reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

tak przepajam ich, raz wypiją dosłownie 2 łyczki a czasem po 60 ml. Pija nie częściej ni 2-3 razy dziennie, więcej nie chcą. Daje im herbatkę uspokajającą czasem, lub rumiankową. Glukozę dałam 2 razy tylko bo nie chcieli pić, a samą wodę też bardzo lubią i po tym zwykle odrazu jest kupa.
 
reklama
tak jak pisze Monia - na razie Agata Twoje maluszki są za małe aby wydłużyć im przerwy między karmieniami - muszą nadrobić kg których nie nadrobiły w brzuszku :-) Niestety to sobie dzieciaki same regulują za ile będą jeść. Trzeba kontrolować wagę bo jeśli by teraz Twoje zaczęły robić dłuższe przerwy w jedzeniu to ja bym się zaczęła niepokoić.
U nas jakoś same zdecydowały że nocka jest od spania i budzą się na jedzenie 4-5-6 rano po tym jak o 19 zostaną wykąpane i nakarmione.

Ja do tej pory prowadzę zapiski z godzinami i ilością wypijanego mleka, również notuję ilość kup , wypijanych herbatek itp :-) Co do herbatek - to najlepiej rumiankową, koperkową - ta uspokajająca u nas chyba średnio się sprawdza :-) no i woda jeszcze :-) ja przepajam maluchy między posiłkami - wtedy nie mam problemu z kupą - raz dziennie kupa jest mimo że podaję im już kaszki które potrafią zatwardzić :-)
 
Kolejny dzień "lata" u mnie juz 24 stopnie w cieniu:) słońca dużo więc cały czas wysyłam to ciepło i słońce do Was Walawenderki:)

DonkaTwoje dziewczynki mają dopiero 2 miesiące więc moim zdaniem powinnaś karmić je nie rzadziej niż co 4 godziny w dzień, jasne w nocy moga mieć dłuższą przerwę i ważne czy cały czas przybieraja na wadze, jeżeli tak jak napisała Yummy nie masz się czym przejmować:)

Magda gratulacje, waga maluszków suuppeerr!!! szkoda że musieliście wracać do szpitala, ale mam nadzieję że już przeboje zdrowotne za Wami a teraz tylko samo zdrowie:D trzymaj się Kochan ai jak będziesz miała czas to zaglądaj do Nas:)

Rabbit moje też zbytnio nie chciały wydłuzać czasu jedzenia ale jak zaczęły po 3h upominać się o jedzenie to dawałam pić, poczatkowo udało mi się uzyskać 15min potem kolejne 15min a teraz jedzą co 3,5-4h i nie zamierzam tego zmieniać:D a jesli chodzi o krem to tez się zastanawiam jaki ale chyba najlepszy z filtrem 50, zrobiły się takie upały to trzeba chronić te nasze Maluszki przed słoneczkiem. na FB dziewczyny zachwalały ziaję ale ja sie na ten temat nie wypowiadam bo nie sprawdzałam żadnego, chociaż ziajke miałam dla siebie i była ok:D

Yummy z blizniakami to różnie bywa zależy od dzieci, jedne grzeczne, a drugie dają mocno do wiwatu, a Ty masz jeszcze Hanie, nie dziwię się że jesteś wykończona:p

PaulaSZC, jak nie ma wiatru to ja swoim chłopakom zdejmuję czapeczki bo widzę że im gorąco a jak trochę wieje to niestety sa w czapeczkach:/

Monia to masz trochę tych blizniakow:)

Agata88, Monia dobrze pisze jest tak ciepło więc nie ma sensu za bardzo ich przegrzewać, moje też wczesniaki i powidziano mi ze jak będa mieli 2500g to już będa sami utrzymywać ciepło, a ztego co pamiętem to chyba ani Kacper ani Filip nie mieli po 3kg jak wyszłam z nimi na spacer, a był wtedy wrzesień i było trochę chłodniej niż teraz (ok 20stopni).
Ja jak Tossa też piszę kiedy i ile zjedli (chyba z przyzwyczajenia:-D:-D:-D:-D) bo przeciez mają już 8 miesięcy:p i nie muszę ale jakos tak mi zostało planuje przestac tylko sam anie wiem kiedy:p

Moi chłopcy mają przedobiednia drzemkę balkonową więc lecę gotować im obiadek a potem spacerek :)))))))))
Miłego dnia i dużo słońca:):)
 
ja też przez jakiś czas dawałam biogaie i tez było ok, a na bóle brzuszka i kolki = wspomagająco na układ trawienny chłopcy dostawali Debridat (zawiesina) i to chyba najbardziej pomogło:)
 
Reniag dziewczyny przybierają na wadze jak szalone i pewnie z tym jedzeniem jeszcze im się odmieni znając życie
Yummy moje też miały burzliwy okres i póki co spokój jedynie wieczory sobie upodobały do płaczu i wtedy nie ma zmiłuj,trzeba bujać i na rękach nosić,więc bądź dobrej myśli u Was też zaświeci słoneczko

Ja też mam odwieczny problem jak ubierać dziewczyny,teraz wylegują się na balkonie w bodziakach na długi rękaw,spodenki i bluzy bo troche powiewa i czapeczki i pewnie te bluzy zbędne bo balkon jest osłonięty
 
reniag - ja bym chciała do końca roku uzupełniać te zapiski bo akurat mam kalendarz i każda strona podzielona na pół :-) więc skończy się kalendarz z roku 2012 i skończą się zapiski :-)
a dzisiaj u nas było tak ciepło że mąż rozebrał maluchy ze spodenek i skarpetek i w samych pampkach i bluzkach z długim rękawkiem zadawały szyku na osiedlu i tak były jeszcze spocone :-) oczywiście główki bez czapek bo w czapkach to byłaby powódź!
my zapobiegawczo dawaliśmy esputicon 3 x dziennie po kropelce a w kryzysowych sytuacjach gdzie działo się coś z brzuszkiem to właśnie debridat - pomagał !
 
laski u nas tropicana ^^:D walewanderki please forgive me:p dzieciaczki w samych bodziakach na krotki rekaw i skarpetkach od wczoraj i cay czas na poietrzu i spaly uwaga 7 h :szok::szok::happy2::-) a potem budzily sie co 4h:pPP licze ze to poczatke nowej owocnej wspolpracy:pP <lol>
 
Agata, moje robily kupki raz dziennie po wyjsciu ze szpitala (sa z 33tc, wyszlysmy po miesiacu). Pozniej kupki byly co 3-4 dni i wtedy zaczely sie problemy - okazalo sie, ze mleko dla wczesniakow, ktorym "kazali" je dokarmiac tak je zapycha (Enfamil). Po odstawieniu i przejsciu na zwykle NAN1, nie bylo juz problemu.
Czy na pewno potrzebuja probiotykow, jesli sa karmione sztucznie? Mleczka modyfikowane juz maja w sobie probiotyki, moze sprobuj dac im cos do picia?:)
Wszystko chyba metoda prob i bledow trzeba wypracowac, bo kazde dziecko inne jest, takze zycze powodzenia:)
 
reklama
Brrr,a u nas diametralna zmiana pogody,dzisiaj było tak zimno,że nawet na dwór nie było szans wyjść no i dziewczyny załapały katar od starszej siostry więc w domu szpital
 
Do góry