sie z waga 2340 i 2280 ze szpitala jak wychodzili mieli po ok 2180 i przybrali juz prawie po 600 wiec mysle ze jest ok.Marcel raz sie zapomnial i wypil lakomczuch 100 ml ale pozniej sporo ulal(maja problem z odbijaniem) ale te 100 ml wiem ze za duzo i to przez moja nieuwage az tyle wyssal z butli.A dopajasz je woda,herbatka albo podajesz glukoze?
 
Do góry